Kuruluş Osman 1. bölüm 2. fragmanı yayınlandı! "Hayallerimizden bir devlet çıkacak" Kuruluş Osman ne zaman başlıyor?

Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olan Kuruluş Osman dizisinin merakla beklenen 1. bölümünden 2. fragman yayınlandı. Fragmanda Osman Gazi'nin "Bu savaşı güvercin gibi teyakkuzda olanlar değil, kartal gibi, şahin gibi taarruzda olanlar kazanacak! Hayallerimizden bir devlet çıkacak" sözleri dikkat çekiyor. Peki Kuruluş Osman ne zaman başlıyor? İşte Burak Özçivit'in Osman Gazi rolünü canlandırdığı Kuruluş Osman'ın 1. bölüm fragmanı ve yayın tarihi.

Kuruluş Osman dizisi ATV ekranlarında izleyiciyle buluşacak. Uzun süredir merakla beklenen Kuruluş Osman'ın yayın tarihi de belli oldu. Kuruluş Osman ilk bölümüyle 20 Kasım Çarşamba Atv’de başlıyor. Diriliş Ertuğrul'un devam dizisi olan Kuruluş Osman'ın başrolünde Burak Özçivit oynayacak.

KURULUŞ OSMAN İÇİN DEV PRODÜKSİYON

Yapımcılığını Mehmet Bozdağ'ın, yönetmenliğini Metin Günay'ın üstlendiği, kadrosunda Burak Özçivit, Özge Törer, Ayşegül Günay, Ragıp Savaş, İsmail Hakkı Ürün, Abdül Süsler, Alma Terziç ve Seda Yıldız'ın yer aldığı dizi için Bozdağ Film Platosunda dört şehir ve beş oba kuruldu.

'Kuruluş Osman’ için Kayı Obası, Bizans kalesi, suni göl ve çevresinde bir şehir ile Türkmen beyliği kasabasından oluşan devasa setler inşa edildi.

Untitled-5

BİZANS KALESİ İNŞA EDİLDİ!

50 bin metrekare arazi üzerine Bizans Kalesi inşa edildi. Ayrıca alanda, meydan, çarşı, dükkanlar, kilise, evler, surlar ve kuleler bulunuyor.

Untitled-6

800 metre genişliğe ve 1.60 metre derinliğe sahip suni göl ve 20 bin metrekare alana içinde pazar yerleri, sahil, iskele ve evler olan şehir kuruldu. 30 bin metrekare alana ise içinde konak, çarşı, dükkan, ev, meydan ve cami olan Türk beyliği kasabası inşa edildi.

6d96010a-1c1d-48b7-a8f0-0002255ffec9

Kılıç, kalkan, hançer, mızrak ve yaydan oluşan döneme ait silah; mobilya, günlük eşyalar ve aksesuvarlar üretilmesi için 150 kişik sanat grubu gruldu. Dekorların yapımı 6 ay sürdü.

kuruluş3

Kostüm ekibi ise ana oyuncu kadrosu için 120 adet kostüm dikti. Döneme ait binlerce kostüm ve zırh için 50 bin metre eksiltilmiş özel kumaş kullanıldı.

kuruluş

Ayrıca, Osman Bey karakterine hayat verecek olan Burak Özçivit başta olmak üzere oyuncular dağlık ve ormanlık alanlarda askeri eğitim aldılar. Oyuncular doğal ortamlarda kendi barınaklarını inşa edip, sularını bulup, yemeklerini hazırladılar.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 14 yorum
tamamen ak partiye Hizmet ediyor tarih bahane
tarih seni bileydi seni doğurmazdı
@mtunc_j4 Aynen.
ya traş bu be abicim
bu dizi neden TRT de devam etmedi?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler