Moskova'nın Şifresi: Temel filminin konusu ne? Moskova'nın Şifresi: Temel filminin oyuncu kadrosunda kimler?

Moskova'nın Şifresi: Temel ya da Temel 2: Moskova'nın Şifresi, Sümela'nın Şifresi: Temel'in devamı niteliğindeki 2012 yapımı, komedi ve macera türlerindeki Türk filmi. Filmin başrollerini Alper Kul ve Aslıhan Güner paylaşıyor.

Moskova'nın Şifresi: Temel filminin konusu ne? Moskova'nın Şifresi: Temel filminin oyuncu kadrosunda kimler?

Moskova'nın Şifresi: Temel filminin yönetmenliğini Adem Kılıç üstlenirken, filmin senaryosu Yılmaz Okumuş tarafından yazıldı. 2012 yılında vizyona giren ve izleyenleri gülmeye doyuran Moskova'nın Şifresi: Temel filmi, beyaz perde ardından televizyon izleyicileriyle buluşuyor. Sümela'nın Şifresi filminin devamı olan Moskova'nın Şifresi Temel, 2012 yılında vizyona girmişti. Peki, Moskova'nın Şifresi: Temel filminin konusu ne, nerede çekildi, oyuncuları kimler?

MOSKOVA’NIN ŞİFRESİ: TEMEL YA DA TEMEL 2: MOSKOVA’NIN ŞİFRESİ FİLMİNİN KONUSU

Temel, Sümela Manastırı'ndaki şifreyi çözüp, hazineyi bulmuş ve sevdiği kadına kavuşmuştur. Tabii, Temel böyle zannetmektedir. Gerçekte, belâlı Rus mafyası Korkunç İvan'ın adamları bir değiş tokuş sırasında, Temel'in yol açtığı bir yanlış anlama sonucu Türk mafyasıyla çatışmış, birbirlerini öldürmüş ve o sırada Temel kazdığı çukurdan çıkan Rus mafyasına ait altınları, Sümela'nın hazinesi zannederek almıştır. Altınlarına el konulan ve adamları öldürülen Rus mafyasının lideri Korkunç İvan çıldırmıştır.

20368385.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

Moskova'nın Şifresi: Temel filmi, Korkunç İvan'ın en acımasız adamı Abromoviç'i, Temel'i öldürmesi için Trabzon'a yollamasıyla başlar. Temel bütün bu silâhlı saldırılardan bazen saflığı ve şansının, bazen arkadaşlarının yardımları sayesinde kurtulur; bir süre sonra peşinde birilerinin dolandığını hisseder ve Abromoviç'i yakalayıp hesap sormak için arkadaşı Turgay'la birlikte Moskova'ya gider. Fakat yakalanırlar.

20368406.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

Temel'in Moskova'da olduğunu öğrenen karısı Zuhal, onun bir kadın için orada olduğunu düşünerek Rusya'ya gider. Temel'i öldürmeyi düşünen Zuhal onu Rus mafyasının elinden kurtarır. Yolları Trabzon havaalanında ayrılır. Zuhal, annesinin evine giderken Temel boynu bükük kalakalır.

Temel sevdiği kadına tam ulaşmışken yine kaybetmek üzeredir.

Peki "Moskova'nın Şifresi" iki aşığın kavuşmasına yardımcı olacak mıdır?

MOSKOVA’NIN ŞİFRESİ: TEMEL YA DA TEMEL 2: MOSKOVA’NIN ŞİFRESİ FİLMİ NEREDE ÇEKİLDİ?

Moskova'nın Şifresi: Temel ya da Temel 2: Moskova'nın Şifresi adlı filmin bir kısmı Rusya’nın başkenti Moskova’da çekildi. Filmin çoğu Trabzon’da çekildi.

20368419.jpg-r_1920_1080-f_jpg-q_x-xxyxx

MOSKOVA’NIN ŞİFRESİ: TEMEL YA DA TEMEL 2: MOSKOVA’NIN ŞİFRESİ FİLMİNİN OYUNCU KADROSU

Moskova’nın Şifresi: Temel filminin başrollerini ilk filmde olduğu gibi Alper Kul ve Aslıhan Güner paylaşıyor. Kadroda Salih Kalyon, Ruhi Sarı ve Çetin Altay ikiliye destek olan isimler arasında yer alıyor.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler