Kadıköy'de izinsiz gösteri gerginliği! 6 polis yaralandı, çok sayıda gözaltı var!

Kadıköy'de izinsiz gösteriye katılan 27 kişinin gözaltına alındığı, 6 polisin de yaralandığı bildirildi. Konu ile ilgili olarak Kadıköy Kaymakamlığı'ndan açıklama yapıldı.

Kadıköy'de izinsiz gösteri gerginliği! 6 polis yaralandı, çok sayıda gözaltı var!

Kadıköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada, izinsiz gösteri yapmak isteyen bazı gruplara müdahale edildiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kadıköy Halitağa Caddesi'nden Süreyya Operası istikametine doğru, Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na aykırı bir şekilde yürümek isteyen gruplara ve Süreyya Operası'ndan Mehmet Ayvalıtaş Parkı'na doğru Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu'na aykırı bir şekilde yürümek isteyen ve yolu kapatan gruplara, gerekli yasal uyarılar yapılarak, 3 defa dağılım anonsu yapılmak sureti ile gruplar dağılmaları yönünde ikaz edilmiştir. lsrarlı bir şekilde dağılmayan gruba yasal sınırlar içerisinde emniyet görevlilerimizce müdahale edilmiştir. Emniyet birimlerimizin envanterinde kesinlikle plastik mermi bulunmamaktadır.

Kanunsuz yürüyüş ve gösteriye katılan 27 kişi gözaltına alınmıştır. 6 polis görevlimiz yaralanmıştır. Yapılmak istenilen kanunsuz toplantı ve gösteri ile ilgili cumhuriyet savcılığınca gerekli tahkikat başlatmıştır." (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
basladi chp hdp iyi parti ortakli daha bircok ilde pkk militanlari iceri sokularak debam edecekler
mynet yazamamış ama ben diyim.pkk sempatizanı kürtler bunlar
cumhuriyet gazetesinin ağırına gitmiş,gösterilere chp ve hdp li bazı milletvekilleri omuz omuza katılmışlar güya poli onlara plastik mermi sıkmış.Teröristler .. O milletvekillere biber gazı falan sıkmayın dizlerine falan öyle darbe yapın ki ömür boyu izi kalsın.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler