Kapasitelerinin üstünde yük taşıyan kamyonların tehlikeli yolculuğu kamerada

Diyarbakır’da kapasitelerinin üstünde yük taşıyan kamyonlar, trafikte tehlike saçıyor. Aşırı yüklenmiş kamyon yolda seyrettiği anlar diğer sürücüler tarafından kayda alındı.

Diyarbakır'da metrelerce yüksekliğe ulaşan yükleriyle trafikte seyreden kamyonlar, kazaya davetiye çıkarıyor. Yaz aylarının gelmesiyle beraber buğday hasatlarının tamamlanması sonucunda samanlar kamyonlara yüklenmeye başlandı. Özellikle samanda, kapasitelerinin çok üstünde yük alan kamyonlar, hiçbir güvenlik önlemi alınmadan trafik güvenliğini tehlikeye atarak yollarda ilerliyor.

SÜRÜCÜLER BU KONUDA ÖNLEM İSTİYOR

Diyarbakır-Silvan kara yolunda kapasitelerinin çok üstünde yük alıp yola çıkan kamyonların görüntüsü, cep telefonlarına yansıdı. Araç sürücüleri her yıl aynı manzara ile karşılaştıklarını ve hem yükseklikleri hem de rüzgarlı havalarda kamyonlardan saçılan samanların görüş açılarını etkilediğini belirterek bu konuda yetkililerin önlem almasını istedi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
yollardaki trafik canavarı dedikleri böyleleri bunları hiçmi polis göremiş şehirlerrdenn çıkarken yollardaki ekipler pasmı geçmiş
ülkemizde polis avantasına bakıyor maalesef görüyor ama üç maymunu oynuyorlar
@yuko_1990_ajknt sen bunu görüyorsan niye vatandaş gibi bildirmiyorsun madem? al eline kamerayı kaydeert polis görevini yapmıyor diye git şikayette bulun. bırakın sürekli ezber lafları kullanmayıda
ekipler şehir içine radar koyup 60 la gidene radar cezası yazacagina, yollardaki bu trafik canavarlarını denetlesinler.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler