Mynet Trend

         

İşte Dünya Üzerindeki En Muhteşem Restoran! (Aslında Üzerinde Değil)

İşte Dünya Üzerindeki En Muhteşem Restoran! (Aslında Üzerinde Değil)

Maldivler'de, kıyının 500 metre açığında ve yerin 6 metre altında yer alan etrafı camlarla çevrili, dekorasyonunda su altı temasından esinlenilmiş şık bir restoran var.

Maldivler'i ziyaret etmek için tonlarca neden bulunabilir. Ama onlar size yeterli gelmiyorsa, bu restoran son vuruşu yapıp sizi ikna edecek.

Lüks ve trend bir bistro ve restoran olan bu mekanı diğer onlarca güzel restoranlardan ayıran bir özelliği var: Yerin 6 metre altında olması!

Subsix isimli restoran Niyama'daki Per Aquum'da yer alıyor. Balıklarla başbaşa yemek yemek nasıl olurdu merak ediyor musunuz? O zaman aşağıdaki fotoğraflara göz atın.

Eskiden bir gece kulübü olan mekan artık yerin 6 metre altındaki lüks bir restorana dönüştürülmüş durumda.

Restoranın dekorasyonunda, suyun içinde olmasından yola çıkılmış.

Restorana ulaşmak isteyen müşterilerin, bir sürat botuyla kıyıdan 500 metre uzaklıktaki bu mekana gelip merdivenle yerin 3 kat altına inmeleri gerekiyor.

Restoranın ana bölümünde istiridyeler kullanılmış. Aydınlatma gün içerisinde denizin renk tonuna göre değişiyor.

Ve tabii en önemlisi manzara. Etrafı camla kaplı mekan, 90 mercan türünün yanı sıra birçok farklı sualtı canlısını görme imkanı sağlıyor.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön