İzmir'de çift katlı mezarlar hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Kavaklıdere'de büyük bölümünü "çift katlı" olarak hazırladığı yeni mezarlığı mart sonunda açacak.

İzmir'de çift katlı mezarlar hazırlanıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, kentin büyüyen mezarlık alanı ihtiyacını karşılamak için yeni gömü alanları oluşturulduğu, sorunun çözümü için çift katlı mezarlıkların yapıldığı belirtildi.

Mart sonunda tamamlanacak 29 bin metrekarelik alana sahip Kavaklıdere Mezarlığında, 2 bin 472 çift katlı kabirin yanı sıra 94 kabirlik aile mezarlığı ve 64 kabirlik çocuk mezarlığı oluşturulduğu ifade edilen açıklamada, mezarlığın altyapı, lahit, istinat duvarları ve mekanik oda imalatları ile yürüyüş yollarının büyük bir kısmının tamamlandığı, elektrik iletim, aydınlatma ve mezarlık içi ulaşım yolu çalışmalarının ise devam ettiği bildirildi.

Açıklamada, 13 bin metrekarede toplam bin 73 kapasiteye sahip Torbalı'nın Pamukyazı Mezarlığının da birinci derece akrabalar için "çift katlı" olarak hazırlandığı, 42 kabirlik aile mezarlığı ile 49 kabirlik çocuk mezarlığı kurulduğu kaydedildi.

Yukarı Narlıdere Mezarlığının da kapasitesinin genişletildiği, bu kapsamda 2 bin 190 adet çift katlı kabirin yüzde 75’inin tamamladığı belirtildi.

20190212_2_34874504_41572280_Web

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
İlk sahibinden dublex mezarlık...
izmirlileri ölünce yakmıyorlar mı, tuhaf!
@tuncaykaya60 dualar eşiliğinde defnedilen çok hırsız yetim hakkı yiyen namussuz gördüm onları yakmadılarsa bunları hiç yakmazlar merak etme sen rahat ol durmak yok otlamaya devam..!
Bu mezarlığa verilecek ismi biliyorum ama demem beni kesin içeri atarlar valla:)
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler