MAGAZİN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Natalie Portman'dan taciz itirafı: 'Anlatacak yüzlerce hikayem var'

Hollywood'da bir taciz itirafı da Oscar ödüllü oyuncu Natalie Portman'dan geldi! Natalie Portman, kariyeri boyunca çok kez taciz ve cinsiyetçilik olaylarına maruz kaldığını belirtti.

Natalie Portman'dan taciz itirafı: 'Anlatacak yüzlerce hikayem var'

Oscar ödüllü oyuncu Natalie Portman, kendisinin de sinema endüstrisinde rahatsızlık verici bazı olaylar yaşadığını söyledi.

Henüz 11 yaşında iken Luc Besson‘un efsane filmi Leon: The Professional'daki rolüyle dünyanın ilgisini üzerin toplamayı başaran oyuncu Natalie Portman, Los Angeles'te gerçekleşen Vulture Fest festivalinde, Hollywood'ta yaşanan taciz skandallarıyla ilgili konuştu. Kendisinin de anlatacak yüzlerce hikayesinin olduğunu söyledi.

Portman şöyle konuştu: İnsanlar taciz ya da uğradıkları cinsel saldırılarla ilgili yaşadıklarını anlattıklarında kendi kendime şanslı olduğumu düşündüm. Çünkü bu boyutta olaylar başıma gelmedi. Kesinlikle cinsel anlamda saldırıya uğramadım, ama ayrımcılığa ve suistimale uğradım.

Natalie Portman, bir keresinde bir yapımcının kendisini özel jetine davet ettiğini söyledi ve olup biteni şöyle anlattı: Uçağa bindiğimde içeride sadece bir yatak olduğunu gördüm. Ama başıma herhangi bir şey gelmedi. Beni davet eden yapımcıya durumdan rahatsızlık duyduğumu söyledim ve o da bana saygı gösterdi.

Natalie Portman, cinsel saldırıya uğramadığını ama cinsiyetinden dolayı ayrımcımcılığa uğradığını ve suistimal edildiğini vurguladı.

Portman, konuşmasında sinema endüstrisindeki cinsiyet ayrımcılığına da değindi. Güzel oyuncu Saç, makyaj ve kostüm bölümleri hariç Hollywood'da bir erkek egemenliğinin hüküm sürdüğünü anlattı.

Vitrin


En Çok Aranan Haberler