Hekimoğlu'ndaki yatak sahnesine tepki yağdı!

Hekimoğlu'nun dün akşam yayınlanan bölümündeki bir sahne Tıbbi Tanıtım Temsilcileri'ni harekete geçirdi. Dizideki yatak sahnesi sosyal medyanın gündemindeydi...

Kanal D ekranlarının en çok izlenen dizilerinden Hekimoğlu'nun son yayınlanan bölümünde yaşanan otel odası sahnesi sosyal medyada tepki çekti. Binlerce kişi paylaşım yaparak dizinin izlenmemesi için boykot çağrısında bulundu.

Dizide Kaan Yıldırım’ın hayat verdiği Mehmet Ali Çağlar karakterinin, otel odasında bir mümessil ile birlikte olduktan sonraki diyalogları gündem oldu. Hekimoğlu ile henüz karşılaşmadıklarını söyleyen kadın mümessil bu sahne üzerinden kadınlığını kullanarak işini yaptığı yönünde bir algı oluşturulduğu eleştirilerine maruz kaldı.

RTÜK'E ŞİKAYET!

Hekimoğlu’nda yayınlanan bu sahnelerin ardından Twitter’da açılan ‘#HekimoğluBoykot’ başlığı üzerinden izleyicilerden diziyi RTÜK’e şikayet etmeleri istenirken şu tarz paylaşımlar yapıldı:

“Hekimoğlu adlı dizide, Tıbbi Tanıtım Temsilcileriyle (mümessil, reprezant vs) ilgili talihsiz ve hiçbir etik anlayışına sığmayan bir sahne resmedilmiştir. Mesleğimiz hakkında bu tür ithamlar ve aşağılayıcı bir sahne olması bizleri çok üzmüştür. Her konuda kadına şiddete karşı ne kadar hassas isek, özellikle kadın çalışma arkadaşlarımızı da böyle bir sahne ile zor durumda bırakıp kötü bir izlenim yaratarak etik olmayan bir izlenim sergilenmektedir.”

hekimoglu-dizisinde-kadin-mumessil-ile-erkek-12933165_5738_m

Sosyal medyada yapılan tepki paylaşımları dışında aynı zamanda ‘Mümessil Dayanışma Derneği’ de diziyi kınadıklarını belirterek paylaşımda bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Bence de çok ayıp herhangi bir meslek dali böyle yaftalanamaz her meslekten iyi de kötü de çıkar.
Merhaba bu dizi aslen House M.D isimli bir diziden uyarlanarak yapılan bir dizidir. Nerdeyse tüm senaryo birebir bu orjinal diziden direk alınıp işlenmektedir. Orjinal dizide böyle bir sahne var, Dr. Eric Foreman bir ilaç mümessiliyle yatak sahnesi geçiyor diziyi uyarlayan ekip orjinal senaryoya sadık kalmak için bu kısmıda işlemişler. Bu kısım Türk izleyicisini ahlaksızlığa iletmek amacıyla uydurulmuş bir oyun falan değildir. Keşke uyarlarken bu kısmı almasalarmış diycem de o zamanda senaryoya müdahale oluyor. Dizi senaryosu başka aykırılıklarla dolu ilerde çok tartışması yapılacaktır.
terbiyesizler bunlar.mesleki itibarsızlaştırma budur.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler