SPOR

"G.Saray'dan az transfer yapmadık"

Aykut Kocaman Önemli transferler yaptık. Milli Takım'ın en önemli oyuncularını aldık. Hazırlık maçları da gösterdi ki, hedefi 12'den vurduk. Açıkçası G.Saray'dan daha az transfer yapmadık dedi.

"G.Saray'dan az transfer yapmadık"

Yapılan yeni transferler, oynanan hazırlık maçları derken, transfer ve kadro yapısı konusunda birçok F.Bahçeli'nin aklında bazı sorular oluştu. Biz de mesleğimiz gereği bunlara ışık tutmak zorundayız. Aykut Kocaman kısa ve öz konuşmayı seven biri. Ama iç dünyasında neler yaşandığını sorma şansımız da olmuyor. Madem Kocaman'a soramıyoruz, onun konuştuğu, görüştüğü ve takımı ile ilgili yorumlar yaptığı yakınlarına sorduk, ilginç anekdotlar aldık. Öncelikle belirtelim, Aykut Hoca transfer konusunda çok memnun. En üzüldüğü nokta ise baskı. Neden transfer yapılmıyor' baskısı, belli ki yıldırmış hocayı...

[

* MYNET SPOR'U FACEBOOK'TAN TAKİP EDİN](http://www.facebook.com/spormynet)

CANLI MAÇ SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

MİLLİ DEFANS BİZDE'
O işine bakıyor ve şunları düşünüyor: Önemli transferler yaptık. Bunların hepsini diğer rakiplerimizden (G.Saray'ı kastediyor) önce yaptık diye önemsenmiyoruz. Ama bizden hala transfer bekleniyor. Geçmiş yıllar geride kaldı. Artık adımlarımızı sağlam atıyoruz. Açıkçası G.Saray'dan az da transfer yapmadık. Zaten kadromuz yeterliydi. Milli Takım'ın en önemli oyuncuları Egemen, Hasan Ali gibi isimleri aldık. Portekiz'i yenen Milli Takım'ın defansı bizde. Kuyt gibi çok önemli bir yıldızı aldık. Salih gibi gelecek vaadeden bir oyuncuyu kattık. Egemen gibi savaşçı ve arkadaşlarını ateşleyen önemli bir gücü kadromuza kattık. Mehmet Topal gibi inanılmaz katkılar sağlayacağına inandığımız bir ismi transfer ettik.

TRANSFERLER OTURDU'
Oynadığımız hazırlık maçları da gösterdi ki, transferlerimizin hepsi olumlu. Tabiri caizse, hedefi 12'den vurduk. Hepsinin ne kadar yararlı olacağını gördük. Evet, takıma bazı takviyeler de yapılacak. Stoper ve orta saha konusundaki çalışmalarımız sürüyor. Ancak acele etmiyoruz. Geçmiş yıllardaki gibi hem mali açıdan yüklü hem de takım ruhuyla örtüşmeyecek isimleri almıyoruz. Şu ana kadar yaptığımız transferlerin de ne kadar cuk' oturduğu ortada.

Kuyt neden santrfordu? Kocaman, Hollandalı yıldızdan çok memnun. Anlatılan o... Özellikle Kuyt konusunda inanılmaz mutlu. Belli ki önümüzdeki sezon hem Avrupa'da hem ligde Kuyt'ı joker olarak kullanacak. Santrfor olarak da oynayabilen Kuyt'ı, hem ileri uçta, hem sağ kanatta deneyecek. Hollandalı da bu durumdan memnun. Kendisine olan güveni gördükçe, işine daha çok sarılıyor.

Listede yenilik yok
Şampiyonlar Ligi'nde yaklaşan Vaslui maçları öncesi, listeye kimlerin gireceği merak konusu. girmeyecek mi... Kocaman bu konuda net. Listeye yeni bir transfer eklenemeyecek. Bugün İstanbul'a dönecek olan F.Bahçe'de, Kocaman 24 kişilik aday listeyi hazırlayıp yönetime sunacak. Bu listeye bir sonraki turda kesinlikle yeni isim ya da isimler eklenecek.

İstersek Yobo gelir'
Merak edilen bir diğer konu da stoper... Kocaman, Yobo konusunda kozlar bizim elimizde. İstersek hemen getiririz diyormuş yakın çevresine. Yobo'nun yaşı ortada. Everton 3.5 milyon Euro'dan aşağı inmiyor. F.Bahçe parayı verir ve alır. Ama satış geri dönüşü olmayacak bir oyuncu için bu kadar bonservis ödemek istemiyor. Nijeryalı'nın Everton'la sözleşmesi sürüyor. İngiliz ekibi, şans vermeyeceği bir isme ödeme yapmayı da düşünmüyor. Bu da F.Bahçe için önemli bir koz.

Sow neden formsuz?
Aykut Hoca, Sow konusunda ise çok açık ve net. Kocaman, yaşadığı sakatlık sonrası tam anlamıyla fiziksel gücüne erişemediğini ifade ettiği Senegalli golcünün, 3 hafta içinde istenen seviyeye geleceğini düşünüyor.

Ya Özer ve Sezer?
Kocaman, 2 yıldızı da çok seviyor. Ama şartlar ortada. İkisinin de oynadığı mevkiler dolu. Bu yüzden kariyerlerini devam ettirebilmeleri için kapıyı onlar için açtı. Kararı da onlara bıraktı. Eğer kariyerlerini düşünüp gitmek isterlerse, Kocaman kolaylık sağlatacak.

(Habertürk)

Takım
O
Av
P
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler