Havalimanında görevliye hakaret eden kadının duruşması yarın başlıyor

İstanbul Havalimanı'nda yer hizmetlerinde çalışan Tuğçe Sevi'ye, Bodrum seferinin gecikmesi nedeniyle hakaret eden Fatma Funda Esenç'in yargılanmasına yarın Gaziosmanpaşa Adliyesi'nde başlanacak. Olayla ilgili olarak Esenç'in savcılık ifadeleri de iddianamede yer aldı.

İstanbul Havalimanı'nda 25 Nisan 2019'da yaşanan olayda, Bodrum'a gitmek için bekleyen Fatma Funda Esenç, uçak seferinin gecikmesi üzerine sinirlenerek yer hizmetleri görevlisi Tuğçe Sevi ile tartışmaya başladı. Esenç daha sonra görevli Sevi'ye hakaret etti. Bekleyen diğer yolcular ise tartışma anını cep telefonlarıyla görüntüledi. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasının ardından, Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, Esenç hakkında soruşturma başlattı.

3 YIL 4 AYA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Konuyla ilgili soruşturmasını tamamlayan savcılık, Esenç hakkında hazırladığı iddianamede, 'hakaret, halkın bir kesimini sosyal sınıf, din, mezhep, cinsiyet ve bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama' suçlarından 9 ay 15 günden 3 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

İŞTE İFADESİ

İddianamede sanık Esenç'in de ifadesine yer verildi. Esenç ifadesinde, olay anında stres altında olmasından dolayı suça konu kelimeleri kullandığını savunarak, 'Çingene' kelimesini de 'saldırgan' anlamında kullandığını ileri sürdü. İddianamenin kabul edilmesinin ardından Fatma Funda Esenç'in yargılanmasına yarın Gaziosmanpaşa Asliye Ceza Mahkemesi'nde başlanacak.

DİĞER YOLCULAR GÖRÜNTÜLEMİŞTİ

Olaya ilişkin görüntülerde, Esenç'in Tuğçe Sevi'ye, "Bakın 1 saat oldu hala öğrenemiyorsunuz bunları. ... kadar aklını çalıştır" diyor. Sevi'nin, "Ne diyorsun? Düzgün konuş benimle" diyerek yanına doğru gelmesinin ardından Esenç, "Hop hop temas yok. Ben çingenelerle temas etmiyorum. Sokak süprüntüsü" diyerek geri çekiliyor. Görüntülerde diğer yolcuların da Esenç'e tepki gösterdiği duyuluyor.

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 20 yorum
yargılama falan gereksiz şeyler.bu kadına çalışan personelin yerine işe gelme cezası verin.bu kadının yerine o değişik kadın çalışsın parasını personel alsın.bu cezada ertelenemez paraya çevrilemez olsun.uygulamadığı takdirde kesinleşmiş bir yıl yatar cezası alsın.
onun da. anlayan anladın. sen nesin ki. bir insanı kendinden ufak goruyorsun efendimiz. bile kendinden küçük görüp azarlamadigi. hep iylik le yaklaştığı bir ummedin nesliyizde. sen hangi nesildensin kadın o çingene dediğin kisilerin eline su dokemezsin su kavur doğumu
İki hanımefendi başkalarının olmadığı bir alanda sorunu kendi aralarında çözebilirlerdi. Herhangi bir kuruluşun iş ve hizmetlerinden memnun kalmayan insanlar için hizmetin verildiği alanda vatandaşın hemen ulaşılabileceği sadece bu tür ve buna benzer durumlar ile ilgilenen, hizmet veren kuruluşu temsil edebilme yeterliliğine sahip ve yetkilendirilmiş görevliler bulundurulması gerekir. Bir çingene olarak temas etmek istediğim noktanın anlaşılmış olacağını umuyorum.
@sayfanagel @sayfanagel neyin kafasını yaşıyorsun? Görevli hanımefendinin bir sorunu yok ki? Saldırgan kadının kendinden geçmiş pervasızca davranışları karşısında görevliye hakarete varan üslubuna çözüm nasıl olacak üstelik kendi aralarında! Hakikaten ağır saçmalamışsınız!
Sen bu garip şahısın ya akrabasısın ya da bizzat kendisisin. Yoksa böyle bu şahısı aklamaya çalışmazdın.
bu kadın o bahsettiğin görevliyede aynısını yapardı insanda ahlak yoksa hiç bir şey farketmez
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler