İtalya'da 11 bölgede alarm durumuna geçildi

İtalya'yı kuzeyden güneye etkisi altına yoğun yağış ve kuvvetli rüzgar, pek çok kentte olumsuzluklara yol açtı. Olumsuz hava koşulları sebebiyle ülke genelinde 11 bölgede alarm durumuna geçildi. Floransa kentinden geçen Arno Nehri'nin debisi son birkaç saatte yaklaşık 3,5 metre yükselerek tehlikeli seviyeye ulaştı.

İtalyan basınında yer alan haberlerde kanallarıyla ünlü tarihi kent Venedik’te son yağışların ardından su seviyesinin öğle saatlerinde bir ara en yüksek 1,5 metre ölçüldüğü, öğleden sonra ise düşüşe geçtiği belirtildi.

Venedik’in en alçak noktası olan güneyindeki San Marco Meydanı, Venedik Belediye Başkanı ve Acil Durum Komitesi Başkanı Luigi Brugnaro’nun kararıyla can güvenliği gerekçesiyle kapatıldı.

Brugnaro, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, suların öğlen 1,5 metreye kadar yükseldiğini ve yükselişin durduğunu ifade etti. Brugnaro, Venedikliler için tekrar normale dönmek üzere harekete geçme vakti olduğunu kaydetti.

TAŞKIN İHTİMALİNE KARŞI UYARI

Bu arada, Floransa kentinden geçen Arno Nehri'nin debisi son birkaç saatte yaklaşık 3,5 metre yükselerek tehlikeli seviyeye ulaştı. Yetkililer taşkın ihtimaline karşı uyarırken itfaiye ve sivil savunma ekipleri nehir kıyısında önlem aldı.

Arno Nehri'nin geçtiği Pisa’da da su seviyesinin yükselmesi sebebiyle alarm düzeyinin en üste çıkarıldığı kaydedildi. Pisa’da nehir kıyısındaki caddelerin trafiğe kapatıldığı bildirildi.

İtalyan basını, Arno'nun Floransa ve Pisa'yı tehdit ettiğini yazdı.

11 BİN AİLE ELEKTRİKSİZ

Ayrıca, Roma'da da dün geceden bu yana esen sert rüzgarlar, başkent sokaklarında bazı ağaçların yollara devrilmesine neden oldu.

Kuzeydeki Alto-Adige bölgesi ise yoğun kar yağışından etkilendi. Bölgede 11 bin aileye halen elektrik sağlanamadığı belirtildi.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
söyleyinde imamoğlu na biraz ALLAH a dua etsin belki istanbul a da yağmur yağdırır.yoksa cünabet cünabet gezeceğiz arkadaş.öyle orada burada gezmek veya lak lak yapmak yoktur.
Duayla olsaydi bu is arabistanda çöller ormana dönerdi ama senin şu cahil beynin hala herşeyin duayla olmicani olsada o duayi yapanla allah arasinda olup bi üçüncü kisinin bilmuceni bilirdin ama boşver nasil olsa müslümansın yaa cennete gidersin bu şekilde yaşayarak.
@kemalkaburgasikalin_2018 sen arapların hergün Allah ım bura orman olsun diye dua ettiğinimi sölüyon :)
Beter olun !
su hariç herşey güzel olacak
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler