Hazal Kaya’nın zayıflama sırrı! İşte Hazal Kaya diyeti

Büşra Pekin’den Hadise’ye, Seda Akgül’den Sıla’ya, Meryem Uzerli’den Işın Karaca’ya kadar birçok ünlü dönem dönem kilolarıyla ilgili sıkıntı yaşadı sonrasında da şaşılacak bir değişimle yeniden hayranlarının karşısına çıktılar.

Hazal Kaya’nın zayıflama sırrı! İşte Hazal Kaya diyeti

Sık sık alıp verdiği kilolarıyla başı dertte olan ünlülerden biri de Hazal Kaya. Aşk-ı Memnu, Adını Feriha Koydum, A.Ş.K. Son Yaz Balkanlar, Maral ve Genco gibi dizilerle oyunculuk kariyerinde hızla tırmanan Hazal Kaya son olarak Bizim Hikaye adlı diziyle ekranlara yeniden döndü. Fazlakilo.com'un haberine göre Hazal kaya nasıl zayıflamış, hep birlikte bakalım...

Şeker hastalığı kilo aldırdı

Ekranların sevilen yüzü genç oyuncu Hazal Kaya geçtiğimiz dönemlerde verdiği kilolarla gündeme gelmiş ve hem kendisinin hem de sevenlerinin yüzü gülmüştü.

Şeker hastalığı yüzünden hızla kilo aldığı bilinen ünlü oyuncu daha önce hızla kilo alıp vermesiyle ilgili olarak konuşmuş ve şunları söylemişti;

“Şeker hastalığımdan dolayı bir buçuk ay içinde kilo aldım. Hastalığı kabullenme sürecim sıkıntılı geçti. Düşün, 22 yaşımda yemek yedikten sonra şekerim fırlıyor, ardından düşüyor ve ben uyuyakalıyorum! Sonra hastalığıma uygun bir beslenme programı oluşturdum, yemeklerimi kendim pişirmeye başladım. 2.5 ayda sağlığıma kavuştum, 11 kilo verdim”.

Verdiği kilolardan sonra hayranlarının karşısına fit bir şekilde çıkan oyuncu, zayıflamak için ekstra bir şey yapmadığını ve bunun bir sır olmadığını belirten Kaya’nın verdiği bilgiye göre beslenmenin zayıflamadaki etkisi çok fazla. Kaya’nın anlatımıyla kısa sürede 11 kilo şu şekilde verildi:

'Hastalığıma göre beslendim'

“Hеr gün önce kahvemi içtim sonra da bir buçuk saat yürüdüm.

Hastalığıma göre beslendiğimde hemen gidiyor kilоlar. İnsanlar şeker hastaları için zayıflamanın zor olduğunu düşünüyor, oysa çok kolay.' dedi.

'Bu işin çok büyük bir sırrı yok aslında. Yediğinе içtiğine dikkat ettiğinde otomatik olarak kilo veriyorsun.

Zaten ben hipoglisemi hikâyesi yüzünden sürekli dikkatliyim. 2.5 saatte bir ne yiyeceğimi biliyorum”.

Hazal Kaya nasıl zayıfladı! İşte Hazal Kaya diyeti

Hazal Kaya zayıflamak için hem düzenli egzersiz yaptı, hem de sağlıklı bir diyet uyguladı.

Beslenmesinde sebze ve meyveye ağırlık veren oyuncu, özel bir kür sayesinde de vücudundaki ödemlerden (şişlik) kurtuldu.

Lif ağırlıklı beslenen Hazal Kaya, güne limon suyu içerek başladı.

Vücudun alkali ortamını güçlendirmeye yardımcı olan limon suyunun yanı sıra aerobik yaparak kan dolaşımının da hızlanmasını sağladı. Bol bol yeşil sebze ağırlıklı beslendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
YA KARDEŞİM İLLÜZYONMUŞ GİBİ ANLATMAYIN KİLO VERMENİN YOLU O PİS BOĞAZINI TUTMASI İNSANIN BAŞKA BİR ŞEY YOK. HEM ORGANLARINIZ DİNLENİR HEM KİLO DEMEK HASTALIK DEMEK DİZLERE BASKI DEMEK. KİLO VERMEK İSTEYENLER İNTERNETTEN ARALIKLI ORUÇ VE KETOJENİK DİYETİ ARAŞTIRSINLAR MAKRO BELİRLEYİP YEDİKLERİNİ TELEFONA UYGULAMA İNDİRİP TARTARAK YAZSINLAR KALORİ AÇIĞI ÇIKINCA ZATEN İNSAN KİLO VERİYOR. SPORLA DA DESTEKLERSENİZ PROTEİN YETERLİ ALIRSANIZ KAS KAYBI DA YAŞAMAZSINIZ LİMON SUYU TANSİYON DÜŞÜRÜR BAYILIR KALIRSINIZ 2 ÖĞÜNDEN FAZLA YEMEMELİSİNİZ DİYETİSYENLERE BOŞA PARA VERMEYİN
@sharp756 BEĞENMEYEN 15 KİŞİ HER ÖĞÜN 1 TAM EKMEK GÖMENLER
yeni hali tiksindirici
daha çirkin olmuş
Doğal ve samimi.Başarılarının devamını dilerim...
Dikkat edin
bir ara .tam pehlivan gibi olmustu.azıcik zorlasa 3-5santimde boy ciksa tamamdır o iş
çok tatlış bu kız
bıdık
Diğer Haberler