Netflix, Witcher ruhunu hiç anlamamış

TV dünyasında çok büyük bir kavga patlak vermek üzere. Dünya çapında on milyonlarca hayranı olan Witcher serisini dizi film haline getiren Netflix Witcher dizisini korku öyküsü olarak tasarlamış olabilir mi?

Netflix, Witcher ruhunu hiç anlamamış

Bu olasılık şimdiden Witcher hayranları arasında büyük bir tartışma yarattı. Fantasy/RPG türünde bir oyun olan Witcher’da ana tema “korku” değil. Oyunun öyküsü krallıklar, büyücüler, savaşçılar, lordlar, komutanlar arasındaki ilişkileri ve çatışmaları anlatıyor. Ancak dizi bu gerçeği göz ardı ediyor olabilir.

Kendine has bir fantezi dünyası olan Witcher’da “canavarlar” sadece bir aksiyon öğesi olarak kullanılıyor. Oyunun yapımcısı CD Projeckt Red bu formül sayesinde, Witcher’ı rahatsız edici bir korku öyküsü değil, etkileyici bir macera olarak hayata geçirmeyi başarmıştı.

Ancak Netflix’in hazırladığı dizinin görsel yönetmeni Julian Parry verdiği bir röportajda, dizinin korkunç canavarlarla, hayaletlerle, korku öğeleriyle dolu olduğunu ağzından kaçırdı. Dizinin bir fantezi öyküsünden çok korku öyküsü olduğunu dile getirdi.

Şimdi herkesin merak ettiği detay şu: Karanlıktan fırlayan canavarlarla ekran başındaki seyircileri ürkütüp yerinden fırlatmak gibi ucuz B Movie hilelerine başvuran bir Witcher ne  kadar beğenilecek?

Türkiye’de en çok satan otomobil markaları – Ekim 2019

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler