Niran Ünsal kimdir? Niran Ünsal nereli ve kaç yaşında? İşte Niran Ünsal’ın hayatı!

Show TV’nin gündüz kuşağında yayınlanan Kuaförüm Sensin programı haftanın finaliyle birincilerini ve elenen takımlarını belirlemek için ekranlara geldi. Kuaförüm Sensin haftanın finaline Niran Ünsal konuk oldu. Niran Ünsal’ın şarkılarıyla renk kattığı programın sonrasında ünlü sanatçı merak edilmeye başlandı.

Niran Ünsal kimdir? Niran Ünsal nereli ve kaç yaşında? İşte Niran Ünsal’ın hayatı!

Sunucu değişikliği yaşayan Kuaförüm Sensin yarışmasına ünlü isimler konuk olmaya devam ediyor. Gözde Kansu’nun oyunculuk kariyerine geri dönmek istemesi üzerine Kuaförüm Sensin yarışmasının sunuculuğu görevini Çiğdem Batur üstlenmişti. Jüri koltuğunda Bülent Ersoy, Işıl Rençber, Adnan Serter ve Seçkin Süngüç’ün oturduğu Kuaförüm Sensin’in 314. bölümüne misafir olan Niran Ünsal keyifli anlar yaşattı.
Konuk jüri olarak programa dahil olan ünlü şarkıcı hakkında “Niran Ünsal kim, Niran Ünsal’ın kızı kimdir?” sorularının cevapları araştırıldı. İşte şarkılarıyla yarışmacılara keyifli anlara yaşatan Niran Ünsal’ın biyografisi!

NİRAN ÜNSAL KİMDİR?

Gerçek adı Fatma Uludan Canevi olan başarılı şarkıcı Niran Ünsal adıyla biliniyor. 13 Ağustos 1976 tarihinde İzmir’de doğan Niran Ünsal, sanatçı bir ailenin kızıdır. Niran Ünsal’ın annesi TRT İzmir Radyosu keman ve ses sanatçısı Nursal Ünsal’dır. Niran Ünsal’ın babası ise kanun sanatçısı Ahmet Canevi’dir.
niran ünsal3
Müziğe yeteneği ailesi tarafından keşfedilen Niran Ünsal 8 yaşında İzmir TRT Çocuk Korosu’nda şarkı söylemeye başladı. İlerleyen yaşlarında ise TRT İzmir Gençlik korosunda görev aldı. TRT bünyesinde müzik hayatını devam ettiren Ünsal uzun yıllar boyunca TRT İzmir Radyosu’nda ses sanatçılığı yaptı. Türk Sanat Müziği Korosu sınavlarını kazanmasına rağmen tercihini pop müzikten yana kullandı. Pop müzik isteği nedeniyle korodan ayrılarak sahnelere çıktı.
Sahne çalışmalarını sürdürdüğü sırada İzmir’de radyo programı yapmaya başlayan Niran Ünsal, hayatının teklifiyle karşılaştı. İzmir Devlet Konservatuvarı Şan Bölümü Öğretim Üyesi Müfit Bayraşa’nın teklifi üzerine Pop Show 94 yarışmasına katıldı. Müfit Bayraşa’nın Serseri Mayın bestesiyle yarışmada birinci oldu ve S Müzik’le albüm anlaşması imzaladı.
niran ünsal4
13 Ağustos 1996 yılında Niran Ünsal ilk albümü Haktan’ı çıkarttı. Albümde güzel şarkıcı Garo Mafyan ve Selim Çaldıran gibi önemli isimlerle çalışma fırsatına erişti. Albümün çıkış şarkısı olan Haktan’ın klibi Deniz Akel’in imzasıyla piyasaya sürüldü. Haktan albümünde Niran Ünsal Faruk Nafız Çamlıbel’in şiirinden bestelenen “İntizar” şarkısını seslendirdi. Sahne çalışmalarını hızlandıran Niran Ünsal ünlü isimler için besteler yapmaya başladı. Niran Ünsal şarkıları arasında; İtiraf Ediyorum, Gönül Hancım, Peşinde Ahım Var, Yasak Bir Düş ve Tövbekar yerini aldı.
Niran Ünsal albümleri ise; Şarkılara Tutundum, Göçebe, İyi Niyetlerim, Sesler ve İzler, Bir Avaz Bir Saz, İnce Ayar, Ok ve Nü Club& By Şorşi olarak bilinir.
niran ünsal2
Sanat çalışmalarıyla beğeni toplamayı başaran Niran Ünsal evlilikleriyle de magazin gündeminde yerini aldı. 5 kez nikah masasına oturan Niran Ünsal 4 çocuk annesidir. İlk evliliğini Kaan Canbağ ile yapan Niran Ünsal’ın kızı Hande dünyaya geldi. İkinci evliliğini ise Niran Ünsal oyuncu Peker Açıkalın’la yaptı ve ikilinin Narin Şeker adında bir kızları oldu. Üçüncü evliliğini Selçuk Soğukçay ile yapan ünlü şarkıcı kısa süre içerisinde boşanma kararı aldı. Dördüncü evliliğini Oğuz Türküsev ile yapan Niran Ünsal bu sefer de istediği mutluluğa erişemedi. Beşinci evliliğini İbrahim Gugu ile yapan ünlü sanatçının Lidya ve Riva adını verdiği iki çocuğu daha hayata merhaba dedi. Niran Ünsal çocukları ile yakından ilgilendiğini her fırsatta belirtmeyi ihmal etmiyor.
Niran Ünsal
Niran Ünsal yaş olarak 44 yaşındadır. Niran Ünsal aslen İzmirlidir. Niran Ünsal boy ve kilo olarak 1.65 metre ve 62 kilodur. Niran Ünsal’ın burcu ise Aslan’dır.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler