İstanbul Halkalı'da lüks araç sahiplerinin kabusu oldular!

İstanbul Halkalı'da günlerdir çok sayıda lüks aracın direksiyon ve ön konsolları çalınıyor. Mahalle sakinleri güvenlik kameralarına da yansıyan hırsızların yakalanması için yetkililere çağrıda bulundu.

Küçükçekmece Halkalı sakinleri mahallelere dadanan otomobil hırsızları nedeniyle şikayetçi. Lüks araçları hedef seçen hırsızlar, otomobillerin camlarını kırdıktan sonra direksiyon, ön konsol, vites topuzu gibi parçaları çalıyor.

İlçede hafta sonu da çok sayıda araç benzer şekilde soyuldu. Son olarak Şehit Yılmaz Özdemir Caddesi'nde sabaha karşı bir aracı soyan hırsızlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde hırsızlar beyaz bir araçla hedef seçtikleri otomobilin yanına yaklaşıyor. Araçtan bir kişi inerek otomobilin camını kırıyor. Hırsız, kısa süre araçta bekleyen arkadaşının yanına geri dönüyor. 2 hırsız tekrar hedef seçtikleri aracın yanına gidiyor. Aracın içine giren hırsızlar direksiyonu sökerek geldikleri araca dönüyor.

luks-otomobil-hirsizlik-2

Kısa sürede gerçekleşen hırsızlık sonrası 2 kişi geldikleri araçla kaçıyor. Çalınan direksiyonun yaklaşık 10 bin lira değerinde olduğu belirtilirken hırsızların bunu internet üzerinde ucuza sattığı kaydediliyor. (DHA)

luks-otomobil-hirsizlik-3

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
Benden öneri,Binlerce Tl verip aldığınız aracınızı sokağa bırakıyorsunuz yeterli parek alanı yok eyvallah,sizler o halde birleşin 2 tane bekçi tutun bunlar vardiyeli çalışsın,o lüx araçalrınız garanti altına alınır,yokdsaki hırsıza aracınızı soymak için bir dakıkanın yetrli olduğunu unutmayın,Haa dersenizki devlet var,devletten bu kadar biraderim birazda taşın altına elinizi siz sokun veya ucuz araba alın vesselammmmm
adamlar o arabaları kredi çekip, krediyede aylık kazanclarının yarısını verıyorlar. yuzbınlerce lıralık arac alanların ekononık durumlarını cok ıyı yada cok zengın sanmayın. turkıyede nakit para pahalı araba alan adam sayısı yuzde 1 i geçmez.
hırsız bizim hırsızımızssa sorun değil ellemeyin :)
reno fluence mi lüks araçmış?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler