MAGAZİN

Kourtney Kardashian'ın 'Ermeni Baklavası' paylaşımı tepki çekti

Kourtney Kardashian, dün akşam sosyal medya hesabından paylaştığı bir fotoğraf nedeniyle tepki çekti. 'Ermeni Baklavası' yazılı paylaşıma, Türkler'den sert yorumlar geldi.

Ermeni bir babanın kızı olan Kourtney Kardashian, dün Instagram’ın hikaye bölümünden bir paylaşımda bulundu. Türkler, ‘El yapımı Ermeni baklavası’ yazan Kardashian’a olan tepkilerini ortaya koydu. ‘Baklava bizim kırmızı çizgimiz, ayağını denk al’ diyen de vardı, ‘Baklava bizimdir bizim kalacak’, ‘Baklava Türkler’indir haddini aşma’ yazan da…

kourtney-baklava-instagram

Bu kadar tepkinin sebeplerinden biri, kardeşi Kim Kardashian’ın sözde Ermeni soykırımını savunması… Hatırlarsanız kasım ayında ABD Temsilciler Meclisi’nin 1915 olaylarını ‘Ermeni soykırımı’ olarak tanıyan tasarı hakkında ‘Zafer’ yorumu yapmış ve sosyal medya hesabından da skandal bir paylaşımda bulunmuştu. Hatta bu olayın üstüne Kim ve Kourtney Kardashian, Ermenistan’a gitmiş, burada çocuklarını vaftiz ettirmişti.

Kourtney Kardashian

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Ermenistan’da da baklava var. Ermenistan’da uretilen baklavaya Ermeni Baklavasi denir ya ne diyeckti kadin? ABD’de de Ermeni dukkanindan Armenian Baklava diye aliniyor. Keske daha faydali konulara boyle toplumsal duyarlilik gostersek!
hadsiz kadın
baklava nerde yapılırsa oranın ismi kullanılır almanyada yapılsa alman baklavası denir ne olacaktı ya
Geri Dön