İnsanı Kadere İnandıran Hikayeleriyle; Şans Eseri Keşfedilen En Seksi 8 Top Model

Bu hikayelerde gördük ki; şans faktörünü hiçbir zaman elemememiz gerekiyor!

İnsanı Kadere İnandıran Hikayeleriyle; Şans Eseri Keşfedilen En Seksi 8 Top Model
  1. Behati Prinsloo Levine

Listemize Maroon 5'ın yakışıklı vokalisti Adam Levine'in güzeller güzeli eşiyle başlayalım: Behati Prinsloo Levine!

1989 yılında küçük bir Afrika ülkesi olan Namibya'da dünyaya gelen süpermodelin keşif hikayesi; ninesi ve dedesini ziyarete, Güney Afrika'ya gitmesiyle başladı.

Cape Town'daki bir markette dedesi ve ninesiyle takılırken bir fotoğrafçı Behati Prinsloo'ya yanaştı ve ona kartını verdi. Ailesinin, bu fotoğrafçının Sarah Doukas için çalıştığını farketmesiyle işler değişti.

Henüz 16 yaşında Sarah Doukas'ın ajansı Storm'a kaydolan Behati Prinsloo Levine'in bir sonraki adımı da Victoria's Secret modelliği olacaktı :)7. Cara Delevingne

Cara Delevingne'inki bir keşif değil, bir doğuştan şanslılık hikayesi resmen...

Londra'da, Londra sosyetesine mensup bir ailenin kızı olarak büyüdü Cara Delevingne. 5 yaşında anaokulundayken en yakın arkadaşı olan kız, bu listede ismini daha çoook anacağımız Sarah Doukas'ın kızıydı! Cara'yı daha ufacık bir kızken keşfeden Doukas, 17 yaşında ona ilk sözleşmesini imzalattı :)

Sonrası Dolce&Gabbana, Burberry, ve nihayetinde Victoria's Secret!

  1. Karlie Kloss

1992 doğumlu Amerikalı süpermodelin keşfi de 2005 yılında, kendisi henüz 13 yaşında bir kız çocuğuyken gerçekleşti!

Doğma büyüme Chicago, St.Louis'li olan Karlie Kloss, yetenek avcılarının ağına bir alışveriş merkezinde annesi babasıyla takılırken yakalandı! Sadece 2 yıl sonra Kelvin Kline'ın modeli olarak podyumlardaydı, sadece 2 yıl sonra.

Sadece 15 yaşındaydı!5. Lily Cole

1987 doğumlu, yüz güzelliği kavramını podyum takipçilerinin tekrar tekrar düşünmesine sebep olan yıldız: Lily Cole...

Ve keşfedildiğinde henüz 14 yaşındaydı. Londra'da Covent Garden'da yürüyüş yapıyordu, yetenek avcısı Benjamin Hart'ın dikkatini çekti. Sonra modellik, ardından da Hollywood yapımları geldi :) 4. Naomi Campbell

''Süpermodeller çağı'' olarak adlandırılan 90'ların en büyük 6 topmodelinden biriydi, çok geçmeden dünyanın en ünlü moda ikonlarından biri haline geldi: Naomi Campbell!

Fransız Vogue Dergisi ve Time Dergisi'nin kapağına çıkabilen ilk Afrika kökenli model olan Naomi Campbell, Londra'da bir giyim mağazasında elbise denerken keşfedildiğinde henüz 15 yaşındaydı... 3. Gisele Bündchen

Bir alışveriş merkezi hikayesi daha, bu kez Brezilya'dan... Bir dönem dünyanın en çok kazanan süpermodeli olan; Gisele Bündchen!

Kariyerini Victoria's Secret'ın baş meleği olarak geçiren, aralara Christian Dior, Ralph Lauren, Dolce & Gabbana gibi markaları da serpiştiren Gisele Bündchen, bir alışveriş merkezinde Elite Modellik Ajansı yetkilisi tarafından keşfedildiğinde henüz 14 yaşındaydı :) 2. Candice Swanepoel

Listemizde ilerledikçe yıldızların keşfedildikleri yerler de ilginçleşiyor... Candice Swanepoel ve Güney Afrika hikayesine hoşgeldiniz!

Candice Swanepoel, Hollanda kökenli ailesinin tek kızı olarak 1988 yılında Güney Afrika'nın Kwazulu-Natal kentinde doğdu. Tamamen tarım ve hayvancılıkla geçinen bir ortamda büyüyen genç kız, 15 yaşında yatılı bir kız okuluna gönderildi. Modellik ajansı temsilcisi tarafından keşfedildiğinde, kız arkadaşlarıyla bit pazarında dolanıyordu!

Sonrası Victoria's Secret işte...1. Kate Moss

Ve listemizin ilk sırasına geldik: Kate Moss...

İngiliz yıldız şimdiye kadar 300'den fazla dergiye kapak oldu, onun fotoğraflarıyla modern sanat galerileri doldu. Ve artık tam 70 milyon Dolar'lık bir servete sahip. Ama hikayenin başlangıcı 1988 yılına, NewYork JFK Havaalanı'nda gerçekleşen bir tesadüfe dayanıyor.

Kate Moss, İngiltere'nin en ünlü modellik ajanslarından Storm'un kurucusu Sarah Doukas tarafından havaalanında keşfedildiğinde henüz 14 yaşındaydı!

---

Kaynaklar: Wikipedia.org, Vogue.co.uk & Therichest.com

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler