Milyonda bir rastlanıyor! Gece de gündüz gibi görüyor

Bursa'nın İnegöl ilçesinde milyonda bir kişide görülen rahatsızlığa sahip 6 yaşındaki Emir Kayra Polat'ın gözlerinin adeta Kedi gözlerine benzemesi herkesin dikkatini çekiyor.

İki gözde ikişer iris bulunması olarak tanımlanan İris Kolobomu rahatsızlığı bulunan Emir Kayra Polat’ın gözlerini görenler şaşırıyor. Dikkat çeken göz rengi ve gözlerinde 4 ayrı iris bulunan Kayra, iddiaya göre geceleri zifiri karanlıkta bile görebiliyor. Herkesin dikkatini çeken Kayra’yı görenler gözlerini kedi gözüne benzetiyorlar.

Cerrah mahallesinde ikamet eden Yakup (29) ve Hilal Polat(25) çiftinin iki çocuğundan biri olan Emir Kayra, “Geceleri karanlıkta da babamı görebiliyorum. Daha güzel görebiliyorum. Işık varmış gibi görüyorum” dedi.

aa4462f1a5716cd6fbe8b2b5f4553fc7

İNSANLARIN ÇOK DİKKATİNİ ÇEKMEYE BAŞLADI

Baba Yakup Polat ise, “Kayra doğduğunda bizde anlayamadık. İki ay geçtikten sonra gözlerindeki irisin ikişer tane olduğunu fark ettik. Doktora götürdük, diğer gözlere göre çok farklı dediler. İnsanların çok dikkatini çekmeye başladı. Kedi gözü gibi diyenler çok oldu. Doktorlar 6 ayda bir kontrole getirmemiz gerektiğini ve ileride küçük bir ameliyat gerebileceğini söylediler” dedi.

Çocuğunun fotoğraflarını çekip sosyal medyada paylaştığını belirten Polat, “Görenler, yorum yapıyor. Ajanslar da bana ulaşıp görüşmeye davet ediyor. Kayra karanlıkta gördüğünü söylüyor, nasıl gördüğünü bilmiyorum” İfadelerini kullandı.

5d2da8ab4d6a0cebb8fc79ed3e4ee291

Kaynak: DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 24 yorum
tsk bünyesine katılmalı bu çocuk
Tanrının bir hediyesi bu. tıbbi bir rahatsızlık vermeyecekse ameliyat etmeye de gerek yok. Karanlıkta ışığa ihtiyaç duymayan insan. bu müthiş bir şey değil mi.
ALLAHIN bi hediyesi bu
@ylmzar_06 Önce bir kesme işareti ne işe yarar onu öğren sen!
görüyorsan sorun yok
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler