İstanbul'da bir sürücü, trafiği durdurup yaya geçidinde bekleyen köpeği karşıya geçirdi

İstanbul’da trafikte kaydedilen ders niteliğindeki görüntülerde, bir kadın sürücü aracını durdurup kaldırımda bekleyen köpeği yaya geçidinden yolun karşısına geçirdi. Köpeğin güvenle yolun karşısına geçmesini sağlayan sürücü, çevredekilerin takdirini kazandı. Başka bir adreste yaşanan olayda ise bir şahıs, kendisine yaya geçidinde yol vermeyen bir sürücü ile tartıştı. Bu iki olay saygı ve hoşgörü konusunda adeta ders verdi.

Kadıköy'de bir kadın sürücü yol kenarında yaya geçidinde bekleyen köpeği fark ederek aracını durdurdu. Yoldaki diğer sürücüleri eliyle uyaran sürücü, köpeğin yolun karşısına güvenli bir şekilde geçmesini sağladı. Daha sonra aracına binerek oradan uzaklaşan kadın sürücü bu hareketiyle çevredekilerin takdirini kazandı.

Yine İstanbul’da Harem'de yaşanan olayda, bir şahıs kendisine yaya geçidinde yol vermediğini iddia ettiği otomobil sürücüsüyle trafikte tartıştı. Otomobil içerisindeki sürücü ile tartışan şahıs, sürücü aracından inmeye çalıştığı sırada kapıyı zorla kapatarak engel oldu. Tartışma, çevredekilerin araya girmesiyle büyümeden sonlandı.

İstanbul trafiğinde farklı noktalarda yaşanan bu iki olay, adeta saygı ve hoşgörü konusunda izleyenlere ders verir nitelikteydi. Kadın sürücünün, köpeği güvenli şekilde yolun karşısına geçirmesi görenlerin içini ısıtırken, iki şahsın yol verme sebebiyle trafikte tartışması, öfkeli sürücülerin trafikte yaptığı kavgaları akıllara getirdi.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
YA BU KENDİNİ bilmezler yüzünden hayvalar hazır yemeğe alıştı artık kendine yemek gelmezse yemek bulamıyor yemiyor aç kalıyor hayvanların yaşam şartlarına müdahala ediyorlar sırf kamera ile birilerine çok iyi insan olduğunu kanıtlamak için yapılan ufak ucuz oyunlar yazıklar olsun bunun adı hayvan severlik değil tamam kara kışta karda çok soğukta tabiki yapılanı saygıyla karşılarım ama onun harici hayvanların yaşam tabiatına müdahaledir hayvan severlik değil
Tatlızehir , bilmem farkındamısın doğayı elbirliği ile katlettik , her taraf beton yığını.. kedilerin pisliğini yapıp kapatacak toprak bırakmadık... avlanacak doğal alan bırakmadık...sen kendin blmezler deyip hakaret ediyorsun.. kim acaba kendni bilmez bi aynaya bak istersen. açmı kalsın hayfanlar.... bu kadar vicdansızlık olamaz
Kamera , prodüksiyon iyi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler