YEMEK

Sadece pasta şeflerinin bildiği en iyi kurabiyeleri pişirmenin sırları

İşte tanıdığınız herkesi etkileyecek kurabiyeler yapmak için şef onaylı bazı ipuçları. Çikolatalı kurabiyenin lezzetinden, şekerli kurabiyenin kıvamından, zencefilli kurabiyenin gevrekliğine kadar dikkat edilmesi gereken çok şey var. Kurabiyeler çok yönlü tatlılardır. En sevdiğiniz tür ne olursa olsun, tüm kurabiyeler yapılırken benzer bir süreçten geçer. Ancak bu süreç boyunca yapacağınız birkaç dokunuş kurabiyeleri mükemmel hale getirecektir.

Kurabiye için tarife uygun hamur oluşturulmalı, yuvarlanmalı ve ardından fırında pişirilmelidir. Bu süreçte, ya kurabiyelerinizin sonucunu değiştiren çok önemli hatalar yapılacak ya da mükemmel yapılmış kurabiyelerin tadını çıkaracaksınız.

Özellikle de yıllarca profesyonelce kurabiye yapma konusunda kendi sırlarını ve püf noktalarını geliştirmiş olan eğitimli pasta şefleri tarafından yapıldıkları zaman kurabiyelerin tadına doyum olmaz. Bazı pasta şefleri mükemmel kurabiyeler için kendi sıralarını paylaştı. Adım adım mükemmel kurabiyeler için püf noktaları:

MÜKEMMEL KURABİYE YAPMANIN SIRLARI

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler