Günümüze Kadar Çözülmemiş Ünlü Cinayetler

Bazıları seri katildi, bazılarıysa tek bir adamı öldürmekle ünlenmiş, tüm merakları üzerinde bırakmıştı. İşte tarihten günümüze akıbeti bilinmeyen ve bir türlü çözülmeyen ünlü cinayetler...

Günümüze Kadar Çözülmemiş Ünlü Cinayetler

Karındeşen Jack

Birçok filme,diziye ve hikayeye konu olan Karındeşen Jack aslında gerçeğin ta kendisi. Londra'da 1888'de 5 hayat kadınını öldüren Jack'e ne kimse ulaşabildi ne de cinayetlerin sebebi öğrenebilindi.

Karındeşen Jack imza olarak kurbanlarını önce boğuyor ardından boğazlarını kesiyordu. Bu sayede polisler katilin kim olduğunu kolayca tanıyordu. Ancak Jack, hiçbir zaman yakalanamadı...

New Orleans Baltacısı

New Orleans'ta bakkal işleten İtalyan Joseph Maggio ve karısının 1918'de evlerinde doğranmış şekilde ölü bulunmasıyla ortaya çıkan baltacı katil, olay mahalinden hiçbir şey kaçırmamış sadece kanlı baltasını bırakmıştı. Aradan geçen bir ayın ardından bu kez yine bir bakkal olan Annie Bossumer yatağında baltayla öldürülmüştü. Katilimiz bunun gibi 8 cinayet daha işleyerek sırra kadem bastı.

Her ne kadar tek şüpheli Joseph Mumfre gözükse de kanıtlar yetersiz kalmıştı. O gün bugündür New Orleans Baltacısı'nın izine ve cinayetinin sebebine kimse ulaşamadı.

Kara Yıldız Çiçeği

22 yaşında öldürülen Elizabeth Short adında ünlü aktiristin lakabı Black Dahlia (Kara Yıldız Çiçeği) olarak anılıyordu. 1947'de her yeri kesilerek öldürülen Short'un öldürülüş biçimi birçok konuya konu olarak diğer katillere de ilham kaynağı oldu.

Cinayetin çözülememesinin en büyük nedenlerinden birisi medyaydı. İlk cinayet işlendiğini 60 kadar kişi suçu üstlenmek istedi. Soruşturma devam ettikçe 'Ben öldürdüm' diyenlerin sayısı artınca katil bir türlü bulunamadı.

Oscar Romero

1960'lı yıllardan 70'lere kadar El Salvador'da nülü bir katolik rahip olan Oscar Romeo ülkedeki ihlalleri sık sık eleştirdiği için tepki topluyordu. En sonunda iç savaş sırasında hayatını kaybeden Romero'nun ölümünden Amerika'da eğitim görmüş iki asker sorumlu tutulsa da kanıt yetersizliğinden bir sonuca varılamadı. Bu şüphelerin sebebi ise Romero'nun ölmeden önce ABD'nin askeri desteğini eleştirmesi olmuştu. Katedraline giderken şapelin önünde can vermesi kendisini sevenleri dehşete düşürdü.

John Kennedy'nin suikastçısı

ABD Başkanı John F. Kennedy'nin ölümü tüm ülkeyle birlikte dünyayı sarsmıştı. 22 Kasım 1963'de Dallas'da arabasıyla geçit töreni sırasında saat tam 12:30'da kafasından vurularak öldürülen başkanın suikastçısı her ne kadar yakalanmış olsa da, yargılanmadan infaz edilmesi yüzünden cinayeti neden işlediğine ya da gerçekten onun mu işlediğine dair kesin kanıtlar malesef bulunmadı. Zanlı olarak gösterilen 24 yaşındaki Lee Harvey Oswald katil gösterilerek polis tarafından infaz edildi.

Ancak daha sonraki soruşturmalarda gerçek katilin Lee Harvey Oswald'ı olduğunu kanıtlayacak yeterli delil bulunamadığı anlaşıldı. Ayrıca Kennedy'nin neden öldürüldüğü de hala bilinmiyor.

Jack the Stripper Cinayetleri

Soyucu Jack lakaplı ne olduğu bilinmeyen bir seri katil 1964-65 yılları arasında seri cinayetler gerçekleştirdi. Kaç kişiyi öldürdüğü bilinmeyen Jack aynı Karındeşen Jack'den ilham alıyor, ondan farklı olarak kurbanlarını soyuyordu. Londra sokaklarını kana bulayan seri katil hiçbir zaman yakalanamadı. Bazıları onun çok genç olduğunu ve intihar ettiğini söylüyor.

Zodyak

Polisin bulmak için yaklaşık 2 bin 500 katili sorguladığı Zodyak Katili tüm zamanların en gizemli ve en zeki katilleri arasında sayılıyor. Zodyak, bilindiği kadarıyla 5 kişi öldürdü. Polislere genelde yap bozlu şifreler yollayan katilin ne yapmak istediği bir türlü çözülemedi. Birçok Hollywood filmine de ilahm kaynağı olan katil eğer ölmediyse hala aranızda bile olabilir.

Olof Palme

1982-86 yılları arasında İsveç'te başbakanlık yapan Olof Palme, Avrupa'nın güvenlik politikasını eleştirilmesiyle biliniyordu. Ayrıca ülkedeki nükleer santrallerin kapatılmasında büyük rol oynayan başbakan, eşiyle birlikte gittiği sinema dönüşü kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce vurularak öldürüldü. Cinayeti işleyen ve cinayet sebebi hala bir muamma.

JonBenet Ramsey

Küçük yaşından beri güzellik yarışmalarına katılan ve ünlü bir yüz haline gelen JonBenet Ramsey henüz 6 yaşındayken 1996 yılbaşında evinin bodrum katında ölü bulundu. ABD'nin Kolarado eyaletinde gerçekleşen cinayete medyanın ilgisi fazlaydı. Ancak katil bir türlü bulunamadı...

2003'te polis sonunda küçük kızın iç çamaşırında farklı bir DNA buldu ve milyonlarca insanın DNA'sı ile eşleştirmeye başladı. Ancak bu zamana kadar herhangi bir eşleşme olmadı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler