Moskova'da bir garip olay! İneklere VR gözlük taktılar

Sanal gerçeklik bu sefer Moskova'daki inekleri vurdu sevgili okur. Moskova'da bir çiftlikte ineklere VR gözlük (sanal gerçeklik gözlüğü) taktılar. Görüntüler ise sosyal medyada olay oldu. İneklere VR gözlük takılmasının nedeni ise herkesi şaşırttı.

Moskova'da bir garip olay! İneklere VR gözlük taktılar

Gün geçmiyorki dünyada absürt bir olay olmasın diyerek konuya giriş yapalım :) Yer Moskova. Buradaki bir çiftlikte ineklere sanal gerçeklik gözlüğü takılıyor. Sanal gerçeklik gözlüğü olarak bilinen VR gözlükler, günümüzde yaygın olan LED , LCD , Plazma gibi teknolojiler ile üretilmiş telefon , bilgisayar ve diğer birçok aygıtın ekran görüntüsünü daha gerçekçi göstermek , göz yanılmaları ( hileleri ) sayesinde görüntüyü daha gerçekçi olarak algılatmak için tasarlanmış teknolojik gözlüklerdir.

VR gözlükler sayesinde ineklere yaz aylarında çekilmiş tarla görüntüleri izletiliyor. Amaçları ise ineklerin rahatlamalarını ve mutlu olmalarını sağlayarak süt üretimini arttırmakmış. Hayvanlar için sakin ve huzurlu bir ortam yarattıklarını düşünen çiftlik çalışanları bunun süt üretimine de katkı sağlayacığına inanıyorlar.

Sosyal medyada olay olan bu görüntüler için Vedat Milor da yorumda bulundu;


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler