Bulmaca Haberleri

Zorlu dikkat testi: İki resim arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulanlar dahi kabul ediliyor!

Optik illüzyonlar ve dikkat testleri ile ayrıntıları fark etmekte ne kadar başarılı olduğunuzu ölçebilirsiniz. Kişinin dikkat seviyesi ve görsel zekasını ölçmede oldukça etkili olan bu testler bazen zorlayıcı olabiliyor. Aşağıdaki dikkat testinde iki arasındaki 7 farkı 15 saniyede bulabilenler süper zeki kabul ediliyor.

Kadin 15-10-23 14:53

Sosyal medyada yetişkinlerin bile başına bela olan matematik sorusu! Cevabı çözebilir misiniz?

Sosyal medyada kısa sürede viral olan bir matematik sorusu kullanıcıları adeta ikiye böldü. Pek çok kişinin zor olarak nitelendirdiği bu soru, insanlar çözmeye çalıştıkça viral hale geldi. Peki siz cevabı bulabilecek misiniz?

Trend 27-09-23 15:01

5 saniye bakınca baş döndürüyor! Sosyal medyada gündem oldu, binlerce kişi anlamaya çalışıyor

Son günlerde Twitter üzerinden yeni bir optik illüzyon testi kullanıcıların dikkatini çekmeyi başardı. Renkli daireler ve oklardan oluşan hareketli illüzyon kullanıcıları şaşkına çevirdi. Kullanıcılar dairelerin mi yoksa okların mı hareket ettiğini bilmiyor ve bir türlü ortak fikirde buluşamıyor.

Trend 09-03-22 09:46

Herkes bu görseli konuşuyor! Optik illüzyon testi sosyal medyada gündem yarattı

Son günlerde Twitter üzerinden yeni bir optik illüzyon testi gündem oldu. Desenlerin arkasına saklanan rakamları bulmak için büyük bir uğraş veren sosyal medya kullanıcıları arasında test kısa sürede popüler olmayı başardı. Peki sosyal medyanın gündemine yerleşen bu görselde siz hangi rakamları görüyorsunuz?

Trend 19-02-22 11:27

Bulmaca

Bulmaca Hakkındaki Haberler Mynet'te. Bulmaca Hakkındaki Son Dakika Gelişmelerini Mynet'te Takip Edin.

Dikkat çeken dijital oyun araştırması! Harcamalar yüzde 48 arttı

Yapılan araştırma, ülkemizde oyuna yaklaşım konusundaki istatistikleri ortaya koydu. Araştırmaya göre, pandemi dönemi ile oyuna ayrılan zaman yüzde 69, oyunlara yapılan harcamalar ise yüzde 48 arttı.

Haber 27-10-21 12:34

Eşleştirme konusunda ne kadar iyisiniz? Farklı olan terliği bulabilir misiniz?

Gözleriniz çoğu zaman sizlere büyük bir oyun oynar. “Bakmakla görmek arasındaki farka dikkat edin” sözünü mutlaka duymuşsunuzdur. Bu sözden hareket ederek sizleri eğlenceli bir bulmacaya davet ediyoruz.

Trend 20-07-21 17:39

Matematik dehaları iş başına! Kendinizi dört işlemin büyüsüne kaptırmaya hazır mısınız?

İlkokul döneminde çoğu insanın en zorlandığı ve sevmediği ders matematiktir. Oyun oynamanın masumiyeti içinde geçen zamanlarda ders çalışmak özellikle matematik problemleri çözmek çoğunlukla işkence gibidir. Sizler için ‘matematik ne işimize yarayacak’ sözünü unutturacak bir mantık bulmacası hazırladık.

Trend 19-07-21 17:15

Matematik sevenler iş başına! Çileğin değerini ne kadar sürede bulabilirsiniz?

İlkokul sıralarında çoğu kişinin en zorlandığı ve sevmediği ders matematiktir. Özellikle matematik dersi üzerinde oluşan bu algı lise dönemine geçildiğinde formüllerinde devreye girmesiyle beraber içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Pek çok kişinin aklına ‘İyi de bunlar ne işimize yarayacak’ sorusu gelmiştir. Sizler için dört işlemin bütün cazibesini konuşturan bir bulmaca hazırladık. Hazırsanız başlıyoruz.

Trend 09-07-21 16:56

Görsel becerilerinizi arttıracak bir bulmaca! Verilen görseldeki farklı olan elbiseyi görebiliyor musunuz?

Göz ve beyin çoğu zaman koordine bir şekilde ilerler. “Bakmakla görmek arasında fark vardır” sözü koordinasyonun en önemli özelliğidir. Bir görsele ilk baktığınızda genellikle detayları göremezsiniz. Gözün algılamasından hemen sonra beynin bu durumu anlamlandırma süresi vardır. Sizleri bu durumu test etmek için eğlenceli bir bulmacaya davet ediyoruz.

Trend 08-07-21 16:20

Matematik dehaları iş başına! Kafanızdan dumanlar çıkartacak bir bulmacaya hazır mısınız?

İlkokul döneminde çoğu insanın en zorlandığı ve sevmediği ders matematiktir. Oyun oynamanın masumiyeti içinde geçen zamanlarda ders çalışmak özellikle matematik problemleri çözmek çoğunlukla işkence gibidir. Sizler için ‘matematik ne işimize yaracak’ sözünü unutturacak bir mantık bulmacası hazırladık.

Trend 02-07-21 12:00

Gözlerinize egzersiz yaptırın! Farklı olan kadını bulabilecek misiniz?

Görme becerinize ne kadar güvenirsiniz? Bu soru tamamen odaklanma ve konsantrasyonla ilgilidir. Çoğu kişi bir görsele baktığında içinde saklanan küçük detayları anında fark edemez. Gözler kısıldığında ya da daha yüksek bir konsantrasyon ile odaklanarak bakıldığında ayrıntılar netleşir. Peki siz görseldeki farklı olan kadını ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 30-06-21 12:25

Gözlerinize egzersiz yaptırın! Farklı olan tavus kuşunu görebilecek misiniz?

Zekayı eğitmek ve sağlıklı bir zihin için hayati önem taşır. Gözlem becerilerinizi ve beyin gücünü zorlayacak bir bulmaca zihinsel aktivitelerin potansiyelini arttırır. Böylece hem hafızanız güçlenir hem de zihinsel yorgunluğunuzu atmış olursunuz.

Trend 28-06-21 16:02

‘Kedi ve köpek düşmandır’ diye kim demiş? Bu sevimli bulmaca hem eğlendirecek hem de görsel yeteneklerinizi arttıracak

Görsel algılama yetisi sürekli geliştirilmesi gereken bir unsurdur. Aslında bu yetenek bir nebze de olsa odaklanma ve konsantrasyon ile ilgilidir. Bir görsele baktığınız anda detayları fark edemeyebilirsiniz. Bazen ise çok kısa bir sürede farklılık gözünüzün önünde belirir. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 25-06-21 15:15

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Farklı olan şekli ne kadar sürede görebilirsiniz?

Görme ve görsel algılama yetisi tamamen odaklanma ve konsantrasyon ile alakalıdır. Bir görsele baktığınız anda detayları fark edemeyebilirsiniz. Bu durum odaklanma ve konsantrasyona bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 24-06-21 17:52

Görsel algılama testi! Çift başlı çivileri ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Günlük hayatının yorucu geçen temposu içinde kimi zaman tüm bedeninizin stresle yüklendiğini hissedebilirsiniz. Böyle anlarda zihninizi rahatlatmak ve stres atmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterli olur. Üstelik bu eğlenceli bulmaca sayesinde beyin kaslarınızı harekete geçirerek fark etmeden egzersiz yapmış dahi olacaksınız.

Trend 23-06-21 17:18

Daha önce bu şekilde satranç oynamamışsınızdır! Saklanan kaleyi görebiliyor musunuz?

Satranç, günümüzde bir spor dalı olarak kabul edilen ve iki kişi arasında tahta bir düzenek üzerinde oynanan bir masa oyunudur. Ancak bugün sizlerle satranç değil, tahtası üzerinden hazırlanan bir bulmaca oyunu oynayacağız.

Trend 18-06-21 16:12

Dikkat testi! Farklı olan şekli ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Görme yeteneğinize ve algılama düzeyine ne kadar güvenirsiniz? Herhangi bir sağlık sorununuz bulunmuyorsa muhtemelen bu soruya olumlu cevap verirsiniz. Ancak görsel algılama düzeyi tamamen odaklanma ve konsantrasyon ile alakalıdır. Çoğu kişi aslında görselin içinde saklanan küçük detayları ilk aşamada fark edemez. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Trend 17-06-21 15:13

Satranca bir de bu açıdan bakın! Saklanan atları görebiliyor musunuz?

Satranç, iki oyuncu arasında tahta üzerinde taşlar ile oynanan bir masa oyunudur. Dünya çapında turnuvaları düzenlenir ve bir spor dalı olarak kabul edilir. Ancak bugün sizlerle satranç oyunu değil; onun üzerinden bir bulmaca çözeceğiz.

Trend 16-06-21 16:14

Matematik severler iş başına! Bu problemi ne kadar sürede çözebilirsiniz?

İlkokul yıllarında çoğu kişinin en zorlandığı ve sevmediği ders matematiktir. Özellikle lise döneminde devreye formüllerin girmesiyle beraber işler daha da karmaşıklaşır. Sizleri çok fazla zorlamadan ilkokul yıllarındaki sıralarınıza geri götürüyoruz. Dört işlemin bütün cazibesini konuşturan bir bulmaca hazırladık. Hazırsanız başlayalım.

Trend 15-06-21 14:45

Görsel yetenek testi! Farklı olan harfi 10 saniyede bulabilir misiniz?

Büyük bir resme baktığınızda detayları görme konusunda kendinize ne kadar güvenirsiniz? Herhangi bir göz sağlığı probleminiz yoksa bu sorunun cevabı muhtemelen ‘Güvenirim’ olacaktır. Ancak görsel algılama düzeyi sağlık sorunlarından bağımsız olarak değişkenlik gösterir. Yeteneklerinizi test etmeye hazır mısınız?

Trend 10-06-21 17:45

Görsel algılama yeteneğinizi geliştirecek bir bulmaca! Saklanan farklı harfi bulabilir misiniz?

Algılama, farklı duyu organlarının çevreden aldığı bilgileri zihinde yorumla yeteneği olarak isimlendirilir. Algılama aşamaları ve süresi beynin işlevselliği ve kişilerin deneyimlerinden yola çıkarak oluşur. Algılamanın sonrasında ise hazırda var olan bilgilerle yorumlama aşaması başlar. Sizlere görsel algılama yeteneğinizi test edeceğiniz bir bulmaca hazırladık.

Trend 09-06-21 14:02

Dikkat testi! Farklı olan şekli ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Kaligrafi, el yazısını geliştirmenin harika bir yoludur. Bununla birlikte, çok çarpıcı, güzel ve resmi gibi görünse de kimi zaman bakmak oldukça kafa karıştırıcı olabilir. Sizlerden resim içerisine saklanan farklı harfi bulamanızı rica ediyoruz.

Trend 04-06-21 14:38

Her yaşa uygun eğlenceli bir bulmaca! İki resim arasındaki 7 farkı ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Benzer iki görüntü arasındaki farklara bulmaya yönelik olan bulmacalar 7’den 70’e herkesin ilgisini çeker. Algılama yeteneği ve dikkat becerisine adeta meydan okuyan bu bulmaca türü konsantrasyon seviyesini de maksimuma çıkartır. Rahat bir koltuk bulun ve konsantrasyonunuzu test etmeye hazırlanın.

Trend 02-06-21 14:57

İki resim arasındaki 7 fark size göz kırpıyor! Ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Birbirine oldukça benzeyen iki görsel arasındaki farklılıkları görmenize yardımcı olan bulmaca oyunları aslında her yaştan kişinin ilgisini çeker. Algılama yeteneğinize ve dikkat becerilerinize meydan okuyan bu bulmacalar konsantrasyon seviyenizi maksimuma çıkartır. Rahat bir koltuk bulun ve konsantrasyonunuzu test etmeye hazırlanın.

Trend 26-05-21 16:03

İki resim arasındaki 7 fark size göz kırpıyor! Ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Benzer iki görüntü arasındaki farklılıkları görmenizi yardımcı olan bulmaca oyunları çocuk ya da yetişkin herkesin ilgisini çeker. Algılama yeteneğinize ve dikkat becerilerinize meydan okuyan bu bulmacalar konsantrasyon seviyenizi maksimuma çıkartır. Rahat bir koltuk bulun ve konsantrasyonunuzu test etmeye hazırlanın.

Trend 24-05-21 16:14

Görsel becerinizi ve dikkatinizi test edin! Resimdeki çorabı ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Beyin jimnastiği, sağlıklı bir beden için olmazsa olmaz detaylardan biridir. Sizleri oldukça karışık olan bir çocuk odasına götürüyoruz. Görseldeki bu çocuk dışarıya çıkmaya hazırlanıyor ancak çorabının tekini bir türlü bulamıyor. Çorabın tekini saklandığı yerde bulabildiniz mi?

Trend 21-05-21 15:58

Görsel becerinizi ve dikkatinizi test edin! Resimdeki hediye kutusunu ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Beyin jimnastiğine hazır mısınız? Sizleri bir doğum günü partisine götürüyoruz. Oldukça eğlenceli gözüken bu parti doğum günü çocuğu hediyelerini açmış gözüküyor. Sadece bir tane hediye paketlenmiş şekilde kutusunda duruyor. Hediye kutusunu saklandığı yerde bulabildiniz mi?

Trend 20-05-21 14:14

Görsel becerilerinizi ve dikkatinizi test edin! Resimdeki köpeği görebiliyor musunuz?

Beyin jimnastiğine hazır mısınız? Sizleri bir evin salonuna götürüyoruz. Dağınık ve bir hayli eşyaya sahip bu salonda ev sahibi köpeğini bulma konusunda sorun yaşıyor. Ona yardımcı olmaya ne dersiniz? Sevimli dostumuzu saklandığı yerde bulabildiniz mi?

Trend 18-05-21 16:58

Kişilik testi! Bu resimde ilk olarak hangi hayvanı görüyorsunuz?

Bilimin en büyük ilgi alanı aslında insanoğlunu anlamlandırabilmektir. Bilimin çeşitli dalları sayesinde yapılan bu anlam çalışmaları “Ben kimim, diğerleri kim olduğumu düşünüyor ve kim olmak istiyorum” sorularına hizmet eder. Kişilik testleri, bu ciddi temel soruların cevaplarını eğlenceli bir şekilde öğrenmemize yardımcı oluyor.

Trend 17-05-21 15:36

Görsel yetenek testi! Harflerin içerisine saklanan rakamı ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Beyin anlaşılması zor ve oldukça karmaşık bir yapıdadır. Bilim insanları tarih boyunca insan beyni ve çalışma prensiplerini anlayabilmek için birçok deney gerçekleştirmiştir. Beyin kaslarının sağlıklı ve daha verimli çalışabilmesi için vücudun diğer kaslarında olduğu gibi düzenli pratiğe ihtiyacı vardır. Sağlıklı bir beyin yapısına sahip olmak için zihinsel aktivitelerin yapılması şarttır. Sizler için zihinsel algılama gücünüzü yükseltecek bir bulmaca hazırladık.

Trend 14-05-21 17:51

Gözlem becerilerinizi kullanın! Resimdeki davetsiz misafiri ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Görüşünüze ne kadar güvenirsiniz? Göz sağlığında herhangi bir problem yaşamıyorsanız eminiz bu soruya cevabınız ‘Güvenirim’ olacaktır. Peki bir kaplan ve jaguar arasındaki farkı anında keşfedebilir misiniz?

Trend 14-05-21 13:39

Matematik sevenler iş başında! Bu problemi ne kadar sürede çözebilirsiniz?

İlkokul yıllarında çoğu kişinin en zorlandığı ders matematiktir. Özellikle lise döneminde devreye giren formüllerle beraber pek çok kişinin aklına ‘İyi de ne işimize yarayacak’ sorusu gelmiştir. Sizleri ilkokul yıllarındaki sıralarınıza geri götürüyoruz. Dört işlemin bütün cazibesini konuşturan bir bulmaca hazırladık. Hazırsanız başlayalım.

Trend 12-05-21 14:00

Matematik sınırlarını zorlayan bir bulmaca! Kuzu, pengeun ve civcivin değerini bulabilir misiniz?

Zeka testleri, bulmaca ve bilmeceler dünya genelinde insanların ilgisini çeken aktivitelerin başında gelir. Hem zihinsel gelişimi arttıran hem de eğlence fırsatı sunan bir matematik bulmacasını sizler için hazırladık. Dört işlemin cazibesini konuşturan bu bulmaca beyin jimnastiği yapmanıza yardımcı olacak. Hazırsanız başlıyoruz.

Trend 06-05-21 11:03

Matematik sevenler iş başına! Pizzanın değerini bulabilir misiniz?

İlkokul yıllarında çoğu kişinin en zorlandığı ders matematiktir. Özellikle lise döneminde devreye giren formüllerle beraber pek çok kişinin aklına ‘İyi de bunlar ne işimize yarayacak’ sorusu gelmiştir. Sizler için dört işlemin bütün cazibesini konuşturan bir bulmaca hazırladık. Hazırsanız başlıyoruz.

Trend 05-05-21 11:19

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Farklı olan harfi ne kadar sürede görebilirsiniz?

Görme yeteneğinize ne kadar güvenirsiniz? Aslında bu soru tamamen odaklanma ve konsantrasyon ile alakalıdır. Çoğu kişi bir görsele baktığında içerisinde saklanan küçük detayları ilk aşamada fark edemez. Gözlerini kıstığında ya da daha yüksek bir odaklanma ile baktığında ayrıntılar netleşebilir. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 04-05-21 11:11

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan kirazı fark edebildiniz mi?

Görüşünüze ve görme yeteneğinize ne kadar güvenirsiniz? Aslında bu soru tamamen odaklanma ve konsantrasyon ile alakalıdır. Çoğu kişi bir görsele baktığında içerisinde saklanan küçük detayları ilk aşamada fark edemez. Gözlerini kıstığında ya da daha büyük bir odaklanma ile baktığında görebilir. Peki siz gizlenen ayrıntıları ne kadar sürede fark edebilirsiniz?

Trend 28-04-21 10:18

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan kelebeği fark edebildiniz mi?

Görme yeteneğinize ne kadar güvenirsiniz? Yoğun ve kalabalık bir görselde saklanan küçük bir detayı ne kadar sürede fark edebilirsiniz? Gözlerinizle alakalı herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız görme yeteneklerinizden emin olarak hareket edersiniz. Ancak bu güven büyük bir yanılgıdır. Çünkü saklanan bir nesneyi bulmak her zaman kolay olmaz.

Trend 27-04-21 11:04

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan arıyı fark edebildiniz mi?

Görme becerinize ne kadar güvenirsiniz? Özellikle kalabalık bir görselde saklanan küçük detayları ne kadar sürede fark edebilirsiniz? Gözlerinizle alakalı herhangi bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız özgüveni yüksek bir şekilde ‘net görme’ yeteneğiniz olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak bu büyük yanılgıdır. Çünkü saklanan ayrıntıları bulmak kimi zaman kolay olmaz.

Trend 22-04-21 17:34

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan patatesi fark edebildiniz mi?

Görüşe ne kadar güvenirsiniz? Gözlerinizle alakalı hiçbir sağlık problemi yaşamıyor olsanız bile kimi zaman algılama konusunda zorluk yaşayabilirsiniz. Algılama biçimlerinin yanına bir de beynin karmaşık yapısı eklendiğinde işler biraz daha zorlayıcı olabilir. Derin bir nefes alın ve gözlerinize güvenin. Çünkü sizleri çocukluk günlerinize götürecek harika bir bulmaca hazırladık.

Trend 19-04-21 16:51

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan yılanı fark edebildiniz mi?

Gözlerinize ve görüşünüze ne kadar güvenirsiniz? Hiçbir sağlık problemi yaşamasanız da gözler kimi zaman algılama konusunda yanıltıcı rol üstlenebilir. Algılama sisteminin içerisinde bir de beynin karmaşık yapısı eklendiğinde işler biraz daha zorlaşır. Derin bir nefes alın ve çocukluk günlerinizde sevdiğiniz bulmacaları hatırlayın. Çünkü sizleri o günlere götürecek bir bulmaca hazırladık.

Trend 16-04-21 16:24

Beynin jimnastiğine ne dersiniz? Hangi bardakta daha çok su var?

Yapılan bilimsel araştırmalar zihni zinde tutmanın önemine vurgu yapar. Beyin kaslarının daha aktif ve sağlıklı olabilmesi için aslında vücudun diğer kaslarında olduğu gibi egzersize ihtiyacı vardır. Beyin egzersizi için spor salonuna gitmek mümkün olmadığı göre bilmece ve bulmacalar egzersizin en kesin yöntemidir.

Trend 15-04-21 17:07

Görsel yeteneğinizi arttıracak bir bulmaca! Saklanan armudu fark edebildiniz mi?

Gözler çoğu zaman algılama konusunda size oyun oynar. Bu oyuna bir de beynin karmaşık yapısı eklendiğinde işler bir anda içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Derin bir nefes alın ve çocukluk günlerinizde sevdiğiniz bulmacaları hatırlayın. Çünkü sizleri o günlere götürecek bir bulmaca hazırladık.

Trend 14-04-21 17:44

Görsel algılama yeteneğinizi geliştirecek bir bulmaca! Saklanan denizanasını bulabilir misiniz?

Algılama farklı duyu organlarının çevreden aldığı bilgileri zihinde yorumlama yeteneğini tanımlar. Bu bilgiyi yorumlama biçimi ise beynin işlevsel süreci ve deneyimlerden yola çıkarak oluşur. Hali hazırda sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılı olarak ilerler.

Trend 13-04-21 17:53

Kişilik testi! Bu fotoğrafta ilk olarak ne görüyorsunuz?

Görsel algılama bilinçaltının gizli kalan yanları ortaya çıkartan en önemli detaydır. Aslında bir şeyi gördüğünüzde detaylarına odaklanmadan yalnızca büyük resmi fark edersiniz. Dikkatli bir gözle baktığınızda ise detaylar sizi karşılamaya başlar. Bakmak ve görmek arasındaki bu farkın aslında bilinçaltından ve kişiliğinizden ipuçları içerisinde barındırdığını biliyor muydunuz?

Trend 13-04-21 11:54

Kişilik testi! Görüşünüz kişiliğiniz hakkında ipucu veriyor

İnsanların en büyük ilgi alanlarından biri aslında fark etmeseler de kendilerini anlamlandırabilmektir. Bilim insanları hayatı anlamlandırma üzerine çalışmalar yaparken kişilerin “Ben kimim, diğerleri kim olduğumu düşünüyor ve kim olmak istiyorum” sorularına yoğunlaştıklarını gösterdi. Kişilik testleri, bu ciddi temel soruların cevaplarını eğlenceli bir şekilde öğrenmemize yardımcı oluyor.

Trend 09-04-21 11:07

Görsel becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız bu bulmaca tam size göre! Eşi olmayan nesneyi bulun

Algılama görsel ya da işitsel olarak duyu organlarının çevreden edindiği bilgileri zihinde yorumlama süreci anlamına gelir. Bilginin yorumlanma süresi ve kalitesi aslında beynin belirli bilişsel süreçleri nasıl işlettiği ve halı hazıra sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle beynin düzenli ve sağlıklı çalışabilmesi için sürekli olarak egzersize ihtiyacı vardır.

Trend 08-04-21 17:53

Görsel yetenek testi! Eşi olmayan nesneyi ne kadar sürede bulabilirsiniz?

Görsel ya da işitsel algılama duyu organlarının çevreden edindiği bilgileri zihinde yorumlama sürecini ifade eder. Bilginin yorumlanma süresi ve kalitesi aslında beynin belirli bilişsel süreçleri nasıl işlettiği ve halı hazıra sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle beynin düzenli ve sağlıklı çalışabilmesi için egzersize ihtiyacı vardır.

Trend 06-04-21 17:56

Görsel yetenek testi! Eşi olmayan nesneyi ne kadar süre içerisinde bulabilirsiniz?

Görsel ya da işitsel algılama duyu organlarının çevreden edindiği bilgileri zihinde yorumlama sürecini ifade eder. Bilginin yorumlanma süresi ve kalitesi aslında beynin belirli bilişsel süreçleri nasıl işlettiği ve halı hazıra sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılıdır. Bu nedenle beynin düzenli ve sağlıklı çalışabilmesi için egzersize ihtiyacı vardır.

Trend 05-04-21 12:03

Görsel algılama yeteneğinizi geliştirecek bir bulmaca! Nesnelere odaklanarak eşi olmayanı bulun

Algılama kısaca farklı duyu organlarının çevreden aldığı bilgileri zihinde yorumlama yeteneği olarak ifade edilir. Bilgiyi yorumlayabilme becerisi ise beynin belirli bilişsel süreçleri nasıl işlettiği ve halı hazıra sahip olunan bilgi birikimiyle doğru orantılıdır.

Trend 02-04-21 16:36