Penise PRP uygulaması

Sağlıklı bir sertleşme için, kişinin ruh halinin, hormonal düzeninin, penisin ve penis dokusunun sağlıklı olması gerekmektedir. Sertleşme sorunu yaşayan kişiler için PRP uygulaması, penisin gençleştirilmesi amacıyla uygulanmaktadır. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Fatih Dağdelen, penise PRP uygulamasıyla ilgili bilgi verdi.

Penise PRP uygulaması

Penis PRP müdahalesinin amacı, penisteki dokuların gençleştirilmesi ve eski dokuların yenilenmesini sağlamaktır. Penise PRP uygulaması, kişinin farklı bir bölgeden alınan kanının penise enjekte edilmesi ve bu uygulama sayesinde penisin yenilenmesi amacıyla gerçekleştirilmektedir.

PENİS PRP TEDAVİSİ NASIL UYGULANIR?

PRP penis uygulaması, penise yapılan iğnelerle gerçekleştirilmektedir. Tedavi aşamasında ameliyat ya da anestezi gibi herhangi bir risk bulunmamaktadır. Hastalardan alınan 10 ml kan, özel bir tüpün içerisine aktarılır ve kan üzerinde geliştirici takviyeler uygulanır. Kanın içerisinde yer alan kırmızı kan hücreleri, beyaz kan hücreleri ve ödem oluşmasına sebep olan hücreler, kandan tamamen ayrıştırılmaktadır. Geriye kalan büyüme hücreleri ve kan pulcukları, özel bir yöntemle ayrıştırılır ve başka bir tüpün içerisine dahil edilir. Ayrıştırılan kan pulcukları, oldukça ince bir iğne sayesinde dikkatlice penise enjekte edilir. Penise enjekte edilen toplam plazma oranı 2-3 ml olarak belirlenmiştir. Kandan ayrıştırılan kan pulcukları, doğrudan pensin sertleşmesini sağlayan süngerimsi yapıya enjekte edilmektedir. Kişilerden kan alınmasından itibaren ortalama 45 dakika içerisinde tüm işlemler tamamlanmış sayılacaktır. İşlemin ardından, kişiler günlük yaşantılarına devam edebilir ve aynı gün cinsel ilişkiye girebilir.

PENİS PRP UYGULAMASININ AVANTAJLARI

PRP uygulaması esnasında, dışarıdan herhangi bir maddeye ihtiyaç duyulmamaktadır. Kişilerin kendi kanlarındaki hücreler, tedavi için yeterlidir.
İşlem esnasında ağrı hissedilmez.
Cerrahi müdahale olmadığı için kesi ya da anestezi gibi sorunları yoktur.
Kısa süreli sonuç veren ilaç tedavileri yerine uzun vadeli getiri sağlayan bir yöntemdir.
Ömür boyu ilaç kullanma zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır.
İlaç ya da farklı kimyasal kullanılmadığı için herhangi bir alerjik reaksiyonla karşılaşılmamaktadır.
Cinsel aktivite için farklı tedavilere gerek kalmaz. Penisin ihtiyaç duyduğu yeni dokular, penis PRP uygulaması sayesinde oluşturulmaktadır.
Cilt, saç ya da vücudun farklı bölgelerindeki gençleştirme etkisi, peniste de geçerli olmaktadır.
Penis PRP uygulaması kimlere yapılmamaktadır?
Herhangi bir kan hastalığı bulunan kişilere, penis ya da farklı bir bölge için PRP tedavisi uygulanmamaktadır.
Kan pıhtılaşma bozukluğu bulunan hastalar, penis PRP tedavisi yaptıramazlar.
Ciddi şekilde kan sulandırıcı ya da kan yapısını inceltici şekilde yan etkisi bulunan tedavi alan kişiler, penis veya başka bir bölge için PRP uygulaması yapılmamaktadır.
Kanser hastası olan ve aktif şekilde kanser tedavisi gören erkeklere, penis PRP tedavisi yapılmamaktadır.
Penis PRP uygulamasının ardından, penise hızlı bir şekilde etki edilmektedir. Eğer tedavinin üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen herhangi bir etki görülmemişse, o kişilere tekrardan penis PRP uygulaması yapılmamaktadır.

PRP TEDAVİSİNİN PENİS ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

Penis PRP uygulamasının etkileri kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Peniste meydana gelen tahribatların onarılması için uygulanan bu tedavi, pensisin hasarlı dokularına etki edecektir ve her vücutta farklı hasarlar bulunduğundan, penis PRP uygulamasının sonuçlarında da farklılıklar meydana gelebilir. Penis PRP uygulamasının olumlu etkileri, ortalama 3 ay içerisinde kendisini göstermeye başlayacaktır. Tedavi tek seferlik değildir. PRP uygulamasının etkinlik durumuna göre 3 ay 5 ay, 9 ay ya da 12 aylık sürelerin sonunda tedavi tekrarlanabilir. Tedavinin daha hızlı şekilde sonuçlanması için penis şok uygulaması, ilaç tedavileri, vakum ya da penis traksiyon uygulamaları yapılabilir.

Uygulamanın 12. ayına gelindiğinde herhangi bir sonuç alınamazsa, penis PRP uygulaması devam ettirilmemektedir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler