Limonlu su içtiğinizde vücudunuza bakın ne oluyor!

Çok geçmeden, bir yıl boyunca her gün ılık bal ve limonla su içtiğimizde neler olduğunu ve sonuçların büyüleyici olduğunu öğrendik.

Limonlu su içtiğinizde vücudunuza bakın ne oluyor!

Limon suyundan elde edilebilecek bu sağlıklı ve güzellik faydalarını sizler için derledik, buyursunlar;

Sindirim sağlığınız için harikalar yaratır

limon suyu faydaları

Sağlıklı bir sindirim sistemi, sağlıklı bir vücudun temel taşıdır. Her sabah içeceiğiniz ılık limonlu su bağırsak sağlığını düzenler ve kolonları temizler. Uyandığınızda aç karna içilen limon suyu bir gün öncekinden çok daha zinde olmanıza yardımcı olacaktır.

Gözlerde havuç etkisi yaratır

limon suyu

Bir narenciye meyvesi olarak, limonlar, katarakt ve maküler dejenerasyona karşı koruyucu bir etki oluşturmak için birlikte çalışan C vitamini ve antioksidanlarla doludur. Bol bol için çocuklar! Havucun güzel bir alternatifi olabilir bizler için...

Bebek gibi pürüzsüz bir cilt için;

iStock-687927830

Limon suyunu düzenli olarak içtikçe yüzünüzdeki lekelerden kurtulacaksınız aynı zamanda var olan kırışıklıklarınız da azalacak. Güçlü bir antioksidan kaynağı olan limon suyu, sağlıklı bir cildin vazgeçilmezi.

Karaciğerinizin en iyi arkadaşı

limon kapak

Karaciğerinizi mutlu tutmak, genel sağlığınız için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir ve limon suyu içmeniz karaciğerinizin üst seviyesinde çalışmasına yardımcı olabilir. Enzim fonksiyonunu artırarak toksinleri temizlemenin yanı sıra, limonlarda bulunan sitrik asit de zararlı bakterileri yok etmeye yardımcı olur.

Günde bir limon içmek doktordan ayağınızı kesecek

iStock-638082814 (1)

Her gün limon suyu içenler, daha az soğuk algınlığına yakalanıyorlar ve hasta olsalar bile hastalığın etkisi çok daha kısa sürüyor. Bu, esas olarak viral enfeksiyonlar ve bağışıklık sistemi zayıflıklarına karşı tartışmasız savunucu olan C vitamini sayesinde gerçekleşiyor. Limon da C vitamini yönünden son derece güçlü bir gıda. Yani soğuklar başlamadan biz suyumuzu içmeye başlayalım.

Metabolizma hızını artırır

limon suyu

Diyet ve yaşam tarzınızda sağlıklı, sürdürülebilir değişiklikler yaparak kilo vermek istiyorsanız, limon suyu mükemmel bir eştir. Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olan limonlar, açlık kusurlarını azaltma etkisine sahip pektin lifi de içerir.

pH dengisini korur
Vücudumuzun pH dengesini korur. Limon suyunun vücudu alkalize eden bir özelliği vardır.

Kahvenize mutlaka 2 damla limon suyu ekleyin

kahve limn

Birçoğumuz enerjimzi güçlendirmek için güne kahveyle başlarız. İçtiğimiz kahve bizi 11'e kadar enerjik tutar ve sonrasında çöküş yaşarız. Ancak sabah kahvenize ekleyeceğiniz birkaç damla limon suyu bu etkiyi değiştirecek ve enerjiniz hiç geri gitmeyecek. Gün boyu uyanık ve sağlıklı hissedeceğinize emin olabilirsiniz...


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
benim vazgeçilmezim de şeftalidir :) her derde deva :)
Limon benim vazgeçilmezimdir
@hande_camdibi_2018 hande hanım limon kabızlık yapıyormu
Ne kadar sıkılıcağınıda söyleyin limon suyu içicem diye mideyi yakan arkadaşlar var
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler