Joker, komşusu Dumond’u öldürdü mü?

Yılın en çok konuşulan filmi olan Joker’de, izleyicilerin en çok merak ettiği sorulardan biri yönetmen Todd Phillips tarafından yanıtlandı.

Joker, komşusu Dumond’u öldürdü mü?

Son dönemin en çok konuşulan filmi Joker hakkında izleyicilerin merak ettiği bir konuyu, yönetmen Todd Phillips yanıtladı. Joaquin Phoenix’in canlandırdığı Arthur Fleck (Joker) karakterinin komşusunu öldürüp ölmediği izleyicilerin merak ettiği konuların başında geliyordu.

Film boyunca Arthur Fleck’in (Joaquin Phoenix) komşusu Sophie Dumond (Zazie Beetz) ile birkaç kez etkileşimde bulunduğu görülüyor. Fakat filmin sonuna doğru Fleck’in Dumond’u gerçekten tanımadığı ve ilişkilerinin tamamen Fleck’in hayali olduğu anlaşılıyor.

Joaquin-Phoenix-Zazi-Beetz-Joker

İzleyiciler filmin bu aşamasında Fleck’in Dumond’u öldürüp öldürmediğini merak ederken, yönetmen Phillips filmin öldürmediğinin sinyalini açık şekilde verdiğini söyledi.

Indiewire’a konuşan yönetmen şunları söyledi:

Onu kesinlikle öldürmüyor. Filmin yapımcısı ve senaristi olarak onu öldürmediğini söylüyorum. Bunun izleyicilere neredeyse ‘Ne kadar çılgın?’ diye sordurtacak bir son sınav olması fikrini seviyoruz (…) Konuştuğum birçok kişi onu öldürmediğini düşünüyor çünkü sadece kendisine yanlış yapan kişileri öldürdüğü fikrini anlıyorlar. Onun (Dumond) bununla bir ilgisi yoktu. Çoğu kişi şunu anlıyor ki bir kötü karakter olarak bile belli bir kurala göre yaşıyordu. Tabii ki koridorun sonunda bu kadını öldürmedi

Phillips’in websiteye yaptığı açıklamaya göre, Fleck’i dairesinde bulduğu sahnenin ardından Dumond bir kez daha görünecekti. Phillips’e göre silinen sahne Dumond’u televizyonda, kahramanı Murray Franklin’in (Robert De Niro) şovuna çıkan Fleck’i izlerken gösteriyor.

Sahne filmde yer almadı çünkü Phillips hikayeyi Fleck’in bakış açısından anlatmaya odaklanmak istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler