SPOR

CANLI

MHK Fenerbahçe'yi haklı buldu!

5 puanın faturasını maçın hakemlerine kesen Fenerbahçe'nin isyanına MHK'den kısmı kabul geldi!

MHK Fenerbahçe'yi haklı buldu!

Sivasspor ve Elazığspor karşılaşmalarında kaybedilen 5 puanın faturasını maçın hakemlerine kesen Fenerbahçe'nin isyanına MHK'den kısmı kabul geldi!

Merkez Hakem Kurulu'nun Sivasspor karşılaşmasında gündeme gelen penaltı pozisyonu ve Elazıspor müsabakasında Cristian'a gösterilen kırmızı kart konusunda sarı-lacivertlileri haklı bularak bu kararlara imza atan hakemleri kızağa çektiği ortaya çıktı.

Elazığspor - Fenerbahçe müsabakasının orta hakemi Hüseyin Göçek MHK tarafından geçer not alarak bu hafta T.Konyaspor - Trabzonspor müsabakasına atanırken Cristian'ın ihracını yanlış bulan kurul, bununla ilgili faturayı yardımcı hakem Kemal Yılmaz'a kesti.

4 HAKEM KIZAĞA ÇEKİLDİ
MHK'nin son üç haftaya damga vuran Sivasspor-Fenerbahçe, Beşiktaş - Bursaspor ve Elazığspor - Fenerbahçe müsabakalarında yaşanan tartışmalı pozisyonlarla ilgili nihai kararlarına Sporx.com ulaşırken kurulun bu üç müsabadaki kritik kararlarla ilgili dört hakemi dinlendirmeye aldığı ortaya çıktı.

MHK'nin Sivasspor - Fenenbahçe müsabakasını yönetin Yunus Yıldırım'ı 3 hafta, yine o müsabakada ele değen topla ilgili "Göğüs hocam göğüs" diyen 5.hakem Murat Türker'i de 4 hafta, Beşiktaş - Bursaspor müsabakasında Ersan Gülüm'ün ihracına neden olan 5. hakem Murat Özkan'ı 3 hafta ve yine Elazıspor - Fenerbahçe müsabakasında Cristian'ın ihracına imza atan Kemal Yılmaz'ı da 4 haftalığına kızağa çektiği belirlendi.

YILDIRIM'A "EN AZ" 3 HAFTA...
Kurulun, hakemlerle ilgili gözlemcilerin verdiği raporlara bağlı kalmayarak kendilerinin oluşturduğu izleme komitesinin kararıyla birlikte nihai notu verdikleri "dinlendirme" cezasının bu şekilde uygulandığı öğrenildi. Bu belirlenen ceza miktarlarının önünde "en az" ibaresi bulunduğu örneğin 3 hafta dinlendirilme cezası verilen Yıldırım'ın cezasının "en az 3 hafta" olarak belirlendiği bunun daha fazla da olabileceği ifade edildi.

GÖÇEK'İN KARARI DOĞRU, YARDIMCILARIN İSE...
MHK, Elazığspor - Fenerbahçe maçında tartışılan iki penaltı pozisyonu konusunda Hüseyin Göçek'in kararını "doğru" bulurken, Cristian'ın ihracına neden olan ve ceza alan yardımcı Kemal Yılmaz'ın yerine Süleyman Özak hakem Göçek'in yeni yardımcı hakemi oldu. Sivasspor - Fenerbahçe müsabakasında özellikle penaltı pozisyonu konusunda büyük tepkilere neden olan ve MHK'den 7.8 not alan Yunus Yıldırım'ın en az 4 hafta Süper Ligden uzak kalmasına kesin gözüyle bakılırken çarşamba günü babannesi vefaat eden hakem Mustafa Aydın, atandığı Akhisar Belediyespor - Bursaspor müsabakasından alındı. (sporx)

Aziz Yıldırım uyardı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 143 yorum
haklı bulmuslar her hafta fenerı doğrayın azızı takmıyorlar artık amaç fener-6s macına bırakmak her seyı puan farkı acılmasın dıye aysel demıorenle bas basa gene yemek yer hallederler..
haklı bulmuş eeee ne olacak şimdi sen 6 puanı çal sonra ceza ver al o puanları a.n.m s.o.k.
SEN ÖNCE TRABZONUN ŞAMPİYONLUĞUNU VER FENEVİ DE PTTYE GÖNDER TÜPKAFA.FENEVİN BU LİGTE OYNAMAYA HAKKI YOK TÜRK FUTBOLUNUN İTİBARI ZEDELENİYOR ŞUAN BU ŞİKECİ ÇİRKEFLER YÜZÜNDEN
kupa diye diye öbür tarafa gideceksiniz az kaldı aziz sizi kısım kısım shiyoooooooooo
bu hamsilerin ar damarı çatlamış insan biraz utanır ölen Bursaspor başkanı İbrahim yazıcı dediki biz trabzona diyet borcumuzu ödedik hale sıkılmadan utanmadan konuşuyorsunuz ayıp çok ayıp kimin şikeci olduğu belli
FRANSIZ ERMENİLERİNİN TAKIMIYLA RUM PONTUSÇULARIN TAKIMLARI İYİ ANLAŞIYOR BİRBİRLERİNİN DESTEKÇİLERİ.
Vay bay doğru Kanırta kanırta şampiyon oldu Fener 2010-2011 sezonunda.Hala ağlıyormusunuz.Bak hamsiler o günden beri ne haldeler...
sizede yaragvercekleramq...
trabzonun puanları giderkem mhk nerdeydi
bu fenerliler basbakana filan hırsız diyolar ama kendi yaptıkları haklı oluyo anladığım kadarıyla oy sayısındand a belli zorlarına gitmiş senin yorumun
ayakkabı kutularındaki paraları sayıyorlardı kardeşim bu ülkede adalet fenerlilere
Takım
O
Av
P
Geri Dön