Karşısında ekipleri görünce yere yatıp uyuma numarası yaptı

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi kırsalında canlı mühre ile kaçak keklik avı yaptığı sırada Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma Ekiplerine yakalanan şahıs, uyuma numarası yaptı.

Karşısında ekipleri görünce yere yatıp uyuma numarası yaptı

Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü (DKMP) Göksun Şefliği Av Koruma Ekipleri, kaçak avcılara karşı denetimlerini 7 gün 24 saat esasına göre sürdürüyor. Özellikle bu dönemde bölgede artan canlı mühre ile yasadışı keklik avı konusu üzerinde özellikle duran ekipleri, Nurhak ilçesi kırsalında yaptıkları denetimlerde ilginç bir durumla karşılaştı.

YERE YATTI, UYKU NUMARASI YAPTI!

Canlı mühre ile kaçak keklik avı yapan bir şahıs, av koruma ekiplerini karşısında görünce yere kapaklanarak uyuyor numarası yaptı. Ekiplerin uğraşı sonucunda numaradan yattığı uykusundan uyandırılan şahıs, ceza yemekten de kurtulamadı. Göksun Şefliği Av Koruma ekipleri, Nurhak’ta yaptıkları denetimlerde toplam 3 şahsa kaçak olarak avladıkları 6 keklik için 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanununa muhalefet suçundan 3 bin 800 TL idari para ve tazminat cezası uyguladı.

Kaçak olarak avlanan keklikler, doğaya salınırken Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma ekiplerinin, jandarma ve fahri av müfettişleri ile birlikte yaptıkları kaçak av mücadelesinin sezonun kapanmasına rağmen aralıksız devam edeceği belirtildi.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Adam çok gerçekçi yatıyor. Ben uyuduğuna ikna oldum açıkçası. Adama haksızlık yapılmış, ödediği ceza geri iade edilmeli üstüne uykudan uyandırıldığı ve psikolojisi bozulduğu için tazminat ödenmeli cık cık cık:))
Uyuyan güzel
uyku numarası tutmayan uyanık yurttaşımızı kutluyorum.ne de olsa yurdumun insanı.şark kurnazı.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler