Petrol bulunduğu için üzüldüler!

İspanya'nın dünyaca ünlü eğlence ve turizm cenneti İbiza Adası açıklarında önemli petrol rezervlerinin bulunduğu açıklandı. Bu haber halkın, hem de jet sosyetenin büyük tepkisini çekti.

Petrol bulunduğu için üzüldüler!

İspanyollar petrolün turizmin önüne geçeceği endişesi ile hükümetten petrol aramalarına derhal son vermesini istedi.

İspanyol hükümetinin İskoç Petrol Arama şirketi ’Cairn Energy’ ile bir ortaklık anlaşması yaptığını savunan çevreci örgütler petrol aramalarına devam edilmesi halinde bölgede bulunan Balear adalarının (Mallorca, Menorca ve İbiza) geleceğinin tehdit altında olacağını savundu.

İbiza sakinleri ise ’Petrola hayır’ sloganları eşliğinde soyunarak adalarında çevre katliamı istemediklerini belirtti. Protestoların çoğalması üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan çevre bakanlığı aramalarla ilgili geniş bir raporun önümüzdeki günlerde kamuoyuna açıklanacağını duyurdu.

Adada evleri bulunan çok sayıdaki ünlü gelişmeleri endişeyle yakından takip etmek zorunda kaldı. Aralarında Galatasaray’da futbol oynayan Sneijder çifti de olmak üzere Luis Figo, Iker Casillas, Zinedine Zidane, Sergio Ramos, Guti, Piqu?, Xavi ve Villa’nın İbiza Adası’nda evleri bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
İspanyol halkını tebrik ederim, turizmi petrolden daha çok önemsemesi bu halkın kültürlü,bilinçli ve medeniyete sahip olduğu anlamına gelir.
Yıllardır ortadoğu da petrolün ırzına geçtiler terör estirdiler sizin eyleminizle mi vazgeçecek aç köpekler
iyi olmuş
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler