İş yerinde saldırıya uğradılar, 4,5 yıl ceza aldılar

İstanbul Gaziosmanpaşa'da iş yerinin önünde otururken tanımadığı kişiler tarafından saldırıya uğrayan baba ve oğlu, haksız yere 4 buçuk yıl ceza aldıklarını, saldıranların ise ceza almadıklarını söyleyerek adalet istediklerini söyledi.

2012 yılında İstanbul Gaziosmanpaşa'da meydana gelen olayda, eşinin iş yerinin önünde tanımadığı kişiler tarafında saldırıya uğrayan İbrahim Ay ve oğlu Batuhan Ay, mahkeme tarafından aldıkları ceza sonrası hayatlarının karardığını söylediler. Batuhan Ay’ın iddiasına göre, annesine ait iş yerinde çalışırken iki şahsın birbiriyle tartıştığını ve bu kişileri iş yerinden uzaklaştırdıklarını, daha sonra minibüsle gelen 9 kişinin babası İbrahim Ay’a saldırdıklarını söyledi. Kendilerini savundukları için de 4,5 yıl ceza aldıklarını anlatan baba-oğul, olay sonrası iş yerlerini kapatarak Samsun’a yerleşmek zorunda kaldıklarını dile getirdi. Baba-oğul şimdi cezaevine girmek için cezalarının kendilerine tebliğ edilmesini bekliyor.

"KENDİMİZİ SAVUNDUĞUMUZ İÇİN 4,5 YIL CEZA ALDIK"

Yaşanan olayı anlatan İbrahim Ay, ”İstanbul Gaziosmanpaşa'da iş yerimizin önünde otururken bir minibüsle 9 kişi geldi. Direkt bana saldırdılar. Biz de haliyle kendimizi savunmak zorunda kaldık. Kendimizi savunduğumuzdan dolayı oğlumla ben 4 buçuk yıl ceza aldık. Bize saldıran insanlar 1-1,5 ay gibi ceza aldılar. İstanbul Bölge Mahkemesi'nden onaylanmış 4,5 yıl cezamız var. Adamlar bize saldırmış, biz kendimizi savunmuşuz. Ne yapsaydık, savunmasaydık mı, çaylarını söyleyip sonra bizi dövün mü deseydik?” dedi.

Oğlu Batuhan Ay ise, “Anneme ait iş yerinde çalışırken dükkanımıza saldırdılar. Önce babama saldırdılar. Babamızı ve ailemizi korumak için biz de müdahale ettik. Bunun sonucunda babamla ben 4,5 yıl ceza aldık. Karşı taraf 1-2 ayla kurtuldu” diye konuştu.

"ADALET İSTİYORUZ"

Karakolda kamera kayıtlarının kaybolduğu iddiasında bulunan Batuhan Ay, "Olayın işleyişi çok farklı gelişti. Kendimizi müdafaa ettiğimiz için hiç ceza almayacağız diye düşünürken cezayı biz aldık. Suçlu olan taraf ceza almadı. Bunun sonucunda işimiz bozuldu, düzenimiz bozuldu, zarara uğradık. Adaletin yerini bulmadığını düşünüyoruz ve adalet istiyoruz. Dükkanda iki müşteri tartıştı. Olaya biz müdahale ettik, bunları ayırdık ama sonrasında olay bize döndü. Nasıl döndüğünü de anlamadık. Dükkandan ayrıldılar, akabinde 9 kişi birden saldırdılar. Bu olay sonrasında işimizi kaybettik, dükkanımızı kapatmak zorunda kaldık. Yaşadığımız şehri değiştirmek zorunda kaldık. Çocukluğumuzun geçtiği semtten koptuk. Başka şehre taşınmak zorunda kaldık. Maddi-manevi her türlü mağdur olduk. Maddi olarak çöküntüye girdik. Bir sürü icra dosyamız oldu. Günümüzü geçiremez hale geldik. Yaklaşık 20 icra dosyamız var. Annem de, babam da, erkek kardeşim de maddi açıdan büyük bir çöküntü içerisine girdik" şeklinde konuştu.

AW677108_02

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
TÜRKİYEDE ADALET VER GİBİ GÖSTERİLİYOR ANCAK İŞ TAM TERSİDİR. NEDENMİ. ERDOĞANIN ADALETİ BU DEDİRTMEK İÇİN MİLLETE...MASONLAR USLU DURMUYOR DEDİK 6 YILDIR DİKKAT...UYGULA TERSİNE YAPILIYOR FATURA HEMEN ERDOĞANA KESİLİYOR NEDENMİ??? MOSSAD BÖYLE MERETTİĞİ İÇİN TÜRKİYEDE...İMZA OZAYDİN65
@ozaydin65 Tersi olmasın sakın
@ozaydin65 bazı pkk lıların fetocuların zoruna gitmiş bu yorum belli oluyor.
Maalesef kanunlarımız çok ters işliyor. Mahkemelerimiz çok uzun sürüyor. Aynı şekilde bana pusu kurup saldıran kişiler 4 yıl elini kolunu sallaya sallaya gezdiler mahkeme sürecinde. 4 yıl sonra ceza çıktı. Onu da muhtemelen temyiz edecekler. Ondan sonra neden suç oranlarında artış var deniliyor. Siz caydırıcı ceza vermezseniz, kanunları ters işletip ceza alacak kişileri değilde karşı tarafa ceza verirseniz.... bu durum suç işleyenlerin daha da iştahını kabartır. Kanunlarımız suça teşvik ediyor
Allah o hakime bırakmasın!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler