MEB, 81 ilde Türkçe, matematik ve fen derslerinde başarıyı izledi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 81 ilde Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleriyle ilgili araştırma yapıldığını açıkladı.

MEB, 81 ilde Türkçe, matematik ve fen derslerinde başarıyı izledi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, "MEB olarak nisan ayında 81 ilde 4, 7 ve 10. sınıf düzeylerinde Türkçe, matematik ve fen bilimleri dersleri ile ilgili ilk öğrenci başarı izleme araştırmasını tamamladık" dedi.

Bakan Selçuk, araştırmanın, 2 bin 865 okulda ve yaklaşık 350 bin öğrenciyi kapsayacak şekilde gerçekleştirildiğini söyledi.

İLK KEZ YAPILDI

Selçuk, "İlk defa 81 ilin tamamında bu kapsamda bir izleme araştırması yapıldı. Araştırma sonuçları ile ilgili detaylı raporları arkadaşlarımız hazırlayacaklar. Elde edilen bulgulara göre bu okullarımıza yönelik iyileştirici tedbirlerimizi alacağız" dedi.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
eeee noldu araştırma yapınca ne değişecek öğretmenlerimi değiştireceksiniz yoo aynı tas aynı hamam devam edecek iyi ve gayretli öğretmen=iyi öğrenci Bankamatik öğretmeni=kötü öğretmen öncelikle yeterlilik sınavı uygulansın mesleğini adam gibi yapsın avrupadaki gibi ver 10 bin lira maaş 3 yılda bir yeterlilik sınavı bak nasıl eğitim ortaya çıkıyor seyret
@edipvar aynen katılıyorum
ne başarısı çocuklar okula gitmek bile istemiyor her yıl müfredat değişiyor öğretmenler değişiyor çocuklar da ne yapacağını şaşırdı okusa bir dert okumasa bir dert üniversite mezunları bile iş bulamıyor ama torpili olan ilkokul mezunu müdür oluyor hadi bunu okuyan çocuğunuza izah edin adalet bunun neresinde milletin güveni kalmadı bunu bilin
sınıfta kalma geri getirilmeli öğrenci 8 zayıfla geçiyor nasıl iş ?
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler