Lotodan 9.7 milyon sterlin kazandı! Şimdi ise...

2002 yılında lotodan tam 9.7 milyon sterlin para kazanan Michael Carroll tüm parasını tüketmesinin ardından şimdilerde kömürcüde çalışıyor.

36 yaşındaki Michael Carroll 2002 yılında temizlik işçisi olarak çalışıyordu. 1 sterlin vererek aldığı loto biletine tam 9.7 milyon sterlin ikramiye çıktı. Temizlik işçisi olarak çalıştığı yerden ayrılan Carroll lüks içinde bir hayat sürmeye başladı. Ancak hazıra dağ dayanmaz deyiminin gerçekliği bir kere daha ortaya çıktı ve Carroll tüm servetini geçen yıllar içerisinde harcayıp tüketti. Bu miktarda bir parayı harcayıp bitirdiği için hiç pişman olmadığını söyleyen Carroll “şimdi daha mutluyum, eski hayatımı yeniden kazandım” diyor.

Bugün 36 yaşında olan Carroll, 2002 yılında temizlik işçisi olarak çalışırken bir anda hayal edemeyeceği miktarda paranın sahibi oldu. 1 sterlin vererek satın aldığı biletine tam 9.7 milyon sterlin (yaklaşık 70 milyon lira) ikramiye isabet etti. Derhal işinden ayrılan Carroll lüks ve şatafat içinde bir yaşam sürmeye başladı.

Şimdilerde İskoçya’da hayatını sürdüren Carroll tüm servetini alkol, uyuşturucu, kadınlar ve kendi tabiriyle hayatı yaşamak için harcamış. Bu süre içinde 30’dan fazla kez hakim karşısına çıkan Carroll’a “Rüküş Kral” lakabı takılmış. Birbirinden lüks araçlar kullanan Carroll, 3 ayrı birbirinden lüks malikanede konaklamış.

'GEÇMİŞE BAKTIĞIMDA HİÇ PİŞMANLIK DUYMUYORUM'

Carroll 10 yıl gibi bir süre içerisinde 9.7 milyon sterlin gibi bir serveti harcayıp bitirdiği için asla pişman olmadığını söylüyor. Carroll, “Rüya gibi bir 10 yıldı, her anı eğlence doluydu, harcadığım tek bir pound için bile pişman değilim” diyor.

'ESKİ HAYATIMI YENİDEN KAZANDIM'

Asla geçmişe takılıp kalmadığını söyleyen Carroll, “güzel ve lüks bir hayat sürdüm, ancak şimdi daha mutluyum çünkü eski hayatımı yeniden kazandım” diyor.

BOŞANINCA DAĞITMIŞ

Carroll büyük ikramiyeyi kazanmasının hemen ardından şimdilerde ayrılmış olduğu eski eşi Sandra’ya ve onun annesine 1 milyon sterlin vermiş. Kendi annesine ve teyzesine de 1’er milyon sterlin vermiş. Ancak verdiği bu para evliliği yürütmesine yetmemiş ve ayrılmışlar. Lüks ve şatafatlı yaşam, lüks arabalar ve evler, sonu gelmeyen partiler bu ayrılığın ardından başlamış. Tabiri caiz ise boşanmasının ardından Carroll dağıtmış.

EVİNİN YAKINLARINDAKİ TÜM BARLARA GİRİŞİ YASAKLANMIŞ

Bakımsızlıktan yıkılma noktasına gelen evi satılan Carroll’un, evinin 1 km yakınındaki tüm barlara girişi de yasaklanmış. Bu onun için tükenişin başlangıcı olmuş. Yeni bir hayat için İskoçya’ya taşınmış.

KÖMÜRCÜ OLARAK ÇALIŞIYOR

Yeni bir başlangıç yapmak için Carroll İskoçya’ya taşınmış ve aylık 500 sterline bir ev tutmuş. Kömürcü olarak çalıştığı işine ise çoğu zaman yürüyerek gidip geliyor. Hala loto oynayan Carroll, “eğer bir daha büyük ikramiyeyi kazanırsam belaya bulaşmamak için haftanın 6 günü evimde oturacağım” diyor.

'BU KADAR PARAYI NASIL KAYBETTİN?'

Carroll, “Bu kadar parayı nasıl kaybettin?” diye soran insanlara, kaybetmedim, harcadım diye cevap veriyorum. “Paraya hiç sahip olmamaktansa, ona sahip olup harcamak çok daha iyi” diyerek hayatının kısa bir özetini de yapıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
harcarsan biter. bizim gibi 10tl lik kokoreç yicene nusrete gider 3 köfteye 50 milyar öder gelir
yuh sadece yuh nasıl yerler bitirirler onca parayı anlamış değilim,gerçekten kullanabileceklere çıkmaz bu para :)
@karacahil64 TAMDA RUMUZUN GİBİ CAHİLSİN BİR AKŞAM TAKIL KIBRISA BAKIM 10 MİLYON STERLİN DAYANIRMI:???
@karacahil64 --anlamıyoröusun halen haram para elin gavurununa bile yaramıyor o para gidecekse varya sapasağlam olursun bir hastalık musallat olur paranın hepsini o hastalıktan kurtulmak için harcarsın insanoğlu Kur anda dediği gibi Yüce Allah ın insanoğlu çok bencil zayıf aciz ama farkında değil
haberin içini okumadan,direk sebebini söyledim kendi kendime.Uyuşturucu. bunun dışında hiç bir sebep o parayı okadar kısa zamanda harcatamaz.kadın kumar vs dahil.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler