PUBG Mobile Hızlandırma: Donmadan rahatça oynayın

Donmadan PUBG Mobile oynamak isteyenler için hazırladığımız PUBG Mobile Hızlandırma rehberi, telefonunuzdan hızlı oyun oynamanızı sağlar.

PUBG Mobile Hızlandırma: Donmadan rahatça oynayın

Sağlıklı bir PUBG deneyimini yaşamanıza yardımcı olacak bilgilerin yer aldığı rehberimizle karşınızdayız. Cihazınız, yeterli donanıma sahip ise oyununuzun takılmasına neden olan şey bağlantınızdan kaynaklanıyor olabilir. PUBG Mobile Hızlandırma ile ilgili önemli ipuçlarından bahsedeceğimiz yazımızı okumak için zaman ayırarak, Grafik Ayarları hakkında da detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

PUBG Mobile Hızlandırma

PUBG Mobile oynarken kullandığınız bağlantının ne kadar kaliteli olduğunu tespit etmeniz çok önemli. Çünkü cihazınızın bağlı olduğu WiFi, eğer düşük hıza sahip bir orta seviye modem ise muhtemelen bağlantı problemi yaşayacaksınız. Hele ki aynı WiFi’ye bağlı olan aktif cihaz sayısının ‘sağlıklı bir PUBG deneyimi’ ile doğrudan alakalı olduğunu biliyor muydunuz? Gelin, diğer maddelerden önce açıklayalım.

Bağlantınız ne kadar iyi?

Eğer hücresel veri kullanıyorsanız, sizleri yazımızın devamına alalım. Çünkü WiFi’den bahsediyoruz. PUBG Mobile’dayken kullandığınız (Motorsiklet, SUV, Tekne vb.) Araçlar hareket halindeyken -anlık olarak- alakasız şekilde duruyor veya ışınlanıyor ise: “Merhabalar, bağlantı problemi yaşıyorsunuz!”

İlgili Haber: PUBG Mobile ne kadar internet yer?

PUBG Mobile Grafik Ayarları‘ndan bağımsız olarak farklı bir problem yaşadığınızı anladığınıza göre. Hücresel Veri kullanarak pratik bir çözüme kavuşabilirsiniz. Ancak modem arayüzünü kullanarak WiFi şifrenizi değiştirin, o bağlantıyı bir tek siz kullanmayı deneyin. Muhtemelen problem ortadan kalkacak. Baktınız, düzelmiyor… Öyleyse; hız testi yapın ve ardından ‘gecikme süresi’ 80ms üzerinde olduğunu tespit ederseniz, internet sağlayıcınız ile iletişime geçebilirsiniz.

Grafikler Ayarları hakkında ipuçları
Takılma gibi problemlerin cihaz ve ayarlardan kaynaklı olduğuna emin olduysanız, sizlere hayat kurtaran ipuçlarından bahsedelim. PUBG Mobile’a girdikten sonra Ayarlar’a girin ve Grafikler kısmına göz atın. Gölgeler ve Düzgünleştirme gibi performans problemine neden olan seçenekleri kapatmanız çok önemli.

PUBG-Mobile-Hızlandırma-1

Yukarıdaki görselde yer alan 2 seçeneğin performans ile uzaktan yakından alakası olmadığını söyleyelim. Kapalı olarak işaretlerseniz, cihazınızın fazla şarj tüketmesine sebep olan gereksiz grafik detayları ortadan kalkacaktır.

Kare Hızı
PUBG-Mobile-Hızlandırma-2

Gözlemlediğimiz kadarıyla çoğu oyuncu, henüz bu ayarlar hakkında kesin bilgi sahibi değil. Ancak merak etmeyin detaylardan bahsediyoruz. Eğer Kare Hızı Aşırı ise takılma sorunu yaşama ihtimaliniz azalıyor. Bildiğiniz gibi Kare Hızı, ekranınıza anlık olarak görüntü anlamına geliyor. Örneğin; Düşük olarak kullanıyorsanız, devamlı olarak takılan görüntüler göreceksiniz.

Akıcı Grafikler ise cihazınızın ısınmasına ve şarj tüketmesinin önüne geçer. Evet, görüntü çamur gibi olabilir ama aldığınız performans %100 olacak.

Tamir Et
PUBG-Mobile-Hızlandırma-3

Verdiğimiz bütün talimatları yaptığınız halde, kasma sorunu devam ediyor olabilir. Oyun içerisinde kullanıcı hesabınızdan çıkış yapın. Ekranınızın sağında yer alan “Tamir Et” seçeneğine gelerek, “Başlangıç Durumuna Getir” dedikten sonra her şey sıfırlanacak. Ancak problemlerinizin ortadan kalktığını göreceksiniz. Lütfen, verdiğimiz ipuçlarını uygulamayı unutmayınız. Çorbanız bol olsun!


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler