Kadın Orgazmıyla İlgili Her Yetişkin İnsanın Bilmesi Gereken 18 Gerçek

Bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp!

Kadın Orgazmıyla İlgili Her Yetişkin İnsanın Bilmesi Gereken 18 Gerçek

#18 Lezbiyen kadınlar, heteroseksüel kadınlardan daha sık orgazm oluyor.

#17 Kadınların %80’i hayatlarında en az bir kez orgazm taklidi yapıyor.

#16 Tarihteki ilk vibratör, doktorlar tarafından “Kadın Histerisi”ni tedavi etmek için icat edilmişti

Erkeklerin, cinsel anlamda tatmin yaşamayan kadınların histerisine teşhis koymalarıyla ilgili uzun ve garip bir geçmiş var. Reçete edilen tedavi, “histerik paroksizmi” uyandırmak için “pelvik bir masaj” amaçlıyordu. 19. yüzyılda kadınları orgazma ulaştırmak doktorların işinin bir parçasıydı. Üstelik ilk vibratörler buharla çalışıyordu.

#15 Orgazm olmak için aslında doğrudan vajinanıza bir şey girmesine bile ihtiyacınız yok

Kadınların çoğu okşama ile orgazm olabiliyor. Bazıları sadece öpüşerek olabiliyor. Hatta ve hatta bazıları sadece orgazmı düşünerek orgazm oluyorlar.

#14 Bir kadın, spor yaparken orgazm olabilir.

#13 Erkeklerin erken boşalması gibi, kadınlar da fazla erken orgazm olabiliyorlar.

#12 Orgazm, acıların ve ağrıların azalmasına yardımcı oluyor.

Araştırmalara göre; baş ağrısı çeken kadınların %48’i orgazm olduklarında ağrılarının gittiğini söylüyor. Ağrı kesicilerden daha hızlı bir çözüm olduğunu söyleyebiliriz. Yani bu gece başım ağrıyor sevişmeyelim cümlesi tamamen gereksiz bir bahane.

Bu arada, bazı kadınlar orgazmın karın ağrılarını da giderdiğini söylüyor.

#11 Orgazm, kadınlara yenilmezlik hissi yaşatıyor.

Yine yapılan araştırmalarda, orgazm sırasında beynimizin, korku duygusunu neredeyse tamamen sildiği ortaya çıktı. Bunu doğanın bizi anı yaşamaya zorlaması olarak düşünebiliriz.

#10 Klitoris ile penis başı aynı görevi görüyor.

Klitoris vajinanın, binlerce sinir ucu barındıran ve cinsel tatminin merkezi olan küçük bir parçası aslında. Bu erkeklere tanıdık bir tabir gibi gelecektir. Çünkü penis başı ile klitoris aynı yapıdan meydana geliyor ve işlevsel olarak benzerler.

#9 Bir insan orgazm olurken ölebilir. Bu ihtimal hem kadın hem de erkek için geçerli.

Bu tabii çok az görülen bir durum. O yüzden sakın kendinizi bu güzel histen mahrum bırakmayın. Ani ölümlerin yaklaşık %6’sını, seks sırasında yaşanan ölümler oluşturuyor. Bu trajik durum genelde seks sırasında yaşanan kalp yetmezliği yüzünden oluyor.

#8 Orgazm olurken bağlılık hormonu salgılanıyor.

Seks sırasında aşık olmamıza neden olan oksitosin hormonunu salgılıyoruz. Ve orgazm olduğumuzda bu hormon büyük bir hızla yükselerek patlama noktasına geliyor.

#7 Kadınlar da erkekler gibi gerçek anlamda “boşalabilirler”

#6 Kadın orgazmı genellikle 15-20 saniye civarı sürüyor.

Her insan birbirinden farklıdır ve bu orgazm olma süresi için de geçerli. Orgazmının 2 dakikaya kadar sürdüğünü söyleyen kadınlar bile var. Ama ortalamadan bahsedecek olursak, bu süre genelde 15-20 saniye oluyor.

#5 Bir kadın doğum sırasında orgazm olabilir.

Bebek doğurmak zaten başlı başına bir mucize, ama bazı kadınlar bu mucizeyi daha da muhteşem bir şekilde yaşayabiliyorlar. Doğum sırasında orgazm olmak küçük bir ihtimal bile olsa, kesinlikle mümkün! Fransa’da yapılan araştırmaya göre, kadınların %0.3’ü doğum sırasında orgazm yaşıyor.

#4 Orgazm, orgazmdır!

Bugün hala birçok insan şu eski inanışa takılmış durumda; klitoral ve vajinal olmak üzere iki tip kadın orgazmı vardır ve gerçek olanı vajinal orgazmdır. Ama böyle bir şey yok sevgili okurlar. 1966 yılında seks araştırmacılarının vardığı sonuca göre, kadın orgazmı bir tanedir ve buna ulaşmanın birçok farklı yolu olabilir.

Sizin orgazma ulaşmak için uyarılma yönteminiz ne olursa olsun, yaşanan orgazm hepsinde aynı.

#3 Bazı kadınlar orgazm olduklarını anlayamayabilirler.

#2 Daha iyi orgazmlar yaşamak için kendinizi eğitebilirsiniz.

Her kadının düzenli olarak çalıştırması gereken bir kası var; vajinası. Kegel egzersizleri, pelvik duvarı kaslarının çalışmasını, cinsel uyarılmayı ve orgazma ulaşmayı sağlayabilir. Basitçe ifade etmek gerekirse, pelvik kaslarınızın (çok çişiniz geldiğinde kullandığınız kaslar) gücünü günlük küçük egzersizlerle arttırmaktan bahsediyoruz.

#1 Kadın orgazmı yaş ilerledikçe daha da iyiye gidiyor.

Yakın zamanda yapılan bir araştırmada, 18-24 yaş aralığındaki kadınların %61’i en son yaptıkları sekste orgazma ulaştıklarını söylediler. Buna karşılık, 40-50 yaş arasındaki kadınlarda bu oran %70. Kadınlar, yaş ilerledikçe yatakta daha rahat ve deneyimli oluyorlar. Bu da daha iyi bir seks anlamına geliyor.

Kaymak: www.ranker.com/list/female-orgasm-facts/machk

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler