Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden Suriyelilere flaş çağrı!

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce, İstanbul'da ikamet izni olmayan Suriyelilerden, kayıtlı oldukları illere gönderilme işlemi için 17 Ekim'den itibaren randevu almaları istendi.

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü'nden Suriyelilere flaş çağrı!

İdare'den yapılan açıklamada, daha önce İstanbul'da geçici koruma kaydı olmayan veya başka bir ilde geçici koruma kaydı olup da İstanbul'da ikamet eden yabancıların, yaşayacakları illere dönmeleri gerektiğine yönelik 22 Temmuz 2019 tarihli İstanbul Valiliğinin basın açıklaması hatırlatıldı.

Açıklamada, bu kapsamda İstanbul'da kalış hakkı olmayan (kayıtsız ve başka ilde kayıtlı) Suriye uyruklu yabancıların, Geçici Koruma Yönetmeliğinin ilgili hükümleri gereğince yol izin belgesi düzenlenerek ikamet edecekleri illere gönderilecekleri belirtildi.

17 EKİM'DEN İTİBAREN RANDEVU ALMALARI İSTENDİ

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünce, bu durumdaki Suriyelilerin söz konusu işlem için "http://e-gksevk.goc.gov.tr" adresindeki randevu sisteminden 17 Ekim'den itibaren ücretsiz randevu alması ve belirtilen tarih ve saatte İstanbul Valiliği İl Göç İdaresi Müdürlüğünün hizmet noktalarında hazır bulunmaları gerektiği kaydedildi.

Türkçe, Arapça ve İngilizce açıklamada,"İstanbul'da çalışma izni" veya "ikamet izni" bulunan Suriye uyruklu yabancıların bu uygulama dışında olduğu belirtilerek, konuyla ilgili tüm talep ve şikayetlerin "ALO 157 YİMER" hattına iletilebileceği belirtildi. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
GÖNDERİN ÜLKELERİNE PKK YI YILLARCA BESLEYEN ÜLKEME HEP ZARAR VEREN BİR ÜLKE GÖNDERİN HEPSİNİ KAPILARI KAPATIN İSTEMİYORUZZZZZZZZZ
mantiksiz bir davet bence izini olmyani yakalar atarsin disari bu kadar basit o kadar aramalar yapilyor hicmi denk gelmiyor bunlar birde rica ediliyor randevu alin diye ALLAH akil fikir versin.harbiden mantigi ile duruma el koyacak bir yigit yokmu yahu izinsiz olan her kkisi kacak calisiyor demek vergi vermiyor demek ALLAH askina o kadar emniyet görevlisi ne yapiyor ha dogru ya arabasinda sigara icenleri takkip ediyorlar demi hakklisniz bu mantigi olmayan düsünceler yüzünden batmak zorundayiz ALLAH bildigi gibi yapsin.
inşallah kendi ülkelerine giderler...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler