Hidayet Türkoğlu'ndan Beyaz TV'ye Rasim Ozan Kütahyalı tepkisi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Boşnaklara hakaret içeren sözler sonrası Beyaz TV ekranlarına geri dönen Rasim Ozan Kütahyalı'ya tepki gösterdi.

Beyaz TV'deki spor programında sarf ettiği sözlerle Boşnaklara hakaret ettiği iddiasıyla "Halkın bir kesimini sosyal sınıf din mezhep cinsiyet, bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılama" suçundan yargılanan Rasim Ozan Kütahyalı, geçtiğimiz günlerde Boşnakların ekranlara dönmemesi için kampanya başlattığı Beyaz TV'de yayınlanan Derin Futbol programına dönmüştü.

Kütahyalı'nın, Beyaz TV ekranlarına geri dönmesi kamuoyundan tepki gördü. Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu da, Kütahyalı için "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi ..." yorumunu yaptı ve programa yeniden çıkarılmasıyla ilgili televizyon kanalında da tepki gösterdi.

'AKIL TUTULMASI'

Türkoğlu sosyal medya hesabından "Boşnak ve Türk halkının vicdanında müebbete mahkum olan, ahlaksız, aşağılık ve özrü mümkün olmayan hakaretin sahibi Rasim Ozan Kütahyalı'nın ekran karşısına çıkarılması nasıl bir garabettir, akıl tutulmasıdır. Beyaz TV'nin derhal bu hatadan dönmesi ve bu şahsı, layık olduğu çukura geri göndermesi gerekir." ifadelerini kullandı.

hıdayet


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
Sonuçta hatasını anlamış ve defalarca özür dilemiş, bu kadar da merhametsizlik yapmayın. Bırakın işini yapsın, ekmek yesin... Ne istiyorsunuz; intihar mı etmeli !
buyuk ihtimalle sende fetossrayli oldugun icin boyle yorum yapiyorsun
@hnart MUHTEMELEN SENDE ŞİKEBAHÇE OLDUĞUN İÇİN BÖYLE BOŞ BOŞ KONUŞUYON
İNTİHAR ETSİN DEYYUS FETÖCÜ.BİR PİSLİK EKSİLİR
Konu ile pek alakası yok ama,bu Hidayet Türkoğlu hangi sıfatla Cumhurbaşkanlığı başdanışmanı olmuş acaba çok merak ediyorum.
alakası yok ise alakası olan yerde konuş
Fiba Avrupa başkanlığı için yarışan Türk aday Turgay Demirel'i değil de Sırp adayı destekleyecek kadar yerli ve milli aynı zamanda boşnak sever olduğu için olmuş olabilir.
top çevirmeyi öğretiyor işte????
yiyecek ekmeğin yok yatacak yerinde yok rasim ozan ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler