MAGAZİN

Gizem Karaca mahkemenin kararına itiraz etti: Gençlik hatası olarak değerlendirilmeli

“Uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum olan Gizem Karaca, avukatı aracılığıyla mahkemenin kararına itiraz etti.

Gizem Karaca mahkemenin kararına itiraz etti: Gençlik hatası olarak değerlendirilmeli

Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca'nın da aralarında olduğu 34 sanığın yargılandığı uyuşturucu davasında ceza yağmış, mahkeme oyuncular Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca’ya, “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası vermişti.

Uyuşturucu kullanmak, arkadaşlarına kullanması için uyuşturucu temin etmek suretiyle “uyuşturucu ticareti yapmak” suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezasına mahkûm olan Gizem Karaca, avukatı aracılığıyla mahkemenin kararına itiraz etti.

"GENÇLİK HATASI"

Gazete Habertürk'ten Veli Sarıboğa'nın haberine göre Karaca’nın avukatı Faruk Zorba dilekçesinde, “Beş yıl önce meydana gelen talihsiz bir olay nedeniyle kamuoyu gündemine gelmek müvekkilimi derinden üzmektedir... Bu süreçte kendisi evlenmiş ve mutlu bir yuva kurmuştur. Henüz 20 yaşındayken yaşadığı ve gençlik hatası olarak değerlendirilmesi gereken bu üzücü olay nedeniyle büyük pişmanlık duymuştur” dedi.

Avukat Zorba, mahkumiyet kararını veren İstanbul 18. Ağır Ceza Mahkemesi’ne itiraz dilekçesi vererek, gerekçeli kararın yazıldıktan sonra kendilerine gönderilmesini istedi.

Ayrıca, oyuncu Çağatay Ulusoy, yönetmen Hüseyin Orçun Benli ile müvekkili Gizem Karaca hakkında verilen 4 yıl 2 ay hapis cezası kararını temyiz edeceklerini ve gerekçeli kararın yazılmasından sonra istinaf mahkemesine gönderilmesini isteyeceklerini de ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
hadi ordan gençlik hatasıymış. . iyi oldu her kullanan, bulunduran gençlik hatası deyip affedilsin! cezanızı çekecekcisiniz!! onu içmeden önce düşünecektin!
bu kızdan hiç beklemezdim. çok ayıp!
yorumlara gel. sanki adam öldürdü. yorum yazanlar sanki hic agzina surmedi ha? kiz ne sentetik nede kimyasal kullanmis. bence Turkiye'de kullanimlarin ayrilmasi lazim. cunku vatandasimizin yuzde 80 i hayatinda bir kere olsun denemis. simdi hepsino hapisemi tikalim??? bakan cocuklari filan?
Geri Dön