Kayseri'de ikinci kez 'Sarıkız' paniği

Kayseri'de Ramazan Bayramı'nda görüldüğü parkta paniğe neden olan ve vatandaşlar tarafından öldürülen Sarıkız örümceği, 10 gün aranın ardından yeniden ortaya çıktı.

Kayseri'de ikinci kez 'Sarıkız' paniği

Dünyada çöl bölgelerinde, Türkiye'de ise daha çok Doğu ve Güneydoğu'da görülen, 'sarıkız' örümceği (camel spider), 10 gün aranın ardından yeniden Kayseri'de görüldü. Ramazan Bayramı'nın 2'nci günü, Merkez Melikgazi ilçesi Belsin İsa Yusuf Alptekin parkında görülen ve paniğe neden olan 'sarıkız' adıyla bilinen ve et yiyerek beslenen örümcek 10 gün aranın ardından bu kez Melikgazi İlçesi Farabi caddesi üzerinde görülmesi endişe yarattı. Paniğe neden olan örümcek, vatandaşlar tarafından öldürüldü. Vatandaşlar, özellikle akrep, kertenkele, hatta fare ve kendinden büyük memelilerle bile beslenebilen, bu nedenle et parçalarını kolayca koparabilen sarıkız örümceklerle ilgili ilaçlama yapılmasını istedi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
arkadaş resmi mozaiklemissiniz..bari canlı resmini koyaydinizda..şu sarı gelin ne menem birşeydir..göreydik..
Anadoluda özellikle çorak topraklarda olan bir örümcek türü... öldürmeyin canlı sonuçda... korkuyosan dokunmazsın seni yiyecek değil...
ordu uçaklarla ve tanklarla saldırsın komando indirmeleri yapsın bu örümcek için
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler