İlber Ortaylı’nın tavsiye ettiği 26 film

Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın en sevdiği ve tavsiye ettiği 26 filmi bilmek ister misiniz?

Gazeteci Yenal Bilgici, geçtiğimiz aylarda ülkemizin değerli bilim insanlarından Prof. Dr. İlber Ortaylı ile yaptığı söyleşileri kapsayan bir kitap çıkardı.

“Bir Ömür Nasıl Yaşanır? – Hayatta Doğru Seçimler İçin Öneriler” kitabı, adından da anlaşıldığı gibi İlber Ortaylı’nın okurlarına kendi birikim ve hayat tecrübesinden yola çıkarak eğitim, müzik, sinema, seyahat gibi farklı konularda verdiği birçok bilgi ve tavsiyeyi içeriyor.

Prof. Dr. İlber Ortaylı, özellikle tarih meraklılarının kaçırmaması gereken 26 film tavsiyesinde bulunuyor. İtalyan Yeni Gerçekçiliği, Avrupa sineması ve Sovyet sinemasından nadide eserlerin olduğu filmlerin neredeyse tamamı tahmin edilebileceği gibi tarihi olayları konu alan filmlerden oluşuyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
bu adam prof ünvanını almış fakat yıllardır dinlerim dişe dokunur bişey anlatmaz.
doğru söyledin hocayı dinlemek içinde birikim lazım boş dinlemek olmaz
Dinlediğin içindir. Okumayı dene. Dil uzatılamayacak şeyleri sezemeyecek kadar cahil olmak.
ağır saçmalamak an meselesi.ilber olmak ömür gerektiryor.ondan olabilir.dilimizde birikim diye bir sözcük var...o da belki..yardımcı olabilir sana .ümitli değilim ama..
Evde börek yerken telefonda yağlı elleriyle yargı dağıtmış
@fatih8281 İlber Ortaylı olunmaz, doğulur... Senin gibi birisinin İlber hocayı anlamaması kadar tabii bir şey yok. Elmasın kıymetini elbette ki kuyumcu bilecek, kömürcünün bilecek hali yok.
@fatih8281 evde börek yerken yağlı ellerle anca bu kadar
İlber hocayı dinlerler. TRT'ye ve çıktığı özel kanallara tavsiye etsin de. Bu 26 filmi ve unutulmaz sinema klasiklerini yayınlasınlar Türk halkı da seyretsin. Gerçeklerle ilgisi olmayan izlemediğimiz halde 2015 den beri ısrarla sezon yenileyip dayatılan çok yüksek bütçeli saçma Abdulhamid dizisinden çok daha ucuza gelirler herhalde.
Sayın Ortaylı TRT ye sözünüz geçiyorsa bizde izlemek isteriz
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler