Hiç Aklınıza Gelmezdi: Turşu Suyu İçmek Vücudun İhtiyacı Olan Birçok Şeyi Sağlıyor

Turşu suyu, çoğu insanın düşündüğü gibi sağlığınıza direkt olarak fayda sağlamasa da inanılmaz bir elektrolit, antioksidan ve besin kaynağıdır.

Hiç Aklınıza Gelmezdi: Turşu Suyu İçmek Vücudun İhtiyacı Olan Birçok Şeyi Sağlıyor

Turşu suyu içmek, vücudunuzun doğal yoldan kendi kendisini yenileme operasyonunu canlandırarak size çeşitli durumlarda faydalar sağlayacaktır.

Gel gelelim turşu suyu içmenin o mucizevi faydalarına;

Herhangi bir sporcu içeceğinden kat be kat enerji sağlar

Futbol oyuncuları ve profesyonel atletler, içinde bulunan sodyum sayesinde turşu suyunun elektrolitlerin yenilenmesine yardımcı olduğunu bilmektedir ve ayrıca zaten bunu destekleyen bilimsel çalışmalar da mevcut. Aynı zamanda avrupa ülkelerinde birçok acil servis odasında kalp rahatsızlıklarına karşı, ilk müdahale amaçlı kullanılmaktadır.

Kan akışını dengeler

Turşu suyu, 85 saniye içinde kramp durumundan sizi kurtararak kan akışınızı dengeler. Bu durum sodyum miktarının çok fazla olmasından değildir. Fakat sodyum, kalsiyum klorür ve sirkenin içinde bulunduğundan vücudunuz içinde daha hızlı iletilir.

Krampları engeller ve hızlıca geçmesini sağlar

İlk maddede belirttiğimiz gibi turşunun içindeki kalsiyum klorür ve sirke, sodyum ve potasyumun vücut içinde daha kolay bir şekilde absorbe edilmesine yardımcı olur. Profesyonel atletler antrenman öncesi ve sonrasında krampları önlemek amacıyla turşu suyu içerler. Bu durumla ilgili tıbbi kanıtlar da bulunmakta.

Huzursuz bacak sendromuna iyi gelir

Bu durumdaki insanlar otururken veya bacaklar uzatıldığında bacaklarında karıncalanma, ağrı, uyuşma, ağırlık ve hareket ettirme ihtiyacı hissederler. Henüz bununla ilgili resmi bir çalışma yapılmasa da hastalardan alınan geri dönüşler ışığında anektodsal kanıtlar mevcut. En azından denemeye değer.

Mide rahatsızlıklarını geçirir

Mide ekşimesi veya yanması durumundaysanız bunu yapmak değil düşüncesi bile zor gelebilir. Ancak, birçok insan turşu suyu içmenin semptomları azalttığına şahit olmuş. Diğer seçeneğiniz ise sirke ve bal. Fakat bu seçenek turşu suyuna kıyasla kulağa daha iştah açıcı gelmiyor. Turşu suyunu bulmak ve içmek rahatlamanız için daha hızlı bir yol olacaktır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Avrupa ve ABD deki araştırmalarda turşunun kanseri tetikleyen 5 yiyecekten biri olduğu yazıyor
@xsailor9 onlar katki maddesi kullaniyor..biz dogal mayadan soz ediyoruz
Ama bu turşu değil,turşunun suyu.
bok yemiş o Abd ve Avrupalılar.
Bazı araştırmalarda kanseri tetikleyen 5gıdadan biri diyor
cok tuzlu asiri icimi hem kalp krizi hem mide ve bağırsak kanserine neden olur. Turşu yemek te yine ayni şekilde. Ancak turşuyu suda bekletip iyice tuzundan arindirirsaniz da cok faydalidir. Bura da tuzun miktarı onemli.
tabiki satın aldığımız içinde birsürü koruyucu madde bulunan turşulardan bahsedilmiyor..evde yapılan,üzeri por bağlayan gerçek turşunun faydalarından bahsediliyor..
he öyledir osmanlida ne tür yiyecek icecek varsa hepsi sagliga faydalidir kanser tetikler diyen abd face food dan vaz gecsin dünya da ne kadar sagliga zararli ürün varsa bu iki isim üretiyor kimse kusura bakmasin kendi ürününü pazarlamak icin de bizimkileri kötülemesi gerekiyor ama sonradan sizin haberlerinizde görüyoruz Dogru Bildigimiz Yanlislar diye baslik atarsiniz 20 yil sonra
bu ne iştir Biri çıkıyor,BAZİK gıdalar diyor Bazılarıda tutuyor asitli gıdalar diyor.
Tanıdığım 80 yaş üstü herkes turşu için can atıyor ve severek yiyor. Araştırmaları at bi kenara gözünle gördüğünü inkar etme
bakma sen o gevurlara
bakma sen o gevurlara
ev yapimi tursudan bahsetmiyorlar,fabrika yogurtlari icinde aynisi gecerli...
Diğer Haberler