Öğrencisine düşük not verdiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı! Nurdoğan Rigel'in avukatından açıklama

İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nurdoğan Rigel'in bir öğrencisine düşük not verdiği gerekçesi ile 5 ay hapis cezasına çarptırılmasına ilişkin avukatı açıklama yaptı.

Öğrencisine düşük not verdiği gerekçesiyle hapis cezasına çarptırılmıştı! Nurdoğan Rigel'in avukatından açıklama

Rigel’in avukatı Hasan Adil Atabay'ın yaptığı yazılı açıklama şu şekilde:

"Prof. Dr. Nurdoğan Rigel hakkında İstanbul 8. Asliye Ceza Mahkemesi'nce verilen hüküm henüz kesinleşmemiş bir hükümdür. Müvekkilimiz anılan mahkemece yapılan duruşmalarda detaylı bir şekilde kendisini savunmuş, tarafımızca da gerekli hukuki savunmaları yapıldı ise de yasal olmayan gerekçeler ile maalesef mevcut hüküm kurulmuştur. Bu hükümle ilgili tarafımızca itiraz kanun yoluna müracaat edilmiştir. Kararın henüz kesinleşmemiş olması nedeniyle içeriği ile ilgili etik açıdan bu aşama itibarıyla bir bilgilendirme yapılmayacaktır"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
öğretmenlikten çıkarılsın bence kasıtlı olarak yaptığından dolayı öğrenciyi aşşağılamaktan yetkilileri yetkilerini kullanmalarını rica ederim onlarda evlat rına olsaydı sonu ne olurdu diyelim öğrencinin hakkını yedirtmesinler
@hoonda_81 bırak canım sende, abartıyorsun konuyu
Zaten öğretmenligi bu yuzden bitirdiniz beee...ogrenci milletin kreşten Universitelere kadar hep pohpohlaniyor
Öğrenci öğrenciliğini bilmeli nerede şekillenecek bu çocuklarımız sokaktamı okul sadece not alınıp diploma veren kurum olmamalıdır oturmasini kalkmasini konuşmasini saygiyi ogreneceği yerdir. o nedenle be soruları cevapladım hoca bana düşük verdi yerine benim ne hatam var onu sorgulamayan bir kitle ve aile camiası var. üzülerek söylüyorum basıboş bir neslimiz olmak üzere.
@feomidyum , madem öğretmen istediği notu verecek; yazılı yapmanın mantığı nedir? İnsanın terbiyesi bebek yaşlardan kazanılmaya başlar, onun tohumlarını da önce ailesi atar.
hakim bey var... böyle işler... öğretmene saygıdan.sesimiz çıkmadı... .. yıllardır... saygımızdan.. HAKİM BEY... . .BU ÜLKEDE İRDELENMELİ...
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler