Mynet Trend

İbo Show konukları kimler? İşte bu hafta yarışmaya katılacak ünlüler…

Star TV’de Cumartesi akşamları yayınlanan İbo Show’un yeni bölümünde; keyifli dakikalar yaşanacak. İbrahim Tatlıses'in sunuculuğunu yaptığı İbo Show’un 10 Nisan Cumartesi akşamı yayınlanacak yeni bölümünde yine birbirinden ünlü isimler yer alacak.

İbo Show konukları kimler? İşte bu hafta yarışmaya katılacak ünlüler…

İbo Show’da bu hafta yine izleyiciler hem müziğe doyacak hem eğlenceye doğacak hem de hüzünlü anlar yaşacak. Sürpriz konukların yer aldığı İbo Show’da bu hafta önemli isimler yine izleyicilere keyiflendirecek.

İBO SHOW’DA BU HAFTA KİMLER VAR?

10 Nisan Cumartesi günü yayınlanacak olan İbo Show’da Fettah Can, Ziynet Sali, Yavuz Seçkin ve Bilal Sonses yer alacak.

FETTAH CAN KİMDİR?

12 Ekim 1975’te Bursa Karacabey'de doğan Fettah Can, Arnavut kökenlidir. Çocukluk yıllarını İnegöl'de geçiren Fettah Can, müziğe babasının teşviki ile başladı.

Gündüzleri tezgahtarlık yaparken akşamları belediye konservatuvarında şan dersleri almaya başlayan Fettah Can, ut ve gitar çaldı. Liseyi dışarıdan bitiren Fettah Can, üniversite eğitimi almadı.

Müzik yolunda daha iyi işler başarabilmek için İstanbul'a yerleşen Fettah Can, ilk başta Emel Müftüoğlu'na verdiği Ara Ara adındaki şarkısıyla ses getirdi, Bursa'dan müzisyen arkadaşı Alper Narman’la beraber Hande Yener'in 2002’de yayınlanan Sen Yoluna... Ben Yoluma... isimli albümüne 11 şarkı birden yazdı.

Albümün başarısının arkasından Gülben Ergen, Levent Yüksel, Murat Boz ve Sibel Can gibi isimlerle çalışmaya başladı.

Fettah Can 2010’da Hazine adındaki ilk albümünü çıkardı. Albümden ilk klipler Hazine ve Kahpe Diller isimli şarkılara çekildi. Albüm listelerde üst sıralara yükseldi. Yine aynı yıl Yunanistan'ın en önemli sanatçılarından biri olan Giorgos Mazonakis'in albümüne 3 şarkısını veren Fettah Can, bu şarkılarla müzik listelerinin en üstlerinde yer almış ve Platin Plak Ödülü'ne layık görüldü.

Fettah Can 2012 yılının ilk çeyreğinin son günlerinde hayranlarına "Boş Bardak" adlı eserinin de yer aldığı "Aklımda Kalanlar" albümü ile bir kez daha hayranlarının karşısına çıktı. 2013 yılı sonuna doğru ise "Yalanlar Cumhuriyeti" isimli yeni Albümünü sevenleri ile buluşturdu.

2014 yılında Cansu Kurtçu ile evlenen; Vera ve Oğul isimlerini verdiği 2 çocuk sahibi olan Fettah Can, Terazi burcudur.

Şarkıcı Cansu Kurtçu, 4 Eylül 1984 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi. Ankara Devlet Konservatuarı'nı bıraktıktan sonra prodüktör İskender Paydaş'la tanışma fırsatını yakaladı. İskender Paydaş'ın projelerini tasarlayarak, basın danışmanlığını üstlendi. Türkiye'nin şarkı yazarlarından biri olarak kendini kanıtlayan sanatçı, meslek birliklerinin kayıtlarına göre Türkiye'nin en aktif beş söz yazarı ve bestecisi arasında yerini almıştır.

Yıllardır müzik sektöründe Sibel Can, Demet Akalın, Murat Boz, Gülben Ergen, Hülya Avşar, Fettah Can, Işın Karaca, Berkay ve daha bir çok yorumcuya verdiği şarkılarla adından söz ettiren Cansu Kurtçu, besteci kimliği ile yurtdışında da ilgi görüyor.

İlk albümünü 2011 yılında "HİS" adıyla yayınlayan sanatçı müzisyen duruşuyla da adından söz ettirmeye başladı. Bu albümü "BATAK" "KALK GEL BANA" "AMENNA" ve "NE DEĞİŞTİ Kİ" singleları takip etti. Aralık 2016 tarihinde yazdığı 'DELİGÜL' şarkısını Berkay ile birlikte seslendirdi ve sevenlerine sundu.

ZİYNET SALİ KİMDİR?

29 Nisan 1975’te Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde doğan Ziynet Sali, babasının görevinden dolayı 6 yaşına kadar Londra'da yaşadı. 1981’de Kıbrıs'a dönen ve eğitim hayatına başlayan Ziynet Sali, lise dönemlerinde KKTC Kültür Bakanlığı TSM Korosu'nun en genç solisti oldu. Sonraki sene TSM ve THM dersleri alarak İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuarı'na hazırlanan Ziynet Sali, 1994’te İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Sanat Müziği bölümünün sınavını başarıyla bitirdi.

İstanbul’da müzik eğitimine başlayan Ziynet Sali, konservatuvarda okurken profesyonel sahne çalışmalarına piyano eşliğinde İngilizce ve Latin şarkılar söyleyerek ilk adımını attı.

1999’da konservatuvardan müzik öğretmeni olarak mezun olan Ziynet Sali, profesyonel müzik çalışmalarına devam etti. 2000’de ilk albümü "BA-BA"yı piyasaya çıkaran Ziynet Sali, bu albümdeki "BA-BA" adındaki şarkıyı Türkçe ve Yunanca yorumladı.

2004’te yayınladığı ikinci albümü "Amman Kuzum" büyük ses getirdi. 2006’da "Mor Yıllar " adındaki 3. solo albümünü yayınlayan Ziynet Sali, bu albümdeki "Zordur Oğlum" adındaki şarkıyla ilk defa ülkesini uluslararası bir yarışmada temsil etti. Ziynet Sali, Euro Dance Uluslarası İnternet Yarışması'nda tüm Avrupa'da gerçekleştirilen halk oylamasıyla birincilik kazandı.

2008’de yayınladığı dördüncü solo albümü "Herkes Evine", 2012’de "Sonsuz Ol"adlı albümünü piyasaya süren Ziynet Sali, 15 Eylül 2019’da gitarist Erkan Erzurumlu ile Girne'de evlendi.

ZİYNET SALİ'NİN EŞİ ERKAN ERZURUMLU KİM?

4 Haziran 1984 tarihinde doğdu. İngiltere Londra'da dünyaya gelen Erkan Erzurumlu müzisyen bir aile de yetişmiştir. Çok erken yaşta gitar ile tanışan sanatçı'nın babası Kıbrıs'ın tanınan müzisyenlerinden Turgay Erzurumlu'dur. Babasının desteği ve yönlendirmesi ile Jazz, Rock, Flamenko ve Fusion gibi farklı müzik tarzlarını erken yaşta tanımış ve benimsemiştir.

İlk profesyonel müzik çalışmalarına Namık Kemal Lisesi Orkestrası ile başlamış o dönemde liseler arası müzik yarışmalarında üst üste 1. likler elde etmiştir.

Doğu Akdeniz Üniversitesi Müzik Bölümü'nden mezun olmuştur. Klasik batı müziği üzerine öğrenim görmüş, okul dönemi süresince Güney Koreli Dr. Hyunjin Minden klasik gitar eğitimi almıştır. Ayrıca eğitim döneminde Jazz, Fusion ve Flamenko gibi farklı tarzlarda çalışmalar yapmış ve resitaller vermiştir.

YAVUZ SEÇKİN KİMDİR?

2 ocak 1969’da İstanbul'da doğan Yavuz Seçkin, Şişli Motor Meslek Lisesi’nden 1988’de mezun oldu. Gültepe’de bir dükkan işleten, ticaretle uğraşan bir esnaf olan Yavuz Seçkin, arkadaşlarının gaza getirmesiyle “İner misin Çıkarmısın” yarışmasına katılarak hayatı değişti.

1997’de, “İner misin Çıkarmısın” yetenek yarışmasına da katılarak birinci olan Yavuz Seçkin, bu vesileyle 28 yaşında taklit yeteneğini keşfetti. ” On Parmak On Marifet ” adındaki yarışmaya da katılan Yavuz Seçkin aynı yarışmada İsmail Baki Tuncer’le tanışarak beraber radyo programı yapmaya başladı.

2002’de “Yavuz’un Minibüsü” adlı programıyla Radyo Klas’ta yayın hayatına başladı. Sonraları programında telefon şakalarına yer vererek birçok ünlüye şakalar yaptı. Daha sonra Radyo Klas’tan ayrıldı ve Süper FM’de program yapmaya başladı. Televizyon skeçlerinde yer aldı.

Yavuz Seçkin, partneri İsmail Baki Tuncer ile birlikte Süleyman Demirel, Bülent Ecevit, Bülent Ersoy, Ahmet Çakar, Güneri Civaoğlu, Mehmet Ali Birand, Cemil İpekçi, Erman Toroğlu, Aziz Yıldırım, Hıncal Uluç, Fatih Terim gibi bir çok ünlünün taklitini başarı ile yapmaktadır.

Atv’de oynayan “Avrupa Yakası” dizi filmde “Sertaç” rolü ile televizyon dünyasına adım attı. Diziyi stand-up gösterileri, şov programları (Co-Medya) ve reklam filmleri takip etti.

Eylül 2008 yılında TV 8 kanalında medyatik ünlülerimizin tiplemelerinin yer aldığı, aralara da kendi halk tiplemelerimizin serpiştirildiği bir medya komedisi “Co-medya” adlı komedi programını yaptı.

Yavuz Seçkin’in ilk eşi olan Havva Tavukçu’dan, Oğuzhan ve Zeynep adında iki çocuğu var.

Yavuz Seçkin, ikinci evliliğini bale öğretmeni ve balerin Dicle Güler ile 12 haziran 2010 tarihinde yaptı.

Filmografi:
Oldu Mu Şimdi?
Yıldızlar da Kayar: Das Borak (2016)
Galip Derviş (2013) - Tarkan Karcı
Oğlum Bak Git (2012) - Orhan
Comedya (2008)
Dünyayı Kurtaran Adamın Oğlu (2006) - Anadol
Sevimli Dinozor (2006) - Seslendirme
Avrupa Yakası (2004 - 2009) - Sertaç
Hastayım Doktor

BİLAL SONSES KİMDİR?

28 Ekim 1993’te İstanbul’un Fatih ilçesinde doğan Bilal Sonses, Mehmet İhsan Mermerci Turizm Otelcilik Lisesinden mezun oldu. Bilal Sonses adındaki YouTube kanalının 1 milyondan fazla takipçisi bulunuyor.

Sonrasında Netd müzikle yaptığı anlaşma ile 'Son olarak iki kelime' adlı şarkısını bu kanalda yayınlayan Bilal Sonses, kendi rekorunu kırarak ilk haftasında 1 milyondan fazla dinlenmeyi başarmıştır.

Son olarak "Neyim Olacaktın?" şarkısı ile büyük yankı uyandıran genç yarışmacı sosyal medyada da

EP'leri

• Öpesim Var (2017)

Single'ları

• "İnat Keçi" (2019)

• "İçimden Gelmiyor" (ft. Bengü) (2019)

• "Sevme" (2019)

• "Sen Aldırma" (ft. Reynmen) (2019)

• "Neyim Olacaktın?" (2019)

• "Cennetten Çiçek" (2019)

• "Sende Kaldı Yüreğim" (ft. Derya Bedavacı) (2020)

• "Sonu Gelmez" (ft. Seda Tripkolic) (2020)

• "Yara" (ft. Ziynet Sali) (2020)

• "Görmedim Sen Gibi" (2020)

• "Nefret" (2020)

• "Geç Değil" (ft. Rozz Kalliope) (2020)

• "Çat Kapı" (2020)

• "Hasbelkader" (ft. Yıldız Tilbe) (2020)

• "Sebepsiz Boş Yere" (2021)

Eserleri

• Murat Boz – "Can Kenarım"

• Ebru Yaşar – "Kalmam"

• Mustafa Ceceli – "Bedel"

• Reynmen – "Hevesim Yok"

• Ömer Başdoğan - Yanarsın ve Kanarsın

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler