Ikiz Bebek Haberleri

Dünyanın en yaşlı ikizleri! Yeni doğdular ama aslında 29 yaşındalar... 30 yıl önce dondurulan embriyolardan doğdular

Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Philip ve Rachel Ridgeway çifti, 30 yıl önce dondurulmuş embriyolar sayesindeki ikiz bebeklerinin dünya geldiğini anlattı. Doğum en yaşlı embriyolarla gerçekleşen yenidoğan bebek olarak dünya rekoru kırmayı başardı.

Trend 23-11-22 15:08

Görenler ikiz olduklarına inanamıyor! Guinness rekorunun sahibi oldular... Nadir görülen bir hastalıkla doğdu

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaletinde yaşayan 23 yaşındaki Sienna ve Sierra Bernal kardeşlerden biri ilkel cücelikle doğduğunda doktorları bile şoke etti. Dünya genelinde nadir görülen bu teşhis sayesinde ikizler Guinness Dünya Rekoru’nun sahibi oldu.

Trend 19-11-22 13:11

Yenidoğan bebeğin midesinden çıkanlar dudak uçuklattı: Tam 8 tane!

Geçtiğimiz ekim ayında Hindistan’da yaşanan olayda, yeni doğan kız bebeğin karnı şiş olarak doğdu. Ebeveynleri, bebeğin karnının anormal derecede şiş olduğunu fark edince doktora başvurdu. Yenidoğan bebeğin midesinden sekiz embriyo çıktı.

Haber 05-11-22 16:06

Doktorlar bile görünce şok geçirdi! İkiz çocukları farklı ten renklerinde doğdu... “İki rahmim olduğu için...”

Üç çocuk annesi Jade Buckingham, iki rahmi bulunduğu için doktorların bebeklerinin farklı keselerde ve farklı cinsel organlarda büyüdüğünü söylemesinden sonra doğumhanede şok yaşadı. İkiz çocuklarının ten renginin birbirinden tamamen farklı olduğunu gören kadın, “İnsanlar bana inanmıyor” diyerek duruma şikayet etti.

Trend 19-10-22 15:46

Kürtaj talebi reddedilen kadın, yapışık ikizlerini doğuracak! “Ölmekten korkuyorum”

Brezilya’da yaşayan Lorisete dos Santos isimli bir kadın mahkemeye hayatını kurtarmak için bir kürtaj için dilekçe verdi. Doktorların yaptığı testler sonucunda bebeklerin birbirlerine yapışık olduğunun ortaya çıkması üzerine kürtaj talebiyle mahkemeye başvuran kadının isteği reddedildi. Mahkeme yapışık ikizlerin doğu başarılı bir şekilde ayrılma ihtimalini göstererek kürtaj talebini reddetti.

Trend 15-10-22 09:01

Bursa'da 38 yaşındaki diyaliz hastası ikiz bebek dünyaya getirdi

Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Yavuz Ayar: - "Burada şaşırtıcı olan hastanın tek yumurta ikizi gebeliği olmasıydı ve dünya genelinde nadir rastlanan bir şeydi. Süreç sonunda hastamızın 31 hafta ve ikinci günde doğumu gerçekleşmiş oldu"

Yurthaber 14-10-22 10:58

Oldukça şaşıracaksınız! Bu besinler ikiz bebeklere sahip olma oranını yükseltiyor

İkiz bebekler herkesin ilgisini çekiyor. Bazı insanlar ikiz bebeklere sahip olmak istese de bazıları bunun oldukça yorucu ve masraflı olduğunu düşünerek kaçınıyor. İkiz bebeklerin oluşmasında birçok etken bulunuyor. Şaşıracaksınız ama yapılan araştırmalar beslenmenin de ikiz bebek şansını artırdığını buldu.

Haber 19-09-22 15:01

Aynı adamla nişanlanan tek yumurta ikizleri doğum günlerini kutladı! Sosyal medyada gündem yarattılar

'Dünyanın en tek yumurta ikizleri' olarak adlandırılan Anna ve Lucy Decinque, doğum günlerini kutlarken nişanlıları Ben Byrne ile yeni bir fotoğraf paylaştılar. Aynı adamla nişanlanarak sosyal medyanın gündemine yerleşen ikiz kardeşler aynı anda çocuk sahibi olmak istediklerini söylediklerinde büyük ilgi görmüştü.

Trend 20-07-22 15:08

Kocası daha fazla dayanamadı! “Beşinci ikimizi doğurduktan sonra kocam beni terk etti”

Uganda’da yaşayan Nalongo Gloria isimli bir kadın, beşinci ikizlerini doğurduktan sonra kocası tarafından terk edildiğini iddia etti. Dokuzuncu ve onuncu çocuklarının doğumunun "anormal" olduğunu iddia eden eşi Ssalongo tarafından terk edilen kadın yaşadığı zorlukları anlattı.

Trend 19-07-22 11:27

Tek yumurta ikizlerinden tesadüfi doğum! Aynı gün doğum yaptılar, sadece saat farkı vardı

Tek yumurta ikizleri Jill Justiniani ve Erin Cheplak, aynı gün oğullarını doğurdu. Aynı hastanede doğum yapan ikizlerin bebeklerinin ağırlıkları bile aynıydı. Tek yumurta ikizleri tesadüfi doğumlarına ait özel anları sosyal medya hesaplarından paylaştı

Trend 14-05-22 16:21

7 kere hamile kaldı 3'ünde ikiz doğurdu! Şimdi tam 10 çocuk annesi

ABD'nin New York eyaletinden 37 ve 43 yaşlarındaki Kimberley ve John Alarcon çiftinin 12 kişilik bir ailesi var. Kimberly 7 kez hamile kalmış. Bu hamileliklerinin 3'ünde ikiz bebek doğuran anne, olanlara dair şaşkın olsa da geniş ailesiyle ve anne olmakla ilgili her şeyi sevdiğini söylüyor.

Trend 10-05-22 10:08

Birbirlerine yapışık olarak doğan ikiz kardeşler mucize olarak isimlendirildi! “Sürekli sarılıyormuş gibi”

İngiliz bir çift zor geçen hamilelik döneminden sonra birbirlerine yapışık olarak doğan ikizlerini kucağına aldı. Anabella ve Isabella adı verilen ikizler mucize olarak isimlendirildi. Aile çocuklarının sağlıklı bir şekilde dünyaya geldiğini ve ayrılmaları için gerekli olan tıbbi müdahaleye başvuracaklarını söyledi.

Trend 23-04-22 17:09

Cristiano Ronaldo'nun ikizlerinden biri neden öldü? Cristiano Ronaldo'nun oğlu neden hayatını kaybetti?

Cristiano Ronaldo ve hayat arkadaşı Georgina Rodriguez Pazartesi günü sosyal medya hesaplarından ortak bir açıklama bulundu. Çiftin yeni doğan ikiz bebeklerinden biri hayatını kaybetti. Ünlü futbolcunun açıklamaları konuşulmaya devam ediyor. Peki Cristiano Ronaldo'nun ikizlerinden biri neden öldü? Cristiano Ronaldo'nun oğlu neden hayatını kaybetti? İşte detaylar...

Spor 19-04-22 21:39

Cristiano Ronaldo'nun yeni doğan ikizlerinden biri neden öldü? Cristiano Ronaldo'nun kaç çocuğu var? Çocuklarının isimleri ne?

Cristiano Ronaldo'nun yeni doğan ikizlerinden biri neden öldü? sorusunun yanıtını öğrenmek isteyen vatandaşlar, ünlü futbolcu ve hayat arkadaşı Georgina Rodriguez'in sosyal medya hesaplarından yaptıkları ortak açıklama sonrası araştırma yapmayı sürdürüyor. Ünlü futbolcunun açıklamaları konuşulmaya devam ediyor. Peki Cristiano Ronaldo'nun yeni doğan ikizlerinden biri neden öldü? Cristiano Ronaldo'nun kaç çocuğu var? Çocuklarının isimleri ne? İşte detaylar...

Spor 19-04-22 21:37

Bir anne için en zor karar! Aydın'da anne karnındaki ikizlerden birinin yaşaması için diğerinin kalbi durduruldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde, 6 aylık hamile Cavidan Haşır'ın (40), karnındaki erkek ikizlerinden anomali hastası olduğu tespit edilen birinin kalbi, ailenin onanıyla durdurulup yaşamı sonlandırıldı. Yapılan operasyonla ikizlerden sağlıklı olan bebeğin yaşama tutunması sağlandı. İlk kez anne olacak Haşır, "Bir anne olarak böyle bir karar vermek çok zordu" dedi.

Haber 08-02-22 15:47

Aydın’da ilk: Tek yumurta ikizlerinden birinin kalbi durduruldu!

Anne karnında tek yumurta ikizlerinden birinin sağlıklı bir şekilde büyümediği tespit edildi. Aydın’da ilk kez yapılan bir operasyonla anne karnındaki 6 aylık tek yumurta ikizlerinden sağlıklı şekilde büyümeyen bebeğin diğer sağlıklı bebeğin büyümesine etki etmemesi için kalbi durduruldu. Diğer bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

Haber 08-02-22 11:18

Doğum yapan annenin yaşadıkları inanılmaz! İkinci bebeği kayıp…

İzmir’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. 26 haftalık hamile Arzu Akpınar iddiaya göre ikiz bebek dünyaya getirmişti ancak kendisine bir bebek dünyaya getirildiği söylenerek diğer bebeği hiç gösterilmedi. Prematüre doğan diğer bebeği hakkında öğrendikleri gerçekler de tam anlamıyla anneye hayatının şokunu yaşattı. İşte son dakika gelen inanılmaz haberin detayları…

Haber 14-01-22 08:20

Amerika Birleşik Devletleri’nde akılalmaz doğum! İkiz bebeklerini farklı yıllarda doğurdu

Amerika Birleşik Devletleri’nin Kaliforniya eyaletinde yaşayan Fatima Madrigal isimli bir kadın dünya genelinde ender görülebilecek bir doğuma imza attı. 2 milyonda bir olabilecek ihtimalle Fatima, ikiz bebeklerini farklı gün, ay ve yıllarda doğurmuş oldu. Hastane yönetimi tıp dünyası için ilginç olan bu olayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Trend 03-01-22 14:22

Yapışık ikiz kardeşi trajik bir şekilde ölünce hayatını ona adadı! Sosyal medyada paylaşımlarıyla viral oldu

Michaela ve Gabby adındaki kız kardeşlerinden göbeklerinden birbirine yapışık olarak dünyaya geldi. Hayatlarının büyük bir bölümünü hastanede tedavi görerek geçiren ikiz kardeşler 13 yaşındayken ayrıldı. Ayrılmaları için gerekli olan ameliyatlarından biri sırasında komplikasyon yaşayan Michela hayatını kaybetti. Kardeşi Gabby ise onun anısını yaşatmak için sosyal medyada kendisine bir hesap açtı.

Trend 29-12-21 14:28

Aynı görünmek için bir servet harcadılar! Şimdi eşleşen tasarım vajinalar için estetik ameliyat olacaklarını açıkladılar

Sosyal medyanın fenomen ikizleri Dolly ve Daisy Simpson, estetik ameliyat prosedürleri sayesinde popüler olmayı başardı. Aynı görünmek için defalarca estetik ameliyat olduklarını ifade eden ikizler şimdi ise eşleşen tasarım vajinaları için ameliyat olacaklarını itiraf etti.

Trend 10-12-21 12:18

Sosyal medya onları konuşuyor! Ortak nişanlısı olan tek yumurta ikizleri bütün hayatlarını beraber yaşıyor

Avustralya’da yaşayan 35 yaşındaki Anna ve Lucy DeCinque, yemek yemek, duş almak, giyinmek ve uyumak dahil günün her dakikasını birlikte geçiriyorlar. Tek yumurta ikizleri olan kardeşler, aynı hayatları yaşayabilmek için 40 yaşındaki Ben Byrne ile birlikte nişanlandılar. Sosyal medyada dikkatleri üzerine çeken ikizler yeni hedeflerinin aynı anda hamile kalmak olduğunu açıkladı.

Trend 09-12-21 10:12

Kamerunlu yapışık ikizler 27 saat süren ameliyat sonrası sağlıklarına kavuştu!

Kamerun’dan 9 aylıkken gelen yapışık ikizler Elizabeth ve Mary, Türkiye'de yaşadıkları 7 aylık tedavi sürecinin ardından sağlıklarına kavuştu. Hastaneye yapışık olarak gelen ikizlerin ayrı ayrı çıktığını görenler büyük mutluluk yaşadı. Farklı branşlardan hekimlerin katıldığı 27 saatlik ameliyat öncesinde oluşturulan 3 boyutlu maketler ve sağlık profesyonelleri ile tamamlanan süreç sonunda farklı odalarda yoğun bakıma alınan miniklerin gözlerini açınca ilk olarak birbirini aradıkları öğrenildi.

Haber 03-11-21 08:46

İkiz kardeşiyle iki yıl arayla doğduğunu söyledi! Herkes büyük şaşkınlık yaşadı

İlkokul yıllarında matematik derslerinde mutlaka yaş problemleri konusuna denk gelmişsinizdir. Sarah ve kardeşi Will’in hikayesi de oldukça karmaşık bir matematik problemine benziyor. İkiz kardeş olduğunu söyleyen Sarah ve Will 2 yıl arayla doğdu. Peki bu nasıl mümkün olabiliyor?

Trend 12-10-21 13:56

Dünyanın en takıntılı ikizleri! Aynı olmak için her şeyi kontrol ediyorlar

Los Angeles’ta yaşayan Becky ve Amy ismindeki ikizler tamamen aynı görünmek için akılalmaz bir yönteme başvuruyorlar. İkiz kardeşler aynı görünme bağımlılığa sahip. Onlara göre saçlarındaki lülelerin boyutu, ojelerinin rengi ve şekli ile kiloları aynı olmak zorunda.

Trend 05-10-21 09:53

Fenomen ikizler Inka ve Neele Hoepe’den şaşırtan itiraf! “Para teklif ediyorlar”

Sosyal medyanın sevilen ikizleri Inka ve Neele Hoepe Milona’ya taşındıktan sonra kariyerlerinde büyük bir sıçrama yakaladı. Dünyaca ünlü markaların defilelerinde boy gösteren ünlü ikizler, popülerlikle beraber özellikle sosyal medyadan kaba mesajlar aldıklarını söyledi. İkizler, sosyal medyadan para karşılığında bir gece geçirmek için pek çok mesaj aldıklarını itiraf etti.

Trend 01-10-21 09:06

Hollandalı bilim insanlarından tek yumurta ikizlerinin gizemini çözecek keşif

Hollandalı bilim insanlarının liderliğindeki bir uluslararası araştırma grubu, bugüne kadar gizemi çözülemeyen tek yumurta ikizlerinin doğumu ve kökenine ilişkin ilk kez bir biyolojik neden keşfettiler.

Haber 30-09-21 07:11

Yapışık ikiz olarak doğan kardeşler, 20 yıl önce ayrıldı! Hala bağlı uyuyorlar

20 yıl önce doğan Eman ve Sanchia kardeşler omurgalarından birbirlerine tamamen bağlıydı. Kardeşler ayrılmak için son derece riskli bir ameliyat geçirdiler. 20 yıldır bedensel olarak ayrı olmalarına rağmen kardeşler hala omurgalarından bağlanmış gibi uyumayı rahat buluyorlar.

Trend 22-09-21 10:32

Doğumdan sonra yaşama şansları düşük olan yapışık ikizler Abigail ve Brittany Hensel’in hikayesi ilham oldu

ABD'nin Minnesota kentinde dünyaya gelen ikiz kardeşler Abigail Hensel ve Brittany Hensel doktorların doğduktan sonra 'yaşamaz' demesine rağmen herkesi hayrete düşüren bir hayat yaşıyorlar. Tüm fiziksel ve psikolojik kısıtlamalara, insanların şaşkın bakışlarına ve tedavisi mümkün olmayan durumlarına karşın ikiz kardeşler hayattan zevk almayı başarıyor. Sizler için bu ilham veren kardeşlerin yaşamını araştırdık.

Trend 09-09-21 10:53

İsrail'de dünyaya gelen yapışık ikizler ameliyatla ayrıldı! Birbirlerine ilk kez baktılar

İsrail'de 2020 yılının ağustos ayında doğan yapışık ikiz kız kardeşler hem ülke hem de dünya gündemine girdi. İsrail'de başlarının arkasından birbirlerine yapışık olarak dünyaya gelen ikiz kız kardeşler, milyonda bir gerçekleştirilen bir ameliyatla birbirlerinden ayrıldı. İkizler bir yıldır her an birlikte nefes alıp vermiş olsalar da birbirlerini ilk defa gördü.

Haber 07-09-21 08:03

Gaziantep'te böbrek nakliyle sağlığına kavuşan genç kadın ikiz bebek sevinci yaşıyor

Gaziantep'te böbrek nakliyle sağlığına kavuşan genç kadın ikiz bebek sevinci yaşıyor

Yurthaber 19-08-21 12:47

İngiltere'de operasyonla ayrılan siyam ikizleri 3 yaşında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde Londra'da gerçekleştirilen operasyonla ayrılan siyam ikizleri Derman-Yiğit Evrensel, 3'üncü yaş günlerini tedavilerinin devam ettiği hastanede kutladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da siyam ikizleri Derman ve Yiğit Evrensel'in 3'üncü yaş günlerini yaptığı bir paylaşımla kutladı.

Haber 21-06-21 16:20

Nick Cannon altı ayda üçüncü kez baba olacak

Nick Cannon, kırılması güç bir rekora imza attı. Bir dönem Mariah Carey ile evli olan ve ikiz kız çocukları olan oyuncu altı ay içinde üçüncü kez baba olacak. Nick Cannon, önceki gün sevgilisi DJ Abby De La Rosa ile yeni doğan ikizlerine kavuştu. Üstelik geçen Aralık'ta bir dönem aşk yaşadığı Britanny Bell'den dünyaya gelen kızını kucağına alan sanatçı, önümüzdeki günlerde başka bir ilişkisinden daha çocuk sahibi olacak.

Magazin 18-06-21 22:53

Fas’ta dünyaya gelen dokuzlar büyük ilgi gördü

Fas'ın Kazablanka kentinde tek seferde 9 bebeği dünyaya getiren Malili anne ve bebeklerinin sağlık durumu iyi yönde seyrediyor.

Haber 05-05-21 22:49

Yeni doğan bebeğin altı nasıl değiştirilir? Erkek ve kız bebeklerin alt değiştirmesi birbirinden farklı mı?

Yeni doğan bebekler oldukça hassas ve narindir. Bu nedenle çoğu anne bebeklerine nasıl davranacağını bilemez. Bebek bezi değiştirme işlemi ne kadar kolay gözükse de aslında yeni doğanlar için uygulama biraz daha farklı ilerler. Çünkü yeni doğanların göbek bağı henüz düşmemiştir. Bezin yanlış bağlanması cildin tahriş olmasına ve sızıntılara neden olarak bebeğin huzursuzlanmasına yol açar.

Kadin 22-04-21 16:16

İkizler de birbirini kıskanıyor

Uzmanlar, ikizlerin kabiliyet ve gelişimlerinin birbirinden çok farklı olabileceğini, diğer kardeşlerde görülen kıskançlığın ikizlerde de yaşandığını belirtiyor.

Haber 13-12-04 12:25