Nintendo Switch Online abonelerine hangi oyunlar ücretsiz sunulacak

Geniş bir kitle NES ve SNES oyunu yerine güncel Switch oyunlarının ücretsiz sunulmasını istiyor. Peki Aralık ayında sunulacak olan ücretsiz oyunlar hangileri?

Nintendo Switch Online abonelerine hangi oyunlar ücretsiz sunulacak

Bilindiği üzere PS4, Xbox One ve Nintendo Switch üzerinde satın aldığınız bir oyunun online modunu oynayabilmek için bazı servislere abone olmanız gerekiyor. Örneğin PS4’te online oyun oynayabilmek için PSN, Xbox One’da Live Gold, Nintendo’da ise Switch Online aboneliğine ihtiyacınız var. İşin kötü yanı ise bu servislerin ücretli olması. Yani para verip satın aldığınız bir oyunun online modunda oynayabilmek için ayrıca bir de servis abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor.

Bu durum oyun severler tarafından hoş karşılanmadığı için konsol üreticileri de servise abone olan oyun severlere her ay düzenli olarak bazı oyunları ücretsiz sunuyorlar. Abonelik süresince oyuncular bu oyunları deneyimleyebiliyorlar.
Nintendo’nun online servisinin fiyat anlamında Sony ve Microsoft’tan daha ucuz olduğu söylenebilir. Nintendo Switch Online servisine abone olanlar yıllık 20 dolar yani yaklaşık olarak 115TL ödüyorlar.

İşin kötü yanı ise Sony ve Microsoft konsol için çıkmış oyunları ücretsiz dağıtırken, Nintendo NES ve SNES oyunları veriyor. Yani Switch’te yıllar önce NES ve SNES için çıkmış oyunları oynuyorsunuz.

Super Nintendo Entertainment System
Star Fox 2
Super Punch-Out!!
Kirby Super Star
Breath of Fire II
Nintendo Entertainment System
Crystalis
Journey to Silius

1500 TL altı en iyi akıllı telefonlar 2019 Aralık

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler