Mynet Trend

         

Hanofer

Hanofer

Genel Bilgiler

Hannover'a Bir Şans Verin Bremen ve Hamburg'un yakınında ve Berlin'e 3 saat uzaklıkta bir bölgede olan Hannover'ı neden ziyaret etmiyoruz?

Hannover'a Bir Şans Verin

Bremen ve Hamburg'un yakınında ve Berlin'e 3 saat uzaklıkta bir bölgede olan Hannover'ı neden ziyaret etmiyoruz? Şehir 2000 yılında World EXPO'ya ev sahipliği yapmıştır. Ayrıca şehir, birinci sınıf müzelere, Landesmuseum (State Müzesi), Neo-Rönesans tarzı inşaa edilmiş binalara ve konutlara, arkeolojik bulgulara ve diğer yapılara sahiptir. Wilhelm Busch Müzesi, Kestner Müzesi, Tarih Müzesi gibi ve bunun gibi bir düzine daha kültürel durumları listenize ekleyebilir ve bu müzeleri en az birkaç günde gezebilirsiniz. Şehirde mevcut olan üniversite sayesinde gece hayatı oldukça hareketli ve canlıdır.

Altstadt, pek de resmedilmeye değer bir bölge olmamaktadır, ancak Marktplatz bölgesinden gezmeye başlarsanız, resmedilmeye değer yapılar ile karşılacaksınız. Bunlar ise; Leineschloss bulunan Parlemanto Binası'dır. Bu bina yarı ahşap Ballhof şeklindedir. Biraz daha ilerisinde ise, Neues Rathaus, şehrin belirleyici yapıları arasında yer almaktadır. Hannover, Avrupa'nın en iyi hayvanat bahçelerinden birine ev sahipliği yapmaktadır. Ama en iyisi ise, Barok tarzı olan Herrenhäuser Gärten Versailles taklitçisi olan yapıdır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön