MAGAZİN

Joe Turkel kimdir, neden öldü? Ünlü oyuncu Joe Turkel aslen nereliydi ve kaç yaşındaydı?

The Shining filminde canlandırdığı barmen karakteriyle tanınan ünlü oyuncu Joe Turkel hayatını kaybetti. Vefat haberi sonrası "Joe Turkel kimdir?" sorusu merak ediliyor. Peki Joe Turkel kimdir, neden öldü? Ünlü oyuncu Joe Turkel aslen nereliydi ve kaç yaşındaydı? İşte hayatı ve ölüm sebebi...

Joe Turkel kimdir, neden öldü? Ünlü oyuncu Joe Turkel aslen nereliydi ve kaç yaşındaydı?

The Shining'de barmen karakterini canlandıran ve pek çok yapımda rol alan ünlü oyuncu Joe Turkel hayatını kaybetti. 1927 Brooklyn doğumlu olan Turkel, 17 yaşında ABD ordusuna katılmıştı. Ünlü ismin İkinci Dünya Savaşı'nda ABD ordusuyla beraber savaştığı da biliniyor. Turkel, savaş sonrası Kaliforniya'ya taşınmış ve oyunculuk kariyerine başlamıştı. Peki Joe Turkel kimdir?

JOE TURKEL KİMDİR?

Sinema sektörüne 1948 yapımı City Across the River ile dahil olan ünlü oyuncu, 15 Temmuz 1927 tarihinde Brooklyn, New York'ta dünyaya gelmişti. The Sand Pebbles, King Rat, The St. Valentine's Day Massacre gibi yapımlarda rol alan Turkel'in son filmi The Dark Side of The Moon olmuştu. Ünlü isim Bert I. Gordon'ın üç filmi Tormented, The Boy and the Pirates ve Village of the Giants'ta da rol almıştı. Oyuncu, televizyonda ise The Life and Legend of Wyatt Earp, Sky King, Tales from the Darkside, S.W.A.T, Ironside, Miami Vice, Bonanza, The Andy Griffith Show, The Untouchables gibi ilgiyle izlenen yapımlarda rol aldı.

Turkel'in ölümünden kısa bir süre önce anılarından derlenen "The Misery of Success" isimli kitabın önümüzdeki sene yayınlanacağı açıklanmıştı. Turkel'ın ayrıca 2 oğlu ve 2 üvey kızı vardı.

JOE TURKEL NEDEN HAYATINI KAYBETTİ?

Ünlü oyuncu 27 Haziran 2022 tarihinde ve 94 yaşında hayatını kaybetti. Oyuncunun ölüm sebebi merak edilirken, Turkel'ın Santa Monica'da tedavi gördüğü St. John's Hastanesi'nde vefat ettiği açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler