Mynet Trend

         

Muhtemelen bu resimdeki tüm maskeleri bulamazsınız

Muhtemelen bu resimdeki tüm maskeleri bulamazsınız

Bu resimde tam 24 tane maske var. Muhtemelen tüm maskeleri bulamayacaksınız. Maskeleri aramaya başlamadan önce denemeniz için bir yol önerebiliriz.

Resimde gizli 24 maske var. 24 maskenin tamamını bulmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Bu tarz bulmacalarda ustalık seviyesine gelmiş kişiler bile buradaki 24 maskeyi bulmakta zorluk yaşayabilir. Tüm maskeleri bulamıyor olmamızın bir nedeni var. Çünkü; beynimiz onları görmeyi yasaklıyor.

New York'taki SUNY Downstate Tıp Merkezi'nden (SUNY Downstate Medical Center) sinirbilimci olan Susana Martinez-Conde, zihnimizin bir kerede aynı anda ancak bu kadar çok şeye odaklanabileceğini söylüyor.

İLGİSİZ NESNELER FİLTRELENİYOR

Görsel kortekslerimizdeki nöronlar sınırlı bant genişliğine sahiptir. Beynimiz gördüğümüz her ayrıntıyı algılamaya çalışırsa, zaman içinde ölümle yaşamı ayırt etmekte zorlanırdık. Bu yüzden beynimiz ilgisiz nesneleri filtreleyerek sadece aradığımız şeye odaklanır.

Karşıdan karşıya geçerken dikkat ettiğimiz tek şey bize doğru hızla gelen arabalardır. Etrafınızda olup biten diğer şeyler gözden kaçar gider.

CEVAPLAR AŞAĞIDA

Yukarıdaki bulmacayı çözmek için dikkatinizi her seferinde küçük bir bölüme odaklayın. Aksi takdirde kafanız resmin en büyük kısımlarına kilitlenecek ve diğer her şeyi bulanıklaştıracaktır.

EY7FNVSS5VGYPJQHRIYFAGYAH4

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
22 tane buldum
Atma ziya, verdigi resmin tamamini bize gostermio. Zaten 3 tane maske bizim baktimiz fotoda yok. 22 yi nasil saydin????????????
@ugrak_2018 algıda seçicilik bu körler göremiyor. İstersen bir gözcüye git birader. Çözüme bakınca 1-2 tane kaçmış benim gözümden.resimde gayet net, ben alttakini sonradan gördüm. Sen cep telefonundan baktın sanırım ;) Nokia 5110 mu kullanıyorsun ne :D
@ugrak_2018 Senin kafan güzel mi?Hepsi mevcut Ben sadece sol perdedeki Ve yelkenli tekne resminin maske yelkenini göremedim Kuşların gagasındaki bile gözüküyor...
ben 25 saydım
ben buldum 24 tene
Geri Dön