Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Google'dan 23 Nisan'a özel Doodle! İşte 23 Nisan'ın anlam ve önemi...

  En büyük arama motoru olan Google, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı temalı Doodle hazırladı. Özel günlerde logosunu değiştiren Google bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel Doodle hazırlamayı ihmal etmedi. İşte, Google'dan 23 Nisan'a özel Doodle...

  Google her önemli günde olduğu gibi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda da Doodle hazırlamayı ihmal etmedi. Arama motoru Google her özel günde kullanıcılara özel Doodle hazırlıyor. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı da atlamayan Google, Doodle'da Türk Bayrağı'na da yer verdi. İşte, Google'dan 23 Nisan Doodle'ı

  GOOGLE'DAN 23 NİSAN'A ÖZEL DOODLE

  Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Google tarafından da kutlandı. Dünyanın en büyük arama motoru Google, ana sayfasında logosunu 23 Nisan'a özel olarak değiştirerek bu özel günü kutladı. Google'ın bu yılki Doodle tasarım temasında Türk Bayrağı ve çiçek yer alıyor.

  23 NİSAN'IN ANLAMI VE ÖNEMİ NEDİR?

  23 Nisan 1920 tarihi Türk milletinin iradesini temsil eden Birinci Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı ve Türk halkının egemenliğini ilân ettiği tarih olarak bilinmektedir.

  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün, Büyük Millet Meclisinin açılışı ile beraber Türk çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 23 Nisan 1921 itibariyle Milli Bayram olarak kutlanmaya başlanmıştır. 23 Nisan'ın Milli Bayram Addine Dair Kanun, Birinci Büyük Millet Meclisi'nin açılışından tam bir sene sonra 23 Nisan 1921 yılında kabul edilmiş ve kanun 2 Mayıs 1921 tarihinde ise Ceridei Resmiye'de yani Resmi Gazete'de yayımlanmış, yürürlüğe girmiştir. İki maddeden oluşan kanunun ilk maddesinde, "Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin ilk yevmi küşadı olan 23 Nisan günü milli bayramdır.", ikinci maddesinde ise "Tarihi kabulünden muteber olan işbu kanunun icrasına Büyük Millet Meclisi memurdur." ifadeleri bulunmaktadır.

  Mustafa Kemal Atatürk, 23 Nisan 1921'de Milli Bayram olarak kutlanmasına karar verilen 23 Nisan Bayramı'nı, 23 Nisan 1929 tarihinde çocuklara armağan etmiştir. Bununla birlikte 23 Nisan ilk kez, 1929 senesinde Çocuk Bayramı olarak kutlanmıştır.

  Bu önemli gün, 27 Mayıs 1935 tarihinde çıkarılmış olan Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanun ile "Ulusal Egemenlik Bayramı" olarak kutlanmaya devam edildmiştir.

  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler