Güvenlik güçleri 'uçan balık'lar için seferber oldu

Van'ın Muradiye ilçesinde görev yapan jandarma ve polis ekipleri, “uçan balık” olarak da bilinen inci kefali için seferber oldu. Göç etmeye başlayan İnci kefalinin yol güzergahı olan nehirlerde biriken çöpler temizlendi.

Van Gölü'nde yaşayan inci kefali, üreme dönemi olan 15 Nisan-15 Temmuz'da nehirlerdeki tatlı sulara doğru yüzmeye başlayan milyonlarca inci kefalinin yolculuğu için jandarma ve polis ekipleri seferber oldu. İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Evren Kaptan ve İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gün’ün katılımıyla Muradiye Balık Bendi'nde çevre temizliği yapıldı.

VAN GÖLÜ'NÜN TUZLU VE SODALI SUYUNDA YAŞAYAN TEK CANLI TÜRÜ

Van Gölü’nün tuzlu ve sodalı suyunda yaşayabilen tek canlı türü olan inci kefali üreme döneminde yumurtalarını bırakmak üzere zorlu göç yolculuğu devam ediyor. Akarsu akıntısının tersi yönündeki yolculuğu sırasında önündeki engelleri zıplayarak geçen inci kefali, “uçan balık” olarak da adlandırılıyor. Milyonlarca balığın daha ılık ve tatlı derelere doğru yolculuğu sırasında ortaya çıkan görüntüler, izleyenleri büyülüyor.

AW712556_07

DERELERDEKİ ÇÖPLER TEMİZLENİYOR

15 Nisan- 15 Temmuz günlerinde av yasağı uygulanan inci kefali için Jandarma ve polis ekipleri de hem koruma çalışması yapıyor hem de derelerdeki çöpleri temizliyor. (İHA)

AW712556_06

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
yalancı iftiraci siyasetci haberlerinden sonra bu güzel haberleri özlediğimi gördüm.
işte gerçek gerekçeli karar doğaya saygı kararı, ysk nın çakma içi boş gerekçeli kararı gibi değil #HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK
@horus_15 evet akp kazanırsa hersey daha guzel olacak
bu doga olayına katkıda bulunmak cok degerlı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler