Mynet Trend

BİZE ULAŞIN

Mynet Tatil Bulucu

1 Kimle tatile çıkıyorsunuz?
2 Yurt içi mi yoksa yurt dışı mı tatil yapmak istiyorsunuz?
3 Yaz Tatili mi Kış Tatili mi?
4 Ne tür tatil arıyorsunuz?
5 Vizeniz var mıdır?
6 Balayı Tatili mi yapmak istiyorsunuz?
7 Eğer Seçiminiz yurt içi ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
7 Eğer Seçiminiz yurt dışı ise Tatil yapmak istediğiniz yerler?
8 Eklemek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Doğumdan sonra yaşama şansları düşük olan yapışık ikizler Abigail ve Brittany Hensel’in hikayesi ilham oldu

  ABD'nin Minnesota kentinde dünyaya gelen ikiz kardeşler Abigail Hensel ve Brittany Hensel doktorların doğduktan sonra 'yaşamaz' demesine rağmen herkesi hayrete düşüren bir hayat yaşıyorlar. Tüm fiziksel ve psikolojik kısıtlamalara, insanların şaşkın bakışlarına ve tedavisi mümkün olmayan durumlarına karşın ikiz kardeşler hayattan zevk almayı başarıyor. Sizler için bu ilham veren kardeşlerin yaşamını araştırdık.

  7 Mart 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nin Minnesota eyaletinde doğan Abigail Hensel ve Brittany Hensel kardeşler bir hemşire ile marangozun kızları olarak dünyaya gözlerini açtı. Bu doğum o dönemde tıp literatüründe büyük gündem yarattı. Çünkü yapışık siyam ikizlerinin hayatta kalma şansları 30 milyonda birdi. Onlardan önce tek bir bedene bağlı olarak doğan yapışık ikizler hayatta kalmayı başaramamıştı. İkizlerin doğumundan sonra doktorların ayırma işleminin ciddi ölüm riski taşıdığını söylemeleri üzerine, ebeveynleri ayırma seçeneğini reddetti. Abigail Hensel ve Brittany Hense mucizeyi gerçekleştirdi ve şimdilerde 31 yaşında girdiler.

  ÖĞRETMEN OLDULAR

  2

  Abby ve Brittany’in tek bir bedene bağlı olmalarına rağmen kendilerine ait iç organları bulunuyor. Tıp tarihi için önemli bir noktada bulunan yapışık kardeşlere yönelik yapılan araştırmalar iki kalpleri, dört akciğerleri ve iki mideleri olduğunu gösterdi.

  öğretmen

  Bütün yaşadıkları zorluklara rağmen yapışık ikizler hayata tutunmayı başardı. İkisi de üniversiteden mezun oldu hatta ehliyetlerini bile aldı. Bethel Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra yapışık ikizler öğrencileriyle buluşarak öğretmenlik yapıyor.


  Mynet Youtube


  En Çok Aranan Haberler